Dėmesio, būkite atidūs: degalinės iškabino naujus degalų vardus

Nuo lapkričio 1 d. Lietuvoje įsigalioja nauja degalų žymėjimo tvarka. Pavyzdžiui, šalia 95 rūšies benzino nuo šiol bus užrašas E5, o šalia įprasto dyzelino – B7. Sostinėje esančios degalinės naujus, vairuotojams nematytus kuro rūšių žymėjimus jau išsikabino paskutinėmis spalio dienomis.

Naujas degalų žymėjimas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
33

Senieji pavadinimai liks

Naujasis degalų žymėjimas Lietuvoje įvestas atsižvelgiant į ES direktyvas, pagal kurias degalai pardavimo vietose turi būti pažymėti vienodai visose Bendrijos šalyse. Tiesa, tai nereiškia, kad senojo žymėjimo visai nebeliks. Minėtoji direktyva šalia rašyti senų degalų pavadinimų nedraudžia.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Naujas degalų žymėjimas

Iki šiol benzinas Lietuvoje buvo žymimas nurodant oktaninį skaičių, pavyzdžiui 92, 95 ar 98, o nuo lapkričio 1 d. yra atpažįstamas dėl apskritime esančios raidės E kartu su skaičiais 5, 10 ar 0. Čia „E(skaičius)“ reiškia degaluose esantį biopriedų skaičių.

Greta žodžio dyzelinas nuo šiol yra klijuojamas ir lipdukas su kvadrate esančia raide B kartu su skaičiais 7,10, 20, arba 30. Pastarieji skaičiai nurodo degaluose esančių biopriedų procentą.

Lietuvoje degalų biopriedų norma yra 7 proc., tad, pavyzdžiui, įprastas dyzelinas bus žymimas „B7“. Bet biopriedo kiekis gali ženkliai skirtis ir siekti net iki 30 proc., tad žymėjimas gali būti įvairus – „B10“, „B20“ ar net „B30“.

Suskystintos naftos dujos nuo šiol žymimos LPG, suslėgtos gamtinės dujos – CNG, o suskystintos gamtinės dujos – LNG.

Artėjant žiemos sezonui naujai bus žymimas ir pirmos bei antros klasių arktinis dyzelinas – atitinkamai vienos ar dviejų snaigių simboliu ir B0 ženklu. Biodyzelinas nurodomas kaip B100, o sintetinis dyzelinas raidėmis XTL. Žymėti gazoliai, skirti žemės ūkio veiklai, bus pažymimi raidėmis DŽ.

REKLAMA

Klaida gali kainuoti brangiai

Dėl naujojo degalų žymėjimo specialistai vairuotojus pataria būti itin atidžiais bei primena, kad įpylus netinkamą kuro rūšį, svarbu neskubėti užvedinėti automobilio. Neturint pakankamai žinių, vairuotojams patiems su žarna siurbti degalų nepatariama, automobilį reikėtų vežti į autoservisą.

Ypač įspėjami dyzelinių automobilių vairuotojai – mat netyčia įpylus benzino gresia gerokai didesnės išlaidos. Gali tekti keisti kuro filtrus, purkštuvus. Bene pats blogiausias galimas scenarijus, kad įpylus netinkamų degalų bus sugadintas automobilio variklis. Naujesnių automobilių savininkams klaida pilant degalus piniginę gali paploninti 500 eurų ir daugiau.

Nuo lapkričio keičiasi degalų žymėjimas (nuotr. Energetikos ministerijos)


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2018-11-01 17:49:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu juk durdomas kaskam pelnas vergija ta lt
Atsakyti
0

K
Kestutis
2018-11-01 20:32:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau duju balionus liepia pirkt naujus.rusiski netinka. 50m.nurodinejo "vieni" dabar "kiti"? Kiek dar? Uzpisot AGRĄRAI JOBANI!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!
Atsakyti
0

d
diedas
2018-11-01 19:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Naodoja rusiškuku degalus,bet lankstosi esamiems šeimininkams,neva taip elgiasi pasaulyje,savomis nesąmonėmis vargu bau sugundys protingus žmones
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų