Ypatinga žinia darbuotojams: įvardijo, kieno sąskaitos pilnės

Darbdaviai turi gerų žinių. Naujausia Lietuvos banko apklausa rodo, kad net pusė šalies įmonių šiemet darbuotojams ketina didinti algas. Dar pernai tokių buvo tik trečdalis. Maža to, darbdaviai jau supranta, kad to neužteks, todėl atlyginimus jie pasiryžę didinti bent kelerius metus iš eilės. Tiesa, augimas žadamas keliais procentais mažesnis nei pernai.

Vis daugiau Lietuvos darbdavių supranta, kad nuo algų didinimo savo darbuotojams neišsisuks. Jeigu pernai apie atlyginimų didinimą galvojo 37 procentai vadovų, dabar skaičius gerokai šoktelėjo.

„Kas antra įmonė žada kelti atlyginimus savo darbuotojams per ateinantį pusmetį. Tai yra rekordinė dalis per praėjusius 2 metus“, - sako Lietuvos banko atstovas Andrius Škarnulis.

REKLAMA

Be to, lygiai tiek pat algas įmonės žada didinti ir kitąmet. Pasak Lietuvos banko, jei anksčiau algos labiau kildavo stambių įmonių darbuotojams, šiemet sotesnių dienų gali sulaukti ir vidutinių bei mažų įmonių darbuotojai.

„Tie žmonės, kurie dirba prekybos, paslaugų ir gamybos sektoriuose, jie turi didžiausią tikimybę sulaukti papilnėjusios sąskaitos“, - vardija Lietuvos banko atstovas Andrius Škarnulis.

Pagrindinė priežastis, kodėl vadovai ryžtasi didinti algas, yra darbuotojų stygius.

„Nedarbo lygis yra labai žemas. Darbuotojas, o ne darbdavys yra karalius derybose dėl didesnio darbo užmokesčio. Taip pat turime demografinius pokyčius nepalankius darbo rinkai, įskaitant ir emigraciją“, - situaciją vertina ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Algų didinimą žadančios įmonės teigia, kad algos jų darbuotojams turėtų kilti 6-8 procentais. O žmones gąsdinančios kainos esą kaip tik turėtų mažėti. Taigi tautiečių perkamoji galia turėtų didėti.

„Turime gerą žinią gyventojams. Lietuvos bankas prognozuoja, kad šiemet atlyginimų augimas sieks beveik 7 procentus, tuo metu kainos augs mažiau nei 3 procentais“, - gerą žinią praneša Lietuvos banko atstovas A. Škarnulis.

Savo ruožtu dalis darbdavių tikina, kad atlyginimus pamažu didina jau porą metų, nes tiesiog nėra kitos išeities.

„Net ir šiandien vienai mergaitei pakėliau atlyginimą. Nes atėjo ir sako: „Algimantai, reikia“. Ir nieko nepadarysi – gerai, nuleidi galvą, paspaudi ranką, sakai – tvarkoj. – Daug pakėlėt? – Jos atlyginimas buvo 520, dabar bus 600“, - pasakoja „AJ šokolado“ vadovas Algimantas Jablonskas.

Tiesa, šiemet atlyginimai turėtų augti kiek mažiau nei pernai, kai fiksuotas 8,5 procento algų didėjimas. Bankai prognozuoja, kad vėl pasiekti aštuonių procentų augimą algos galėtų kitąmet.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų