Lietuvos banko kirtis „Luminor“: tokie incidentai netoleruotini

Vieno didžiausių bankų Baltijos šalyse „Luminor“ pinigų pervedimo sutrikimai, trukę 4 dienas ir sutvarkyti tik sekmadienį, kelia nerimo Lietuvos bankui. Pasak centrinio banko, tokie incidentai yra netoleruotini, todėl komerciniai bankai ateityje turės turėti atsarginį elektroninių mokėjimų kanalą.

Luminor (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Elektroniniams mokėjimams įgaunant vis didesnę reikšmę, incidentai, kaip šis, yra netoleruotini. LB svarstys poreikį bankams privalomai turėti atsarginį kanalą, kuris eliminuotų tokios situacijos galimybę”, – BNS sakė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Pasak jo, elektroniniai mokėjimai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi. Išėjus iš rikiuotės bent vieno didelio rinkos dalyvio ar jo tiekėjo sistemoms, gali būti sukaustyta daugybės klientų veikla.

„Todėl panašiai kaip tiekiant vandenį ar elektrą, aplinkinis kelias iš esmės spręstų problemą – vienai atšakai „užlūžus“, mokėjimų srautą būtų galima nedelsiant paleisti per kitą kanalą“, – komentarė BNS sakė M. Jurgilas.

„Luminor” ir jo banko-korespondento komanda sekmadienį galutinai sutvarkė techninius sutrikimus, prasidėjusius praėjusį ketvirtadienį. Šią savaitę bankų jungtinė komanda analizuoja sutrikimų priežastis ir žada imtis priemonių, kad jie nepasikartotų.

REKLAMA

„Luminor“ banke nuo praėjusio ketvirtadienio buvo sutrikę „Luminor|DNB“ klientų pervedimai eurais į kitus Lietuvoje ir užsienio šalyse registruotus bankus, taip pat pervedimai tarp „Luminor|DNB“ ir „Luminor|Nordea“ sąskaitų. Mokėjimai „Luminor|DNB“ viduje vyko įprastai.

„Luminor“ sukurtas praėjusį metų spalį, DNB ir „Nordea“ bankams sujungus verslą Baltijos šalyse. Vienintelė bankų Baltijos šalyse akcininkė – Švedijos „LuminorGroup“.


Rašyti komentarą...
A
Aa
2018-05-28 13:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko cia stebetis lietuvoj tai normos riba!!!nera tvarkos niekur!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų