Seime – naujas siūlymas, kam skirti paramą būstui įsigyti

Seimui svarstant siūlymą valstybei remti pirmąjį būstą regionuose perkančias jaunas šeimas, socialdemokratai darbiečiai siekia, kad tokią paramą gautų ir jaunos miesto šeimos, o jos dydis priklausytų nuo miesto dydžio ir vaikų skaičiaus.

Paskola būstui (nuotr. 123rf.com)

Keturi parlamentarai – Andrius Palionis, Valentinas Bukauskas, Juozas Bernatonis, ir Rimantas Sinkevičius – įregistravo atitinkamą pataisą.

Jei būstas perkamas mieste iki 50 tūkst. gyventojų, siūloma šeimai be vaikų skirti 20 proc. valstybės subsidiją, su vienu vaiku, jei jam reikia specialios priežiūros, – 22 proc., iki 100 tūkst. gyventojų mieste – atitinkamai – 12 ir 13 proc., o virš 100 tūkst. gyventojų – atitinkamai 7 proc. ir 8 proc.

Jeigu šeimoje auga du, trys ir daugiau vaikų, subsidija didėtų po 1-2 procentinius punktus.

Vyriausybė siūlo paramos neskirti, įsigyjant būstą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų, Neringos ir Trakų miestuose, taip pat dalyje Palangos. Subsidija būtų skiriama tik šeimoms iki 35 metų: 15 proc. – be vaikų, 20 proc. – auginančioms vieną vaiką, 25 proc. – du vaikus, 30 proc. – tris ir daugiau vaikų.

REKLAMA

Subsidija būtų skiriama, jei paskola siektų iki 87 tūkst. eurų.

Antrąjį siūlymą buvo pateikę Lietuvos socialdemokratų partijos nariai Juozas Olekas ir Rasa Budbergytė. Jie  užregistravo įstatymo pakeitimą, kuriuo siūloma asmenims iki 30 metų perkant pirmąjį būstą būtų taikomas lengvatinis 5 proc. tarifas, nepriklausomai kurioje Lietuvos vietoje būstas būtų perkamas. Taip, anot jų, būstas atpigtų 16 proc. Tačiau analitikai kritikavo, kad iš to pasipelnytų naujų būstų statytojai. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų