Lietuvai beliko keli metai. Tokį nuosprendį skelbia profesorius ir ekonomistas tyrinėdami demografinę situaciją. Daugėjant pensinio amžiaus žmonių skaičiui, darbingiems išvykstant į užsienį, šalis gali įklimpti į itin rimtas problemas.

tv3.lt koliažas

tv3.lt koliažas

Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius Boguslavas Gruževskis Lietuvos demografijos forume kalbėjo, kad pokyčiai gyventojų amžiaus struktūroje apima visą Europą: Europa yra labiausiai senstanti pasaulio dalis. Nors Lietuva dabar dar neblogiausioje situacijoje, bet situacija čia labai sparčiai keičiasi.

Artėja pirmoji iššūkių banga

Pasak B. Gruževskio, dar 2013 m. buvome arti ES vidurkio pagal tenkantį vyresnių žmonių skaičių, tačiau skaičiai blogėja – prarasime ne tik darbingo amžiaus žmones, bet ir mokesčių mokėtojus.

„Nuo 2015 metų fiksuojant, skaitlingiausia gyventojų grupė Lietuvoje yra 53–57 metų gyventojai. Didžiausios problemos prasidės, kai šita grupė pasieks pensinį amžių, tai po 8 metų. Bet realiai problemos prasidės jau daug anksčiau. Žmonės, kuriems 58–62 metai, šie žmonės jau po 3 metų pradės eiti į pensiją. O kas juos keis? Keis grupė, kuriai šiemet yra 13–17 metų, mažiausiai skaitlinga grupė. Tai yra, šioje grupėje mažiausiai gyventojų. Kol jie artės prie darbingo amžiaus, atitinkamai pateks į jaunimo kategoriją 20–30 metų, kuri pasižymi, kaip labiausiai emigruojanti. Tai ne vien tai, kad jų yra mažai, bet dar jie labiausiai ir išvyksta.

REKLAMA

Aišku, kad jauno žmogaus vertė rinkoje labai auga, bet net prie geriausių norų mes juo nekompensuosime būsimų praradimų“, – kalbėjo B. Gruževskis.

Pasak jo, jeigu ir išsaugotume užimtumo lygį 72–75 proc., mums vis tiek nepavyks išvengti to, kad dėl pensinio amžiaus prarasime 300 tūkst. „Sodros“ mokėtojų. O išmokų gavėjų atitinkamai tiek padidės. Jo teigimu, ateis tas laikotarpis, kai pensijos gavėjų skaičius bus daug didesnis nei dirbančiųjų.

Dėl to ne tik trūks kvalifikuotų darbuotojų, bet apskritai bet kokių darbuotojų trūks. To pasekoje lėtės Lietuvos ekonominė raida, susitrauks vidaus vartojimas, sumažės valstybės ir „Sodros“ biudžetai, mažės viešųjų paslaugų finansavimas.

Prognozuojama, kad 2030 m. Lietuvoje bus mažiausias dirbančiųjų skaičius, kuris teks vienam išlaikomam gyventojui.

Emigracija – labiausiai valdomas procesas

Viena Lietuvos problemų – emigracija. B. Gruževskio teigimu, kasmet vidutiniškai išvažiuoja apie 40 tūkst. gyventojų, o atvyksta apie 20 tūkst. Tad dėl emigracijos kasmet prarandame apie 20 tūkst. gyventojų. Dar apie 10 tūkst. gyventojų prarandame dėl mirtingumo. Tad iš viso kasmet apie 30 tūkst. gyventojų prarandame, skaičiuoja profesorius.

„Lietuvoje prarandame gyventojus skirtingai. Neringa, Klaipėdos rajonas, Vilniaus rajonas, Kauno rajonas nepraranda gyventojų. Realiai skirtingos Lietuvos, mažėjanti Lietuva ir mažas gabaliukas teritorijų, kurios auga. Rajonai auga didelių miestų sąskaita – Kauno ir Vilniaus, bet perspektyvos tose teritorijose yra, ir to reikia nepamiršti“, – teigė B. Gruževskis.

REKLAMA

Kaip pavyzdį jis nurodė Lenkiją, kur labai daug investuojama į migracijos problemų tyrimus, tačiau Lietuvoje, kur ši problema daug opesnė, investuojama mažiau.

Siūlo kaupti biudžetą ateičiai

Dėl tokių liūdnokų perspektyvų, B. Gruževskis mano, kad mokesčių reforma reikėtų siekti, kad 3–6 proc. padidėtų „Sodros“ biudžetas.

„Turime sukaupti per artimiausius penkis šešis metus rezervą, kad neigiamoje aplinkoje 15 metų galėtume funkcionuoti. 2020 metais tik prasidės ta duobė ir tęsis bent 15 metų, kol ta mūsų karta pasitrauks.

Reikia dirbti, gink Dieve, nemažinant pajamų biudžete, ypač „Sodros“. Pagrindinės problemos, dėl ko taip skęstame, mirtingumas didesnis nei gimstamumas. Jaunos kartos skaičius daug mažesnis nei vyresnės kartos. Fiziškai nėra tų, kurie galėtų tuos vaikus gimdyti. Imigracija mums yra gimstamumo sprendimo garantas“, – pataria jis.

Jis pabrėžia, kad būtina užtikrini socialinį stabilumą. Tai turėtų užtikrinti Finansų, Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijos.

„Jie turi kalbėti, kaip pasikeis investicinis patrauklumas, jei nebus patrauklių darbo vietų, nedidės atlyginimai. Jei nebus patrauklumo, žmonės neinvestuos čia ir negyvens. Emigrantams Lietuvos darbo rinka dar nepatraukli, reikia dirbti dar. Šiandien ji patraukli silpnesnių šalių piliečiams, pirmiausia ukrainiečiams, tai reikia užtikrinti civilizuotą emigraciją, geriau, kad namai nebūtų pastatyti, nei kad pastatyti šešėliniu būdu. Emigrantams reikia patrauklumo, čia sustiprėti ir apsigyventi, jei svajojame apie 3 milijonus gyventojų“, – teigia jis.

REKLAMA

B. Gruževskis pabrėžia, kad turime dar 2–3 metus iki kol prasidės masinis žmonių išėjimas į pensiją. Dėl to ir reikia kurti teigiamas paskatas gyventi ir dirbti Lietuvoje suteikiant galimybes gerai uždirbti, turėti būstą ir gauti gerą išsilavinimą.

Pasak jo, pirmame etape (iki 2025 m.) svarbiau yra stabdyti emigraciją nei skatinti imigraciją.

„Scenarijus, kuris užtikrintų gyventojų skaičiaus stabilizaciją. Šiandien emigracija turėtų sumažėti iki 15 tūkst. gyventojų, o turime 40 tūkst. Imigracija turi padidėti nors iki 35 tūkst., iš jos tik apie pusė reemigrantų, tad tikrai bent 10–15 tūkst. imigrantų galėtume drąsiai priimti, jei tai pateiksime civilizuotu būdu.

Matematiškai, įmanoma iki 2050 metų turėti 3 mln. gyventojų. Realiai, jei emigracija taip susireguliuotų, kad žmonės neišvyktų. Gegužės mėnesį imigravusių skaičius jau didesnis nei emigravusių. Tai nėra fantazija. Tai dar nėra 5000 gyventojų, dar tik 500, bet tai jau ta fantazija, kuri veikia“, – sako profesorius.

Jis taip pat prideda, kad reikėtų užtikrinti efektyvią senatvę, mat vyresnio amžiaus žmonės yra didelė vertė – jie turi laisvo laiko, kvalifikacijos, patirties, socialinio kapitalo, jų mažesni poreikiai.

Jis nurodo, kad darbuotojų trūkumą galima kompensuoti trimis būdais: panaudojant technologijas, integruojant vyresnio amžiaus žmones ir pritraukiant imigrantus.

Lietuvos bankas: Lietuva patiria stiprų demografinį šoką

Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius Gediminas Šimkus pastebi, kad darbo rinkoje įtampą ypač didina demografinės tendencijos. Jei dabartinės tendencijos nesikeis, skaičiuojama, kad per kiek daugiau nei 20 metų bus prarasta 335 tūkst. darbingo amžiaus asmenų.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad praeitais metais gyventojų praradimą kiek kompensavo reemigracija ir užsieniečiai, atvykę iš trečiųjų šalių. Tačiau vis tiek prarasta apie 20 tūkst. gyventojų.

„Keli dalykai veikia darbo jėgą. Pirmas dalykas nemaža dalis žmonių emigruoja – jauno darbingo amžiaus žmonės. Taip pat stebime, kad vis mažiau jaunų žmonių ateina į darbo rinką. To priežastis, kad nuo 1990 metų gimstamumas nuosekliai mažėjo, du kartus iki kažkur 2003 metų sumažėjo ir tie, kurie gimė 2003 metais, jų dar nėra darbo rinkoje, jie ateina kažkur 20 metų. Tą neigiamą pokytį dar turėtume pajusti per ateinančius kelis metus.

Kitas dalykas, dalis darbo jėgos pasitraukia į pensinį amžių, bet tie, kurie pasitraukia, yra dar gimę sovietmečiu, tada kada gimusių skaičius pakankamai didelis buvo.

Ir ketvirtas dalykas, kuris labai apmaudus, Lietuvoje kasmet miršta 12,5 tūkst. darbingo amžiaus žmonių. Tai nėra, kad būdinga tik Lietuvai, yra ir kitose valstybėse. Tačiau jei mes skaičiuotume darbingo amžiaus žmonių mirštamumą tokį, kaip yra Europos Sąjungos senbuvės, tai jis sudarytų ne 12,5 tūkst., o 4,6 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų. Tai didžiulis vidaus rezervas darbo jėgai išsaugoti“, – komentavo G. Šimkus.

Pasak jo, imigracijos politika skaičiavimus galėtų pakeisti.

„Įvairi migracijos politika gali keisti skaičiavimus. Pastaruoju metu supaprastintos imigracijos procedūros ir matome, kad imigracija yra išaugusi iš trečiųjų šalių. Jų skaičius išaugęs iki minėtų 10 tūkst. Vis tik darome išvadą, kad bendros imigracijos tendencijos nesikeičia, nes išaugus imigracijai iš trečiųjų šalių, sumažėjusi yra pačių lietuvių reemigracija dėl to bendras imigrantų skaičius grubiai liko tame pačiame lygyje, kaip per pastaruosius penketą metų“, – teigia G. Šimkus.

REKLAMA

Vis dėlto, svarbu ir tai, kokie imigrantai atvyksta. Jo teigimu, aukštos kvalifikacijos darbuotojų imigravo kiek mažiau nei 200 – tai inžinieriai, programuotojai, startuolių kūrėjai, kurie prisidėtų prie aukštesnės pridėtinės vertės produkto kūrimo Lietuvoje. Dažniausiai atvažiuoja imigrantai pagal trūkstamų profesijų sąrašą: vairuotojai, siuvėjai, suvirintojai.

„Turime susivokti, kad Lietuva patiria stiprų demografinį šoką. Iš principo jau bandome spręsti regionines demografines problemas, kurios jau pasimatė, kai yra tušti mažesni miesteliai ir kaimai. Kas nepakankamai susivokta ir pajausta, kaip keičiasi šalies struktūra pagal amžių. Padidėjo senyvo amžiaus dalis, sumažėjo jaunesnio, bet tai dar nebuvo reikšmingi pokyčiai, tačiau pokyčiai bus vis spartesni.

Prognozuojamas darbo jėgos mažėjimas yra kaip pasekmė emigracijos, sumažėjusio gimstamumo, išeinančios dalies į pensiją, mirštančios gyventojų dalies“, – prideda G. Šimkus.

Be to, pastebima, kad imigracija ne visuomet pilnai padeda Lietuvos ekonomikai. Mat atvykę užsieniečiai nors ir įdarbinami lietuviškose įmonėse, dažniausiai jie dirba vairuotojais ir Lietuvoje nebūna. Atlyginimą gauna minimalų ar kiek didesnį, plius dienpinigius. O gautus pinigus išleidžia ne Lietuvoje. Tad iš jų vartojimo auga trečiųjų šalių ekonomika.

Lietuvos bankas teigia, kad šių metų pradžioje profesijų, kurių darbuotojų Lietuvoje trūksta, sąrašas buvo papildytas dalimi statybos profesijų. Tai padidins įmonių, galinčių naudotis supaprastinta imigracijos tvarka, skaičių.

Prognozuojama, kad dėl darbuotojų trūkumo šiais metais vidutiniškai atlyginimai augs 7,6 proc.

Kestutis
2018-06-25 18:39:15
Kada Lietuvoje valdininkai baigs vogti, sukčiauti.pinigų užteks visiems. ir bėgti iš čia nebus reikalo
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Litua 2018-07-01 20:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sako Lietuvoj žemė sudrebės ,tada visi susivienodinsim,neliks gobšuolių ir vargšų būsim lyqūs ir drauqiški.Kurie liksim gyvi...PAGALVOKIM,kol dar yra laiko,juk mes ne pirma civilizacija,(kuri save sunaikino)   ATSAKYTI
MORKA 2018-07-01 19:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik nereikiaqąsdinti,patys verslininkai pradės juodą darbą dirbti,jei norės gyventi su piniqais,o ne...   ATSAKYTI
Triu 2018-06-28 21:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mazinkit viesaji sektoriu. Jame 30% per daug zmoniu, jie dirba neefektyviai, letai, o turetu suktis privataus sektoriaus tempu. Sumazinus biudzeto pinigus valganciu skaiciu, uzsipildys kaisvos vietos prie grioviu kasimo... pradeciau nuo “sito” instituto   ATSAKYTI
Nuomonė 2018-06-30 02:52:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Manau, kad iš privataus sektoriaus atèję žmonės nebus pajėgūs dirbti privataus sektoriaus tempu ir taip pat emigruos  
As 2018-06-27 19:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva jau 27 metai klimsta i finansine bedugne. Sansu issikapstyti jau seniai nebera. Mentalitetas cia toks.   ATSAKYTI
Audre 2018-06-26 20:32:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai kokia cia problema. Kurkit istatymus, kad butu galima zmonems dirbti ir uzsidirbti. Sutvarkykit teisesaugininkus, kad vagis ir aferistus isgaudytu. Zmones nores cia gyventi ir dalis isvykusiu sugris. Kolkas cia kitokios tendencijos, tai ir gelbstisi kas kaip ismano.   ATSAKYTI
Dublin 2018-06-26 20:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Neziurint y sitas raslevas, lietuvoj iki siol sunku ysidarbinti vyresnio amziaus zmonem.    ATSAKYTI
La 2018-06-26 13:53:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu dar algu nekelkit kainas tik kosmines sadykit.vokit dar daugiau ir is vis isnyksim is zemelapio   ATSAKYTI
zmogus 2018-06-26 13:12:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
KAS LIETUVA NUALINO ???, OGI PRAKEIKTI GRUOBUONYS SUSIRINKE SEIME IR VYRIAUSYBEJE. KUR VOGE MILZINISKAS SUMAS, IVEDE PROTU NESUVOKIAMUS ISTATYMUS, ISVARE VISUS DARBINGUS ZMONES I UZSIENI, NES PRAGYVENTI IS JU PASKIRTO MINIMUMO NIEKAS NESUGEBETU, JIE IR TIK JIE - VALDZIAGYVIAI - SUNAIKINS LIETUVA.   ATSAKYTI
Maksas 2018-06-27 20:50:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai geras pastebejimas. Tie
Pyd... seime tyciojasi is musu visu ir is pacios lietuvos. Gynem laisve o turim vergove. Jau tikrai geriau rusai gryztu  
Pradedam nuo saves 2018-06-26 11:52:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baigiam verkt!!!! Renkamės visa Lietuva prie seimo ir verčiam jį lauk! Mes juk renkam politikus,tai jie turi dirbt mums o ne mes jiems! Kiek galima sitaip???? Ir jaunimas gris, ir tvarka pasikeis.    ATSAKYTI
Liniux'as 2018-06-26 21:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada?  
Rokas 2018-07-01 13:04:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ura verciam visus nuo sosto pritariu   
Tete 2018-06-26 10:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šiaip jauni žmonės nevisi.. bet tingi dirbti jie be mobilaus nei iš vietos.....    ATSAKYTI
Asa 2018-06-26 10:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaup rezerva? Kad valdininkai prafukintu? Mokesciai siaubingi, pvm. surenkama milijonai, kurie vel prafukinami valdininku, be nuobaudu.Tai kodel siu pinigu dalis neskiriama zmonems pensijoms?Leidzuama isvokti ? Jei man nebus oensijos... tai ir nevokit is manes kiekviena menesi ( sodros imokos)! Kas cia per iteisinta vagyste?    ATSAKYTI
Laura 2018-06-26 09:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekada nerasau komentaru, bet tikrai straipsnis nera labai jau optimistinis ir neduoda jokio noro grizti atgal.
Manau tikrai reikia galvoti ka daryti kad zmones neisvaziuotu plus tie kurie isvaziavo griztu. Butu gerai kad ir korupcija sumazetu ... o po tokio straipsnio tai tik norisi taip ir sakyti buvo duobej ir kvepia dar duobe ....   ATSAKYTI
kaunas 2018-06-26 10:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kas kas kaltas,buožių gopšumas,teisybės nebuvimas,or vedama bjauri politika,  
Nuomone 2018-06-26 00:31:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl bankai neduoda paskolų užsienyje sėkmingai dirbančioms ir gyvenančioms šeimoms?Bankams reikia laiduotojų!o jei duotų dalį trūkstamų pinigų kelias dešimtis tūkstančių, vaikai užstatytų bankui statomą namą, sėkmingai dirbdami mokėtų paskolą ir LT pastatytų namą per porą metų ir grįžtų su vaikais, kurių vienas jau ten mokosi mokykloje ir jau nenori grįžti, o kitas darželinukas!O kas laiduos, ar 55 metų tėvai dirbantys už vidutinį atlyginimą ir dar turintys vaiką, kuriam iki pilnametystės dar keli metai???Tai ir renkasi gyvenimą ten...   ATSAKYTI
!!! 2018-06-25 23:58:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bjauru,skaityt dabar tokiąstatistiką,,kai 1991 -ais prro langą iškišęs galvą rėkė-gelbėkim Lietuvą!!!!,tuo laiku patikėjom - buvo ir yra aferistas!!!    ATSAKYTI
supratau 2018-06-25 21:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai 28 metus buvo duobėj, pabus ir dar 15, ir 20, ir tt. Visi žino ką daryt, bet nėra vado.   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2018-06-25 20:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Cia va kas nezino yra produktu sarsas paskaiciuotas prisiktabereciui prasimaitinti du menesius :DDDDDDDD

http://www.spcentras.lt/page/upload/pdf/Produktu_Sarasas_Birz.pdf   ATSAKYTI
BybiuLietuva 2018-06-25 20:20:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Girdejau si karta maisto banke dave ir muilo zmonems nusiprasuti pirma karta per 20 metu   ATSAKYTI
As 2018-06-27 10:35:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Greit ir automobilius dalins kad galetu atvaziuot muilo pasiimt
  
Aldona 2018-06-25 19:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Distribucinį valdymą reikia keisti visaliaudine farmacija. Yra tokių aštrių ir žiaurių veiklų - kaip darbo birža ir iš jos be pagalbos neišsivaduosi. Jau žmogus ir pasmerktas. O atsakomybė gali sutekti už viską. Birža neturi ekonominio pagrindo, teisinės nuostatos apie darbo įmones. Sunaudoja biudžetą, viską niekais paleidžia. Atlieka disharmoniją ir dar kliudo užsienio žmones. Kad biržos nebūtų, atsirastų veiklesnių ir sąmoningesnių vadovų. Gyvenime viskas tobula, o birža nemato gyvenimo, nesupranta kas yra kas.
   ATSAKYTI
Lina 2018-06-25 19:45:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Išžudykit mus 55 dirbančius ir neliks kam pensijų mokēti.Tai mes 25 stovėjome prie televizijos bokštų, Baltijos kelyje tikėdami Laisve.Tereikėjo iškart dumti į užjūrį, o dabar jau vėlu.Tai užmuškit ir tiek Nuvarytus arklius nušauna, tiesa?   ATSAKYTI
Rūta 2018-06-27 13:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išsižudysim patys,kam jiems atsakomybe dar prisiimti.Juk ir veda prie to...  
Raimis 2018-06-25 19:39:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tegul eina tas Gruževskis su savo prognozem ant 3-jų rusiškų raidžių. Jam prognozuot tik orus...   ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Vytautas Bruveris (nuotr. stop kadras)
Antradienį parlamente vyko antrasis kitų metų valstybės biudžeto projekto svarstymas. Iki šiol nesutarimai dėl biudžeto gąsdino visuomenę ir kėlė daug įvairių diskusijų. Savo ...
Dujotekis (nuotr. SCANPIX)
Beveik 100 mln. eurų vertės strateginį Lietuvai dujotiekį į Lenkiją (GIPL) statys Lietuvos vamzdynų statybos bendrovė „Alvora“ kartu su partnere „Šiaulių dujotiekių ...
(Fotobankas)
Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Pelno mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama papildomu 5 proc. dydžio tarifu apmokestinti bankų ir kitų kredito įstaigų ...
Automobilių tarša (nuotr. Raimundo Maslausko)
Valstiečiai vėl keičia nuomonę dėl savo siūloma taršos mokesčio.  Iki planuojamo įstatymo įsigaliojimo likus tik kiek daugiau nei trims savaitėms jis vėl grąžinamas į ...
Seimo posėdis (nuotr. Eimanto Genio)
Seimas pradeda diskusijas, ar pusmečiui atidėti pensijų anuitetų perdavimą „Sodrai“, kuris buvo suplanuotas nuo 2020 metų.    Seimas antradienį po pateikimo priėmė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
DABAR RODOMA
Pokalbis su politikos apžvalgininku Vytautu Bruveriu
DABAR RODOMA
Pateikė daugiau detalių apie neeilinę avariją Vilniaus degalinėje
DABAR RODOMA
Vaizdai iš įvykio vietos: iš degalinės Vilniuje veržiasi dujos, ribojamas eismas
DABAR RODOMA
Neištikimo vyro beieškant – pavojus gelbėtojai Filefevai
DABAR RODOMA
Jašiūnų kelininko smėlio barstymo būdas išvertė iš koto: įrašas plinta žaibiškai
DABAR RODOMA
Per šimtas dalyvių mitinge ragino neprivatizuoti Kauno centrinio pašto
DABAR RODOMA
Kaimynė papasakojo apie lemtingą akimirką, kai rado negyvą kūdikį Klaipėdoje
DABAR RODOMA
Taršių automobilių mokestis Seime tampa žaisliuku: vėl keičia idėją
DABAR RODOMA
Neteisėtos priemokos: gydymo įstaigos dvigubai uždirba iš pacientų ir ligonių kasų
DABAR RODOMA
17-mečio žūties Panevėžyje sutapimas: paleidus įtariamąjį – dar vienas nužudymas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų