JAV sankcijos talžo Rusijos oligarchus – praradimai kosminiai

Vos per porą dienų naujausios JAV sankcijos rusų oligarchams patuštino jų kišenes beveik 10 mlrd. eurų. O labiausiai nukentėjo į tarptautinį skandalą įsipainiojęs oligarchas Olegas Deripaska. Jis per naktį neteko kone pusantro milijardo eurų. Daugiau nei milijardu nuskausmintas ir Rusijos aukso magnatas.

10 mlrd. €. – nemenka sumelė. Tai beveik tiek, kiek per visus šiuos metus planuojama surinkti į mūsų šalies valstybės biudžetą. 10 mlrd. €, tai 30 tokių štai prieš maždaug savaitę liepsnojusių Trumpo dangoraižių Niujorko centre vertė. Už 10 mlrd. € galima būtų net penkis kartus finansuoti visą NASA marsaeigio „Curiosity“ ilgametį projektą. Arba galima 10 mlrd. € prarasti per vieną dieną.

REKLAMA

Taip nutiko turtingiausiems Rusijos oligarchams, po to, kai JAV paskelbė jiems sankcijas. Smarkiai paplonėjo maždaug 50 turtingiausių rusų kišenės.   

„Apribojimai tokie, kad Amerikos piliečiams su toms kompanijoms ir tais žmonėmis negalima daryti verslo. Kaip visi žinome – Rusijoje didžioji dalis verslo: nafta, metalai, kur atsiskaitymai vyksta paprastai doleriais. Tai automatiškai tos kompanijos net negali priimti mokėjimų už savo produkciją ir automatiškai turi didelių problemų“, - sako rinkų ekspertas Vytautas Plunksnis.

Kremliaus televizijos iš karto pradėjo skelbti naujienas apie smarkiai Amerikos nuskriaustus rusų turčius. Labiausiai nukentėjęs, kaip teigiama, vilos Juodkalnijoje savininkas, oligarchas, aliuminio magnatas Olegas Deripaska, pastaruoju metu pagarsėjęs ne tik dėl figūravimo JAV tyrime dėl kišimosi į prezidento rinkimus, bet žinomas ir kaip šios laisvo elgesio merginos – Nastios Rybkos suviliotas oligarchas.

Jo kompanijos „En+“ vertė po sankcijų paskelbimo krito net 40 proc., aliuminio kompanijos „Rusal“ – 50 proc.  Pinigine išraiška tai kosminiai praradimai. Verslininko turtas sumažėjo ketvirtadaliu.“ O tiksliau, 1,3 mlrd. €.

Antra labiausiai prakiurusi kišenė – didžiausio Rusijoje, ir antro pagal dydį pasaulyje aukso verslo „Polyus“, teigiama, buvusio savininko Suleimano Kerimovo. Suleimanas prarado, kaip teigiama, maždaug 1,22 mlrd. €. Milijardierius išties įdomi asmenybė, štai Karibų pakrantėje užfiksuota, kaip teigiama, jam priklausanti ekologiška jachta „ICE“. O Prancūzijoje jis prieš kelis mėnesius buvo sulaikytas už mokesčių vengimą.

REKLAMA

Dar viena verslo imperija, kuri sureagavo į sankcijas, tai Vekselbergo grupė „Renova“. Ji mažina savo akcijų dalį Šveicarijos kompanijoje „Sulzer“ iki mažesnės nei kontrolinė, kad sumažintų sankcijų pasekmes: nuo 63 proc. iki 49 proc. Sankcijų nuskriaustas kompanijos „Renova“ vadovas Viktoras Vekselbergas dėl sankcijų staiga prarado beveik milijardą €.

Viktoro Vekselbergo, vieno turtingiausių Rusijos žmonių pomėgis – kolekcionuoti Faberžė kiaušinius. Jis Sankt Peterburge atidarė ir „Faberžė“ muziejų, kur stačiatikių Velykų proga demonstravo antrą didžiausią pasaulyje 9-ių originalių Faberžė kiaušinių kolekciją.

Sankcijoms smogus rusų oligarchams ir jų kompanijoms, paprastiems rusams staiga pabrango ir užsienio valiuta. O Kremlius ėmė grasinti atsakomosiomis priemonėmis.    

„Šie sprendimai, žinoma, nepriimtini. Mes juos laikome neteisėtais. Ir, žinoma, paliekame sau teisę imtis atsakomųjų priemonių“, - sako Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Tik štai lygiaverčių atsakomųjų priemonių pasirinkimo Rusija, anot ekspertų, nelabai turi.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų