Vaistų kainos Lietuvoje ir Lenkijoje: atsakymų neranda nė ekspertai

Plūsdami apsipirkti maisto produktų į Lenkijos prekybos centrus, lietuvaičiai pakeliui užsuka ir į vaistines. Tiesa, pigesnių vaistų ten ne visuomet rasti pavyksta.

Vaistinėje (nuotr. 123rf.com)

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba naujienų portalui tv3.lt pateikė populiariausių, labiausiai perkamų receptinių ir nereceptinių vaistų dešimtukus. Juose dominuoja vaistai nuo širdies ligų, nervų, skausmo. Deja, sunkiausia palyginti nereceptinių vaistų kainas, kadangi šiame dešimtuke dominuoja įvairiausi lašai širdies ar nervų sutrikimams, kurie Lenkijoje pardavinėjami arba kitokiais pavadinimais, arba kitokiose pakuotėse.

Be to, reikėtų pabrėžti, kad vaistų kainos priklauso nuo to, ar jie perkami internetu, ar fizinėje vaistinėje. Taipogi, kokioje vaistinėje jie perkami. Lentelėje matote, kokios kainos lietuvių perkamiausių vaistų. Štai receptiniai „Nebilet“, „Ospamox“, „Cavinton forte“ ir nereceptiniai „Raniberl“ bei „Paracetamol“ pigesni Lenkijoje. Kaina skiriasi iki kelių eurų. Bet pigių vaistų yra ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, „Ibuprom“, „Tiapridal“.

REKLAMA

 Vaistų kainos Lietuvoje ir Lenkijoj (nuotr. tv3.lt)

Tarp lietuvių perkamiausių nereceptinių vaistų ir širdies darbą gerinantys lašai, tačiau identiško atitikmens Lenkijos vaistų kainų portale nėra, tad kainų palyginti galimybių nebuvo.

Lenkijoje perka nekompensuojamus ir labai brangius vaistus

Lietuvos pacientų forumo vadovė Ieva Drėgvienė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kad šie Lietuvoje perkamiausi vaistai iš esmės nėra brangūs, tad ir vykti jų į Lenkiją nėra ko. Tikėtina, kad juos lietuviai perka nebent tuo pačiu užsukimu nusipirkti maisto.

Sąraše atsidūrę vaistai Lenkijoje pigesni gali būti dėl vienos priežasties – ten didesnė rinka, daugiau pirkėjų.

„Jei tų vaistų pas mus daugiau nuperka, tai gal jie ir pigesni, tuo tarpu kiti vaistai galbūt Lenkijoje pigesni dėl to, nes yra didelis populiacijos skaičius. Daugiau renkasi būtent tuos vaistus ir nuperka. Lietuvos rinka kaip ir nedidelė, pakuotės verčiamos į lietuvių kalbą, galbūt čia yra esmė“, – sako ji.

Pasak pacientų forumo vadovės, žmonės į Lenkiją važiuoja pirkti Lietuvoje nekompensuojamų vaistų, antitromboznių (nuo kraujo krešulių). Anksčiau tai būdavo „Xarelto“ bei dabigatrano ir apiksabano sudėtyje turinčios tabletės. Tiesa, ji tikina, kad, kai nuo praeitų metų rudens šie vaistai tapo kompensuojami Lietuvoje, pirkti juos užsienyje paskatų nebeliko.

Be kompensacijos šiuo metu „Xarelto“ 10 mg 10 tablečių pakuotė Lietuvoje kainuoja 26–30 Eur, Lenkijoje – 16–25 Eur. „Eliquis“, kurio sudėtyje yra apiksabano, Lietuvoje kainuoja apie 20 eurų (2,5 mg 20 tablečių), Lenkijoje – 18–25 Eur.

„Žmonės važiuodavo, užsipirkdavo ir daug sutaupydavo. Kai žinodavo, kur akcijos, tai per pus pigiau šiuos vaistus įsigydavo Lenkijoje. Tai čia buvo esmė, jei vaistai nekompensuojami. Gerai, jog PVM visgi sumažino“, – sako ji.

Šiuo metu, pasak jos, nekompensuojami Lietuvoje inovatyvūs vaistai atsidūrę rezerviniame vaistų sąraše. Jame 15 skirtingų pavadinimų. Šie vaistai skirti gydyti onkologines ligas ir neturi jokių kitų pigesnių pakaitalų.

Vis dėlto I. Drėgvienė pabrėžia, kad perkant įprastus vaistus, svarbu pačių žmonių įpročiai.

„Jeigu pacientas vartodamas genetinius vaistus suvokia, kad iš esmės gydo veiklioji medžiaga ir renkasi pigesnį vaistą, su ta pačia medžiaga, tada pokyčiai jaučiami. Bet, jei žmogus nuo seno turi įsitikinimą, kad tik tam tikras vaistas yra geras, tai tada jie perka visa kaina, nes kai kurie vaistai dingo iš kompensavimo. Reikia žiūrėti iš tos pusės, prie kokių įpročių ir įsitikinimų pacientas pripratęs ir kuo tiki. Tad sutaupoma tada, jei pasirenkamas pigiausias vaistas su ta pačia veikliąja medžiaga“, – komentuoja ji.

Ekonomistas: kiekvienas atvejis skirtingas

SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas tvirtina, kad kiek pats domėjosi šia tema, kiekvienu atveju galima rasti labai skirtingus rezultatus: vieni vaistai būna Lietuvoje daug brangesni, kiti gali būti pigesni nei kitur, tad vienos istorijos nėra.


Rašyti komentarą...
V
V A G Y S g ė d a IR T
2018-03-03 11:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
tiek farmacininkams tiek valdininkam mažiau v o k t reikia ir visas klausimas lenkija moka gyvent o LIETUVA tik v o k t tik v o k t ir v o kt temoka tai kada tas kada tas žmogelis pajus palengvėjima nuo tokių eferistų
Atsakyti
0

J
Jonas
2018-03-03 13:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet ir kainu lygumas lentelėje lenkijoje net brangiau! Dar neatsibodo meluoti žurnaliūgos ir užsakomuosius straipsnius rašyti?! Nes lietuviai ne idiotai kurie važiuoja jog apsipirktu brangiau arba vienoda kaina Lenkijon. Taip kad gėda už nesąmonių rašymą!!! Jums atrodo jog aplink kvailiai gyvena, kuriems galima rašyti kas patinka ir už ką daugiau moka.
Atsakyti
0

G
Gintaras
2018-03-03 15:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvių gobšumas daro tokias kainas ir jokie kiti veiksniai. Tik godulys. Niekas nenori taip smarkiai praturtėti nuo vienos parduotos prekės, kaip lietuvis. Ir niekas taip nenoriai nesidalina pelnu, kaip lietuvis. Nesvarbu, užsienyje lietuvis daro verslą, ar Lietuvoje- pasidalinimas pelnu yra vienodai aktuali problema. Žiūri, kaip nusukti, apgauti ir kuo labiau išspausti. Daugiau nereikia jokiems ekspertams ieškoti kokių tai priežasčių, kodėl yra pas mus taip, o ne kitaip. Štai atsakymas ir viskas tuo pasakyta. Tai pagrindinė priežastis. Siekis prisigrobti, užgrobti, apvogti, nusunkti, nusiurbti- vadink, kaip nori. Esmė ta pati.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų