Renovuojant daugiabučius gyventojams svarbiausia ne kaina

Įprasta manyti, kad noras tausoti aplinką ir skatinti atsinaujinančią energetiką kyla iš valdžios arba socialiai atsakingų įmonių. Visgi ne viename miestelyje tam iniciatyvą rodo ir daugiabučių gyventojai. Vienas iš tokių pavyzdžių – Marijampolė, kurioje sparčiai renovuojant namus vis dažniau pasirenkama išleisti daugiau lėšų ir įsirengti saulės kolektorius. „Marijampolės būtų ūkio“ renovacijos projektų vadovas Donatas Jankevičius teigia, kad atnaujinant daugiabučius gyventojai domisi įvairiomis, brangiau kainuojančiomis priemonėmis.

Jaunimo g 5, Marijampolė (BETA nuotrauka)

Neapsiribojama šilumos kainų mažinimu

Pasak projektų vadovo, nuo 2014 metų renovuotų daugiabučių skaičius artėja link pusšimčio – šiuo metu jų yra 42, iš kurių 13 atnaujinti praėjusiais metais. Lėtinti atsinaujinimo tempų net neketinama, todėl naujajame šių metų kvietime pateikta dar daugiau namų. „Tik bendro darbo su Marijampolės savivaldybės administracija dėka iki vasario 1d. „Marijampolės butų ūkis" pateikė 15 namų 4-ajam etapui. Tikimės, kad bus paskelbtas papildomas kvietimas ir nesuspėjusiems iki šios dienos. Žmonės užsikrėtę noru renovacijai dėl kaimynų patirčių. Jų net įtikinėti visai nebereikia, tik suteikti trūkstamos informacijos ar paaiškinti taisykles“, – tvirtina D. Jankevičius.

REKLAMA

Nors kai kurių miestelių gyventojams rūpi tik šilumos sąnaudų ir sąskaitų sumažinimas, Marijampolėje vyrauja nuomonė, kad to neužtenka. D. Jankevičiaus manymu, kuo daugiau administratorius įdeda darbo bendraujant su gyventojais, tuo didesnė tikimybė, kad jie panorės brangesnių ir platesnių renovacijos paketų.

„Žmonės renkasi visos šildymo sistemos atnaujinimą, išskyrus priemones, (pvz. elektros instaliaciją, vandens stovų keitimą) kurias jau yra atnaujinę arba būklė yra gera. Populiaresni ventiliuojami fasadai dėl ilgaamžiškesnės apdailos. Neretai pasirenkama įsirengti saulės kolektorius karšto vandens ruošimui. Juos šiuo metu turi 10-15 proc. renovuotų namų. Yra net 70 procentų šilumos energijos sutaupančių daugiabučių, o vidurkis – apie 52 proc.“, – pasakoja projektų vadovas.

Būtina suprasti gyventojų lūkesčius

Suprantama, vien administratoriaus pastangų įtikinant gyventojus neužtenka. Jie labiau pasitiki savais kaimynais. Vieno iš jų pirmininkas Vitalis Mitrofanovas, atsakingas už kelis daugiabučius, teigia, kad sukurti palaikymą renovacijai nėra paprasta. „Gyventojų reakcijos būna skirtingos. Vieni puikiai supranta, kad būtina renovuoti, nes seni, 1965-ų metų namai jau kiaurais stogais, pasenusiais vamzdynais išeikvoja daug šilumos. Kitiems žmonėms visada viskas blogai – net jeigu patiria naudą, vis tiek jiems niekas neįtinka. Taigi kalbame su kaimynais, bandome įtikinti juos, kad šiuos namus būtina atnaujinti“, – dėsto daugiabučio pirmininkas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų