„Sodra“ pripažino klaidą: iš dalies gyventojų galėjo būti paimta daugiau nei priklauso

Atidesnis Lietuvos gyventojas pastebėjo, kad „Sodra“ jam priskaičiavo daugiau įmokų nei priklauso. Pasiaiškinus plačiau jis suprato, kad į tokias pinkles galėjo pakliūti ne vienas gyventojas pats to nežinodamas. O „Sodrai“ beliko pripažinti klaidą.

Piniginės problemos (nuotr. 123rf.com)

Socialiniame tinkle „Facebook“ Remigijus Mekionis pasidalino pastebėjimais dėl mokesčių mokamų „Sodrai“ vykdant individualią veiklą. Privalomi yra trys mokesčiai – gyventojų pajamų mokestis (GPM), privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD). Būtent mokant pastarąjį ir paspęstos žabangos.

„2017 metais VSD turėjo 2 tarifus: pirmą pusmetį 29,7 proc, o antrą pusmetį 28,7 proc. (kas papildomai kaupia pensijas, turi prisidėti po 2 procentus prie kiekvieno tarifo).

Taigi, 2018–05–02 visi deklaruojasi pajamas ir pradeda gauti iš „Sodros“ pranešimus, mokestinių prievolių pažymos pavidalu, kad VSD neprimokėjo. Nedaug, po kelis eurus, bet neprimokėjo. Pradėjau domėtis, kodėl taip yra. Skambinu tetai į „Sodrą“ ir klausiu. Ji sako, čia todėl, kad neišskaidėt pamėnesiui pajamų. Sakau nė velnio, viską suskaidžiau, bet jūs neskaičiuojat mokesčių pagal pusmečius, o taikot VISOMs pajamoms tą DIDESNĮ tarifą. Tada teta sako, nu žinai, sistema tai nemoka dviem tarifais skaičiuoti, todėl skaičiuoja vienu, tai kreipkitės į „Sodrą“ asmeniškai ir kita teta perskaičiuos...

Kažkaip įdomu pasidarė, o kiek žmonių pastebėjo tai ir nesumokėjo neteisingai paskaičiuotų mokesčių? Kodėl „Sodros“ vadas postringauja apie mūsų, mokesčių mokėtojų, piktavališką polinkį lindėti šešėlyje, bet pačio vadovaujama įstaiga ramia sąžine, pasinaudojant gyventojų buhalteriniu neišprusimu, priskaičiuoja ir surinkinėja daugiau mokesčių, nei numato įstatymai? Ir net, žinodami, kad sistema skaičiuoja ne taip kaip reikia, neperspėja žmonių apie tai“, – rašo jis.

Remigijus naujienų portalui tv3.lt pridėjo, kad jam telefonu „Sodra“ pripažino, jog neteisingai apskaičiavo pajamas, tačiau patys nieko nesutvarkė. „Turiu pats pareikšti pretenziją, kurios pagrindu paskirtas specialistas perskaičiuos mokesčius pats“, – teigia jis.

REKLAMA

„Sodra“ pripažino klaidą

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad daliai savarankiškai dirbančių gyventojų, kurie deklaravo praėjusių metų pajamas, galėjo būti atvaizduotos per didelės mokėtinos „Sodros“ įmokų sumos. Neatitikimai pastebėti pasibaigus deklaravimo laikotarpiui ir šiuo metų trūkumai yra šalinami. Tikinama, kad duomenys apie mokėtinas sumas bus patikslinti kitą savaitę.

Tuomet visiems savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurie įmokų nesumokėjo, ar sumokėjo mažiau nei priskaičiuota, jų asmeninėje „Sodros“ paskyroje draudėjui bus pateikti pranešimai su tiksliomis mokėtinomis sumomis.


Rašyti komentarą...
R
Rasa
2018-05-09 17:26:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel ju niekas neteisia !? Atsipraso ir perskaiciavus dar ir skoloje lieka kas antras zmogus ! Cia yra vagys tikrai nahalai apvagin3ja zmones ir yra ne baudziami ,o ir pastebeje ,kad klaidu pridaro megina visais budais apsukti kad nereikeru grazinti! Vagys reikia kreiptis i europos sajunga uz tai kaip jie veikia kaip kriminaliniai nusikalteliai!slylstu aferiugu kontora ! Kai jiem skoloj esi naglai pasiima kiek reikia is zmogaus saskaitos kas europos sajungoj yra neleistina! Pirma turipateikti aisku paskaiciavima ir paaiskinti uz ka ir kiek moka zmogus ! Cia ima ilenda i zmogaus asmenine saskaita kai vagys paiima ka nori nors ir neteisingai paskaiciuota ar neisitikine ar tam zmigui isvis reikia moketi ! O kai jie yra skolingi ignoruoja iskur mums ateiti ir pasiimti ka jie nuskaiciavo neteisingai ir ne teisetai!? Jiem turi pristatyti prasymus kodel ? Kodel jie prasymu nepateikia kai pasiima nereisetus kitoj saly uzdirbtus pinigus ir jau po mokesciu!??!!! Nevalos! naglumas, izulumas nesvietiskas!
Atsakyti
-1

V
Vida
2018-05-09 18:19:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaidas visi darom ir darysim , kol valdzia nustos kas keli menesiai vis kazka naujo ivedineti, kai supras, kad kaip ir visose kitose salyse , valstybes istatymai turi padeti verslui o ne ji zlugdyti. kad is verslo surenkami mokesciai , o ne is dazno istatymu kaitaliojimo, kad kaip nors sustabdyti šešeli.Sodra zinoma, dirba motereles pagal senas oi kokias senas taisykles, butinas antspaudas imones , dar kazkas, nors kaip jau zinome, imones antspaudu pagal nauja tvarka jau nebeturi. Sodra is vis sustingus dirba dar anu laiku metodais, nors pasitaiko ir jaunu merginu sodroje kurios gan gerai susitvarko su uzduotimis. As finansininke, rasau ta su kuo susiduriu pastoviai.
Atsakyti
0

I
Irmantas
2018-05-10 01:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo 2006 metu as esu isvykes i Anglija, niekams nebuvau skolingas, bet net man nezinant pasidariua skolingas sodrai, sistemoje as neegzistuoju, vasario menesi gavau laiska is Anglijos mokesciu inspekcijos, kad skolingas sodrai, susisiekus su sodra niekas man taip ir negali paaiskinti uz ka ir kokius metus as skolingas. Lietuvoje visi istatymai pradeda veikti atbuline data uz tai visi skolingi nor niekas niekam nepranesa,o pranes po tokai susikaups didesne suma po keliu metu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų