Numatė, ko imsis prieš darbdavius, jei šie sąžiningai nepadidins atlyginimų

Mokesčių reforma numato, kad jau kitais metais darbuotojas algalapyje išvys visą savo darbo vietos kainą. Tai reiškia, kad darbdaviai turės atsakingai perskaičiuoti atlyginimus, kad darbuotojui „į rankas“ nenubyrėtų mažiau nei dabar. Seimas pritarė sankcijoms, kurios bus taikomos tiems darbdaviams, kurie vis dėlto tyčia sumanys sumažinti algą.

Pinigai (nuotr. 123rf.com)
6

Darbuotojo ir darbdavio mokesčių sujungimas reiškia mokestinės naštos darbuotojui perkėlimą. Kad „į rankas“ jis vis dar gautų tiek pat, darbuotojo atlyginimas turės būti perskaičiuojamas ir algalapyje būti 1,289 karto didesnis.

„Priimto Valstybinio socialinio draudimo įstatyme nurodyta, kad darbo sutartį dirbančiam darbuotojui, darbdavys privalo perskaičiuoti darbuotojo bruto darbo užmokestį, jį padidindamas 1,289 karto ir atitinkamai pakeisdamas darbo sutartį su darbuotoju be išankstinio jo sutikimo. Iki šio įstatymo įsigaliojimo buvęs pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo neto darbo užmokestis negali sumažėti dėl pagal darbo sutartį dirbančio darbuotojo atlyginimo perskaičiavimo ir (ar) draudėjo valstybinio socialinio draudimo įmokų perkėlimo apdraustajam“, – nurodo finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė.

REKLAMA

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seimas pritarė pensijų pertvarkai: kaip atrodys atlyginimas

Numatė baudas

Darbuotojo ir darbdavio įmokų sujungimas turėtų užtikrinti, kad sistema veiks skaidriau, darbuotojas pagaliau matys, kiek iš viso sumokama mokesčių nuo jo atlyginimo. Tačiau kritikuojama, kad nėra garanto, jog darbdaviai nepasinaudos susidariusia situacija ir tyčia ar netyčia algą perskaičiuos į darbuotojui nenaudingą pusę.

Šiuo klausimu vyrauja dvi nuomonės. Patys darbdavių atstovai tikina, kad darbuotojų ir taip trūksta, tad niekas nė nerizikuos apgaudinėti darbuotojus. Tuo tarpu kiti pastebėjo, kad ne visuomet darbuotojas gali pastebėti, jog jam bus alga bus perskaičiuota ne taip. Be to, nukentėti gali nekvalifikuoti darbuotojai. Nes nekvalifikuotų darbuotojų apmokymas trumpas, įmonei nėra didelės žalos tokius darbuotojus prarasti.

„Gali būti įvairių situacijų, kad to darbdavio ar buhalteris nekvalifikuotas, ar pats darbdavys nepadidins ir keletą mėnesių nenurodys to didesnio atlyginimo. Galime įsivaizduoti rajoną, kur tiesiog nėra kur kitur dirbti. Vienintelė darbo vieta, vienintelė gamykla stovi. Ir nepadidins to darbo užmokesčio, ir ką? Ir žmogus neturi kur eiti. Gali darbdavys pasinaudoti, kad mažiau kvalifikuotam darbui algos nepadidins“, – naujienų portalui  tv3.lt yra komentavusi Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė.

Finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė tv3.lt komentuoja, kad jeigu gyventojams kiltų įtarimas dėl neteisingai perskaičiuoto darbo užmokesčio, jie turėtų kreiptis į Valstybinę darbo inspekciją (VDI).

Kad darbdaviai būtų atgrasyti nuo galimo piktnaudžiavimo, nuspręsta taikyti baudas.

„Už neteisingai perskaičiuotą (sumažintą) darbo užmokestį darbdaviams būtų taikomos sankcijos pagal (Administracinių nusižengimų kodekso) ANK 99 straipsnį nuo 150 iki 1450 eurų, o jei tai padaryta tyčia – bauda galėtų siekti iki 6000 eurų“, – informavo finansų viceministrė.


Rašyti komentarą...
R
RAJONO GYVENTOJAS
2018-07-11 07:21:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galima apskųsti VDI, tačiau aišku, kad po to neteksi darbo. Geras biznis! :D
Atsakyti
0

E
Eglija
2018-07-03 15:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie visi galetu didinti ir savo noru,bet gopšumas neleidźia.O dabar tik perskaičiuoja,o nedidina
Atsakyti
-1

K
Kiesa
2018-07-03 22:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk nevisi darbdaviai duoda algalapius jei negauni jo tai ir nesuzinosi nieko
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų