(nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Jau greitai Lietuvos gyventojai turės mažiau būdų prisijungti prie savo internetinės bankininkystės paskyros. Apie daugeliui klientų įprastų kodų kortelių atsisakymą jau prakalbo net keli šalyje veikiantys bankai. Ekspertai teigia esą naujovė išeis į naudą bei užtikrins didesnį vartotojų duomenų saugumą.

Pokyčiai palies pusę milijono žmonių

„Swedbank“ klientai su kodų kortelėmis jau nuo gruodžio 3 d. negalės prisijungti prie banko išmaniosios programėlės. Bankas taip pat yra paskelbęs, kad klientų turimos kodų kortelės nustos galioti nuo 2019 m. rugsėjo 1 d.

Be to, nuo šių metų rugpjūčio 1 d. praradus arba sugadinus kodų kortelę, nauja kortelė išduoda nebus. Vietoje jos bankas pasiūlė naudotis „Smart-ID“ programėle.

„Swedbank“ Lietuvoje Komunikacijos srities vadovas Gytis Vercinskas pažymėjo, kad sprendimą atsisakyti kodų kortelių paskatino siekis užtikrinti aukščiausius saugumo standartus.

REKLAMA

„Papildomą dėmesį šiai sričiai skirti skatina ir 2019 metų rugsėjį įsigaliosiantys ES Mokėjimų paslaugų direktyvoje nustatyti aukštesni saugumo reikalavimai“, – pažymėjo G. Vercinskas.

Jis pridūręs, kad, naujausiais duomenimis, kodų korteles prisijungimui prie interneto banko ar išmaniosios programėlės naudoja apie 0,5 mln. „Swedbank“ klientų.

Kortelių likimas neaiškus

Tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje kodų kortelių bus atsisakyta, tv3.lt patvirtino ir SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis. Anot pašnekovo, šios kortelės sparčiai praranda populiarumą, tačiau jų atsisakymas vyktų palaipsniui.

„Šiuo metu 39 proc. interneto banko sistemos naudotojų SEB banke jungiasi su slaptažodžių kortele – maždaug 15 proc. punktų mažiau nei prieš metus. Be to, taip pat matome, kad populiarėja „Smart-ID“ programėlė. Kitos alternatyvos, kuriomis šiuo metu gali naudotis SEB klientai, prisijungdami prie interneto banko ir tvirtindami atliekamas operacijas, yra slaptažodžių generatorius, mobilusis ir elektroninis parašai“, – sakė V. Žagūnis.

Panašu, kad SEB savo klientus vis labiau bando atpratinti nuo kodų kortelių jau šiandien. Lapkričio pradžioje visus šio banko paslaugomis besinaudojančius asmenis pasiekė pranešimai, kad nuo gruodžio 3 d. operacijoms, kurios atliekamos internetu ir yra tvirtinamos slaptažodžių kortele, dėl saugumo priežasčių bus taikomi mažesni limitai.

REKLAMA

Kodų kortele gali būti patvirtintos pavienės operacijos, kurių vertė nėra didesnė nei 290 eurų, vienos dienos bendras operacijų limitas bus taip pat 290 eurų, vieno mėnesio – 1450 eurų. Pastarieji apribojimai nebus taikomi naudojantis programėle „Smart-ID“.

Prieš daugiau nei metus iš sujungtų „Nordea“ ir DNB bankų suformuotas „Luminor“ apie kodų kortelių atsisakymą ilgalaikėje perspektyvoje taip pat užsimena. Banko atstovai teigia, kad jau šiandien beveik trečdalis klientų tapatybę patvirtina elektroninėmis priemonėmis: kodų generatoriumi arba mobiliuoju parašu. Tačiau apie 70 proc. „Luminor“ klientų prie savo sąskaitos vis dar prisijungia naudodamiesi kodų kortelėmis.

Savo ruožtu „Šiaulių bankas“ kodų kortelių atsisakyti per artimiausius kelerius metus neplanuoja. Tiesa, banko rinkodaros ir komunikacijos departamento komunikacijos specialistė Erika Brazaitytė pranešė, kad dar iki 2018 m. pabaigos klientams bus pasiūlyta galimybė jungtis prie internetinės bankininkystės paskyros su „Smart-ID“ programėle. Kol kas pastarąja programėle gali naudotis tik SEB ir „Swedbank“ klientai.

Kodų kortelių atsisakymą ateityje patvirtino ir „Citadele“ banko korporatyvinės komunikacijos skyriaus vadovė Rasa Petruškevičiūtė. Anot jos, bankas jas pakeis modernesniais skaitmeniniais prisijungimo sprendimais, tačiau kada konkrečiai, kol kas pasakyti negalėjo. 

Estai atsisakys anksčiau

Kalbinti bankų atstovai tvirtino, kad kodų kortelių pastaruoju metu atsisakoma ir kaimyninėse šalyse. „Swedbank“ kodų kortelės Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, nustos galioti 2019 m. rugsėjį, o Estijoje jau nuo ateinančių metų vasario.

SEB Estijoje taip pat jau paskelbė apie minėtų kortelių atsisakymą per 2018 m. metus. Paskutinės slaptažodžių kortelės SEB Estijos padalinio klientams nustos galiojusios 2019 m. sausį.

Kk4
2018-11-19 07:50:38
Viskas būtų gerai su ta Smart-ID, jei ne vienas labai svarbus dalykas. Instaliavus tą programėlę, dauguma spaudžia "sutinku" net neskaitydami kas parašyta. O ten parašyta, kad paspaudus "sutinku" bus sudaryta sutartis su Estijos įmone (programėlės kūrėjais) ir visi konfidencialūs duomenys bus perduodami jiems. O bankas už tai neprisiima jokios atsakomybės.
Tai kas čia per absurdai? Tam kad naudotis savo sąskaita, reikalaujama atskleist ir nuolat teikt savo suomenis kažkokiai pašalinei įmonei.
Tuo labiau kaip žinia iš Estijos daug duomenų nutekinama į Rusiją (kaip, kad Yandex taxi skandalas).
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

xxx 2019-01-12 22:10:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pasakysiu taip: "Iš didelio rašto išėjo iš krašto." Kiekvieną sykį vis ką nors naujo sugalvoja, kas yra labai saugu ir net saugiau už ankstesnius turėtus variantus, taip saugu, kad būsi apsaugotas net nuo paties savęs, praktiškai gali net nesinaudoti, nes nesuprasi, kaip naudotis reikia. Labai praktiška ir patogi priemonė vartojimui. Imkim tą patį Smart ID, paskaitykim saugos reikalavimus ir ką matome: reikia turėti papildomų prisijungimo priemonių, pvz. PIN generatorius, kodų kortelių nebebus jau, dėl visa ko, atsarginį telefoną, dėl visą ko, o naudojimasis Smart ID paslauga nemokama. Kitu atveju, jei neturėsi atsarginių priemonių, kas žinoma kainuoja, reiks važiuoti į banką, o prieš tai užsiimti eilę, gal po kokio mėnesio ir pakliūsi, nebent papildomai susimokėsi, kaip kokioje gydymo įstaigoje, o dar pradėkim pensiją kaupti kokiam nors banke....   ATSAKYTI
Moiša 2018-11-29 11:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vakarų okupantai+savi lietuvos banditėliai tyčiojasi ir lupa paskutines kapeikas iš vargšų,   ATSAKYTI
Ruta 2018-11-19 17:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas neklausė ar aš noriu kad mano atlyginimas būtų pervestas i banką(dar nurodė i kurį konkrečiai).O kad dar galėčiau tuos savo varganus pinigėlius pasiimti,turiu dar susimokėti!bet koks pirstelėjimas su bankinėm operacijom-mokėk! O kas prašė tų paslaugų?!jokio pasirinkimo žmogui   ATSAKYTI
Me 2018-11-19 21:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas nevercia sedeti vienam banke. As perejau i paysera, kaip tik ivede nesamoningus krepseliu mokescius. Ir dabar pavedimai nemokamai, isgryninti galima vos ne bet kur, isidet grynu taip pat. Mkku tik 45ct/men uz kortele ir viskas. Alga eina i paysera. Sudie swedbank  
NU NU 2018-11-19 15:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jau naudojuosi kodų generatoriumi ir vargo nematau,nes mano telefonas ne išmanusis. O naudojantis mobiliuoju bet kokiu galima pas operatorių užsisakyti mobilų parašą,pranešti bankui ir viskas OK. Nieko nėra neįmanomo. Esu pensijoje ir nė kiek nepergyvenu.    ATSAKYTI
Petras.. 2018-11-19 23:36:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu nu,  
Eli 2018-11-19 12:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gal bankų išvis galima atsisakyti? Pinigus moku tvarkytis pati tegul duoda į rankas, duomenų apie mane ir te nerenka, o atsiskaityt mokesčius galima dabar ir prekybcentry. Kam tie bankai?   ATSAKYTI
Vytautas 2018-11-19 11:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiaulių bankas pradėjo išrašo kvituose prie kiekvienos operacijos rašyti pavardę ir vardą ar tai ne perteklinė informacija –padalinyje man negalėjo atsakyti.Kvitas skirtas man. Aš įtariu kad čia informacijos rinkimas   ATSAKYTI
diedelis 2018-11-19 11:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O į kompą, skalbenkę ar televizorių galima instaliuot tą smart id? Nes mobiliakas mano tai su mygtukais.   ATSAKYTI
pensinykas 2018-11-19 11:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O as noreciau, kad man pensija i rankas atiduotu, man kokiu banku nereikia, cia prievarta, ar kas?   ATSAKYTI
NU NU 2018-11-19 15:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pensinikai,kiek žinau nuo 70 metų jau gali neeiti balsuoti-ateina į namus,tik reikia pranešti,tai galvoju,kad ir pensijas juau galima būtų gauti į namus. Reikia pasiaiškinti Sodroje ir parašyti prašymą.
  
pensininkas 2018-11-19 10:56:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
o kaip pensininkai ar sugebės dirbti su smarkt.   ATSAKYTI
Petras 2018-11-19 10:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vėl bus mulkinamas ir užsienio bankininko apiplėšiamas Lietuvos mužikėlis. Kodėl tyli V. Vasiliauskas,gal augina lašinius? Tuo tikslu turi įsitraukti Seimo finansų komitetas,FM.   ATSAKYTI
Nu jo 2018-11-19 09:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vel duchins visus, bet dar ir susimoket turesim.    ATSAKYTI
Močiutė 2018-11-19 09:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seni žmonės neturi naujoviškų mobiliakų, nueiti į banką negali, kojos nelaiko, tai kokia tada išeitis? Pensijas tai perveda į banką, iš sąskaitos mokami komunaliniai mokesčiai, nu dabar tai tikrai nesąmonė.    ATSAKYTI
Marcijonas 2018-11-19 09:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
NESĄMONĖ. man pensinykui verta susidėt su jų šitais išmislais, kai noriu tik pasitikrint, ar atėjo 200E pensija???????????????? ŽULIKAI BANKAI ir nėr kur nuo jų pasdėy?????????   ATSAKYTI
Ryta 2018-11-19 08:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir išvis jai darote najoves kodėl už generatorius reik mokėt plėšikai...su savo naujovem milijonus kraunates...   ATSAKYTI
Kk4 2018-11-19 07:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Viskas būtų gerai su ta Smart-ID, jei ne vienas labai svarbus dalykas. Instaliavus tą programėlę, dauguma spaudžia "sutinku" net neskaitydami kas parašyta. O ten parašyta, kad paspaudus "sutinku" bus sudaryta sutartis su Estijos įmone (programėlės kūrėjais) ir visi konfidencialūs duomenys bus perduodami jiems. O bankas už tai neprisiima jokios atsakomybės.
Tai kas čia per absurdai? Tam kad naudotis savo sąskaita, reikalaujama atskleist ir nuolat teikt savo suomenis kažkokiai pašalinei įmonei.
Tuo labiau kaip žinia iš Estijos daug duomenų nutekinama į Rusiją (kaip, kad Yandex taxi skandalas).    ATSAKYTI
IRMANTAS 2018-11-19 08:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mat kaip...
  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
REKLAMA
IKI parduotuvė (bendr.nuotrauka)
Antrąjį 2019 m. ketvirtį vienas didžiausių šalies prekybos tinklų IKI pasitinka sustiprinęs pozicijas mažmeninės prekybos rinkoje, rašoma bendrovės pranešime spaudai. Per ...
pinigai (Fotodiena/Arnas Strumila)
Teisingumo ministerija siūlo plačiau taikyti elektronines priemones turto įkeitimo sandoriuose, taip mažinant notarų funkcijas. Šiuo metu už įkeitimo patvirtinimą notarui tenka ...
Luminor (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Besiplečiantis pinigų plovimo skandalas, į kurį patenka vis daugiau Europos bankų, gali turėti įtakos ir vieno didžiausių Baltijos šalyse „Luminor“ banko kontrolinio akcijų ...
Nerijus Mačiulis, Lietuvos ekonomikos konferencija 2019 (J.Auškelis/Fotodiena.lt)
Lietuvos ekonomikos situacija stabili ir nieko panašaus, kas buvo prieš 2008 m. krizę, šiuo metu nematyti. Vis dėlto tikslaus atsakymo, o kas iš viso yra „krizė“ ir ką ji ...
Premjeras apie „Revolut“: turėsime problemą (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuva ateityje galbūt turės problemą su Jungtinės Karalystės finansinių technologijų („fintech“) startuoliu „Revolut“, kuriam Lietuvos bankas yra suteikęs specializuoto banko ...
REKLAMA

Top Video

Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų