JK verslo kantrybė dėl lėtų „Brexit“ derybų senka

Jungtinės Karalystės verslo kantrybė dėl menko progreso „Brexit“ derybose yra netoli lūžio taško, perspėja Didžiosios Britanijos prekybos rūmai.

“Brexit“ (nuotr. SCANPIX)

Tūkstančius šalies įmonių atstovaujanti organizacija paragino politikus nustoti ginčytis tarpusavyje ir sudarė 24 „tikro pasaulio“ problemų sąrašą, kuriame reikalaujama aiškumo dėl mokesčių, tarifų, muitų ir reguliavimo po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).

Ministrė pirmininkė Theresa May vėliau šią savaitę į Čekersą sukvies susiskaldžiusį ministrų kabinetą. Susitikimo metu bus bandoma išspręsti nesutarimus dėl ateities ekonominių santykių su ES.

REKLAMA

„Šiuo metu, baigiantis laikui iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, verslo kantrybė yra netoli lūžio taško“, – pranešime teigė prekybos rūmų generalinis direktorius Adamas Marshallas, pridūręs, kad verslas tuščiai laukia jau dvejus metus.

„Verslas turi pilną teisę kalbėti, kai yra visiškai aišku, kad praktiški klausimai, kurie paveiks įmonių konkurencingumą ir milijonų žmonių gyvenimo kokybę, lieka neatsakyti. Likus mažiau nei devyniems mėnesiams iki „Brexit“ dienos, mes negauname atsakymų, kurių mums reikėjo iškart po referendumo dienos“, – piktinasi jis.

Pastarosiomis savaitėmis tokios įmonės kaip „Airbus“, BMW ar „Siemens“ perspėjo, kad dėl „Brexit“ gali pasitraukti iš Jungtinės Karalystės.

Britai 2016 metų birželį nubalsavo už pasitraukimą iš ES, bet politikai iš įvairių politinio spektro pusių nuo to laiko ginčijasi dėl ateities ekonominių santykių su Europa.

„Laikas politikams nustoti ginčytis ir pradėti galvoti apie nacionalinį ekonominį interesą. Tai nėra ypatingi interesai. Tai yra praktiškos, realaus pasaulio problemos verslams kiekviename sektoriuje ir kiekvienoje šalies dalyje“, – sako A. Marshallas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų