„Sodra“ įdiegė naujovę: patikrinkite savo darbovietę

„Sodros“ puslapyje nuo šiol galima sužinoti ne tik, kokį vidutiniškai atlyginimą moka 3 ir daugiau darbuotojų turinčios įmonės Lietuvoje, bet ir, ar nedirbate bankrutuojančioje įmonėje.

Pinigai 123rf.com

Kaip naujienų portalą tv3.lt informuoja „Sodros“ atstovas spaudai Saulius Jarmalis, tokia rubrika puslapyje atsirado dėl to, kad „Sodra“ administruoja Garantinį fondą, iš kurio mokamos kompensacijos žmonėms, kurių darbdavys bankrutavo ir nesumokėjo atlyginimų bei kitų priklausančių išmokų.

„Jis skirtas tiems žmonėms, kurių darbdaviai bankrutavo, kad jie galėtų sekti bankroto procesą, gauti informaciją apie paraiškų dėl išmokų skyrimo iš Garantinio pateikimo ir nagrinėjimo eigą ir, kad turėtų bankroto administratorių, kurie perveda darbuotojams išmokas iš Garantinio fondo, kontaktinius duomenis. Be to, „Sodrą“ skelbti šią informaciją įpareigoja Vyriausybės patvirtintos Garantinio fondo nuostatos“, – nurodo jis.

REKLAMA

Ar gali būti taip, kad darbuotojai nė nežino, jog dirba bankrutuojančioje įmonėje? Pasak jo, įprastai darbuotojai žino, tačiau gali būti ir išimčių.

„Gali nežinoti pradiniame bankroto proceso etape, kad bankrotas inicijuotas arba pavyzdžiui, bankrotas iškeltas, bet apskųsta teismo nutartis dėl bankroto bylos iškėlimo ir panašiai, bet taip būna retai. Kai bankroto byla vyksta ir jau paskirtas bankroto administratorius, jis turi pareigą informuoti darbuotojus apie jų būsimą atleidimą dėl bankroto“, – informuoja S. Jarmalis.

Ar įmonė yra bankrutuojanti ir jai keltina bankroto byla, sprendžia teismas. Pagal Įmonių bankroto įstatymą įmonės nemokumas yra įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir panašiai) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos, neatlikti darbai ir kiti) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

Informuojama, kad „Sodros“ svetainėje skelbiamos įmonės jau yra bankrutuojančios. Tad tokios galimybės, kad tos įmonės nebankrutuos, nėra.

Bankrutuojančių įmonių sąrašą galite rasti čia.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų