Iškritęs sniegas išjudino vairuotojus: rikiuojasi eilės pasikeisti padangų

Pirmadienį Lietuva sulaukė sniego. Vieni gyventojai sniegą keikia, o kiti džiaugiasi, nes sako, kad pasiilgo žiemos. Vos tik pamatę snaiges į autocentrus suplūdo padangų nepasikeitę vairuotojai – specialistai vos spėja suktis. O štai sinoptikai turi tokių žinių, kokių net nesitikime.

nuotr. Broniaus Jablonsko

Marijampolėje snigti pradėjo paryčiais. Protarpiais gana smarkus snygis netruko nukloti kelių ir šaligatvių sniegu. Tiesa, jis gana šlapias. Tad kai kurie marijampoliečiai burba: jokio grožio iš to pirmo sniego. Tik šlapios kojos ir dar slidu.

„Nelabai čia balta. Balos teška, viską“, – kalbėjo praeiviai.

„Nesitikėjom iš ryto, kad bus sniego. Pavyzdžiui, vakar šitokia graži diena buvo. O dabar va“, – sakė kiti.

Kai kuriems sniegas nė motais. Nors sniegas šlapias ir greitai tirpo, daugumą suvalkiečių tai nuteikė labai pozityviai. Sako, net nuotaika pasitaisė iš paties ryto pamačius sniegu nuklotas gatves. O kad šalta ar šlapia, patys žmonės esą kalti. Reikia tinkamai apsirengti ir apsiauti.

Vos pamatę sniegą suvalkiečiai puolė mašinoms padangas keisti. Štai vienoje iš Marijampolėje veikiančių įmonių darbuotojai net tekini laksto: klientų galybė. Kai kurie pripažįsta, kad žiemines padangas dar būtų pataupę.

REKLAMA

„Na, su sniegu čia suskubom. Su vasarinėmis tikrai būtume važiavę“, – kalbėjo žmogus.

Kitas atviravo, kad iškritęs sniegas paskatino važiuoti automobiliui pakeisti padangų.

„Iškrito sniegas iš pat ryto ir, kaip matote, pas mus prasidėjo „rugiapjūtė“ Marijampolėje, – kalbėjo verslininkas Arūnas Brūzga. – Praeitą savaitę švietė saulė, mažiau darbo buvo, o dabar, kaip matote, pilnas kiemas automobilių.“

O sinoptikai turi staigmenų. Šiandien Lietuvoje sniegas, o štai jau rytoj numatoma neįtikėtina šiluma.

„Po šiandieninio sniego jau rytoj į Lietuvą atplūsta staigi šiluma ir atplūsta gana intensyvi, tai jau rytoj temperatūra keisis maždaug 10-ia laipsnių ir aukščiau. Vėlinių dieną išsilaikys šilti orai po tokios tykios nakties“, - kalbėjo sinoptikė Alva Nagelytė.

Sinoptikai sako, kad tokie temperatūrų šuoliai pasitaiko gana retai. Labiausiai šils pietvakarių Lietuvoje. Ten rytoj numatoma net iki 14 laipsnių šilumos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų