Socialiniame tinkle aktyviai plinta raginimas, kai kuriomis vasario dienomis ir vėl nesilankyti didžiuosiuose prekybos centruose. Tokiu būdu prie akcijos prisijungę žmonės siekia atkreipti dėmesį į dideles prekių kainas. Prekybos įmonių atstovai sako, jog tokios priemonės norimų rezultatų nepadės pasiekti. Juolab, jog pastebima, kad prekybos centrų boikotų metu pirkėjų skaičius sumažėja neženkliai. Finansiškai įmonės taip pat nenukenčia. Ekonomistai tikina, kad žmonės mato ne tą problemos medalio pusę. 

Akcija, raginanti neiti į didžiuosius šalies prekybos centrus. Nuotr.: facebook.com

Akcija, raginanti neiti į didžiuosius šalies prekybos centrus. Nuotr.: facebook.com

Socialiniame tinkle žmonės dalijasi žinute, kurioje skelbiama: „Užtenka tyčiotis iš Lietuvos gyventojų. Jei tau nusibodo permokėti už prekes ir manai, jog jos tampa prabangos prekėmis. Tada išreikšk savo valią neidamas į prekybos centrus.“

REKLAMA

Akcija, raginanti neiti į didžiuosius Lietuvos prekybos centrus. Nuotr.: facebook.com

Akcija, raginanti neiti į didžiuosius Lietuvos prekybos centrus. Nuotr.: facebook.com

Vieni šią akciją palaiko, kiti – kritikuoja.

„Kaip visada paleis akciją prekybos tinklai ir visi kaip išprotėję lėks pirkti,“ - savo nuomone pasidalijo vyras.

„Už akcijos idėją tikrai pasisakau UŽ!!! Bet retorinis klausimas: kas dėsis 15 dieną (dieną prieš akciją) ir 21 dienos (dieną po akcijos). Jau matau tą vaizdelį mintyse, galima bus sugrįžti prisiminimais į blokados laikus, kai visi šlavė lentynas, tai vaizdelis bus toks pats, niekas nesiskųs tada, kad algos mažos, vežimėliai nuo prekių lūš pas kiekvieną pirkėją. Ir stumdysis visi pikti bei šūkaus, kodėl tiek mažai veikiančių kasų, kas per aptarnavimas ir panašiai...“ - po akcijos nuotrauka rašė vyras.

Kiti akciją palaikantys žmonės įsitikinę, kad poveikis būtų geresnis ir kainas prekybos centrai sumžintų, jeigu boikotas tęstųsi ne kelias dienas, o kelias savaites.

„Nieko nepasieksime. Jei norime sumažinti kainas, turime vieningai neiti į vieną iš didžiųjų prekybos centrų ilgą laiką, Nebesulaukęs klientų, boikotuojamas prekybos tinklas privalės mažinti kainas, kad vėl pritrauktu pirkėjus, tada visi žmonės grįžtų į jį. Tuo pačiu, kiti prekybos centrai privalėtų taip pat mažinti kainas... Manau 2 savaites jei būtume vieningi, pasiektume daug. Bet mes lietuviai labiau esam linkę skųstis, sėdėti prie TV ir reikalauti kol kas nors už mus ką nors padarys. Mes patys visi kaip kumštis galime sutvarkyti nesuvokiamą kainų kilimą...“ - dėstė diskusijoje dalyvavęs vyras.

REKLAMA

Boikotų akcijos neveiksmingos

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas tikina, jog tokie boikotai, nepaisant jų trukmės, prekybos centrams neturi jokios įtakos. Netgi jeigu pirkėjų skaičius, vykdomos neapsipirkimo akcijos metu sumažėja, finansiškai prekybininkai nenukenčia.

„Jeigu žiūrėti iš apsipirkimo srauto pusės, net jeigu ir įvykdavo srauto sumažėjimas trumpam laikotarpiui, keliom dienom ar savaitei, tai žvelgiant į viso mėnesio ataskaitas jokio sumažėjimo nesijausdavo. Žmonės arba iš anksto daugiau užsipirkdavo arba po to. Finansinės įtakos, didesnių nuostolių nefiksuota ir nėra,“ - teigė L. Vilimas.

Anot prekybos įmonių atstovo, šie boikotai – emocinė priemonė, mažiausiai veiksminga kainų mažinimo procese.

„Tai daugiau emocinė priemonė patiems žmonėms. Visgi manau tarp įvairiausių priemonių, kaip galėtų mažėti kainos arba kokia įtaką galėtų žmonės daryti šiam procesui, tai ši (boikotų) priemonė yra mažiausiai veiksminga. Efektyviausiai suveiktų, jei žmonės kreiptųsi ten, kur priimami sprendimai. Valdžios atstovų reikalautų sumažinti PVM pagrindiniams maisto produktams. Tai padarius efektas būtų jaučiamas iš karto. Kitos priemonės, tokios kaip boikotai, nėra efektyvios,“ - tikino L. Vilimas.

Prekybos centrai pokyčių nejaučia

UAB „Maxima LT“ atstovai komentuoti situaciją, kaip šį prekybos tinklą veikia boikotai nekomentuoja.

Prekybos centro „IKI“ viešųjų ryšių atstovė teigė, jog tokių akcijų metu pirkėjų srauto pokyčių nejaučia.

„Gerbiame visų piliečių nuomonę ir apsisprendimą. Kiekvienas turi teisę savarankiškai nuspręsti dalyvauti ar ne šioje akcijoje. Mes, savo ruožtu kaip ir kasdien, taip ir šias dienas lauksime savo pirkėjų ir sieksime jiems pasiūlyti geriausią šviežių bei kokybiškų produktų pasirinkimą už prieinamą kainą. Pirkėjų srauto pokyčių tokių akcijų metu nejaučiame,“ - Tv3.lt teigė Berta Čaikauskaitė, prekybos tinklo „Iki“ viešųjų ryšių vadovė.

REKLAMA

UAB „Norfos mažmena“ atstovai teigia, kad produktų kainas nepriklauso nuo prekybininkų. Jas diktuoja rinka.

„Kiekvienas asmuo turi teisę rinktis. Gali eiti, o gali ir neiti apsipirkti. Produktų kainas reguliuoja rinka. Jos priklauso anaiptol ne vien nuo prekybininkų, tarp kurių šalyje vyksta labai stipri konkurencija. Kainas apsprendžia gamintojai, tiekėjai, augintojai, derlius, mokesčiai, sezoniškumas, kuro kainos ir taip toliau. Beje, „Norfos" pigiausių produktų segmente kainos išlieka stabilios jau bent porą metų. Suprantama, yra prekių, kurios pabrango, bet yra ir tokių, kurių kaina išliko panaši į anksčiau buvusią, o dalis produkcijos netgi pigo,“ - tv3.lt teigė Darius Ryliškis, "Norfos" atstovas spaudai.

Kainų kilimas - natūralus reiškinys

„Kainos kyla kiekvienais metais, nėra nei vienos ES valstybės, kuriose kainos nedidėtų. Europos centrinio banko, kaip ir kitų didžiųjų pasaulio centrinių bankų tikslas – stabili infliacija, siekianti apie 2 procentus kasmet. Tai natūralus reiškinys, susiję su ekonomikos augimu,“ - teigia ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Kad Lietuvos kainos yra per didelės ar auga per greitai – mitas, tikina ekonomistas.

„Jeigu pažiūrėtume vidutinį kainų lygį, tai remiantis statistikos duomenimis, jis yra mažesnis nei Latvijoje, Estijoje ar Lenkijoje. Pavienių pigesnių produktų galime rasti. Pavyzdžiui, kai kurie maisto produktai yra pigesni Lenkijoje, nes jiems taikomas lengvatinis PVM tarifas, bet praktiškai visi maisto produktai Lietuvoje yra pigesni negu Latvijoje ar Estijoje. Taip pat ir daugelis paslaugų jau ženkliai pigesnės Lietuvoje negu kitose Baltijos šalyje, jau nekalbant apie Europos Sąjungos vidurkį. Mūsų šalyje paslaugų kainų lygis nesiekia net pusės Europos Sąjungos vidurkio. Tad truputį sujautrintas yra požiūris į kainų klausimą ir matoma ne ta problemos medalio pusė,“ - teigia ekonomistas.

REKLAMA

Problema yra neadekvačios pajamos, o ne neadekvačios kainos

„Kainų lygis nėra išskirtinis blogąja prasme. Jeigu pažiūrėtume praėjusių metų infliaciją – 3,7 procento. Bet tą lėmė alkoholio akcizų padidinimas ir 11 pocentų pabrangęs alkoholis, o taip pat daugiau negu 30 procentų pabrangęs alus. Kita priežastis, daugiau nei 8 procentais pabrangę pieno produktai, tačiau tą matėme beveik visoje Europoje dėl pieno trūkumo. Trečioji priežastis, 7 procentais pabrangusios maitinimo paslaugos ir viešbučių apgyvendinimo paslaugos. Tai jeigu pašaliname šias 3 priežastis, matysime, kad infliacija Lietuvoje buvo labai kukli, nesiekė net 3 procentų, o tai artima Europos Sąjungos vidurkiui. Nieko išskirtinio čia nevyko ir nevyksta. Šiemet infliacija bus žemesnė, šiek tiek viršys 3 procentus,” - teigia N. Mačiulis.

Ekonomisto teigimu, problema ta, kad kai kurių gyventojų pajamos neauga. Yra tokių, kurie dirba viešajame sektoriuje ir jų gaunamos pajamos nepriklauso nuo dedamų pastangų.

Tačiau jeigu kalbėtume apie bendras makroekonomines tendencijas, tai vidutinis darbo užmokestis,ant ekonomisto, šalyje auga gerokai sparčiau negu didėja vidutinis kainų lygis. „Sodros“ duomenimis, pernai dviem trečdaliams dirbančiųjų atlyginimai augo, tad negalima sakyti, kad vos keli gyventojai gali mėgautis ekonomikos augimu.

„Oficiali, apibendrinta statistika rodo, jog kainų lygis vertinant tūkstančio prekių ir paslaugų kainas, mums neleidžia sakyti, kad mes gyvename didžiausių kainų šalyje. Lietuvoje kainų lygis yra 3 mažiausias Europos S1jungoje. Mažesnis jis yra tik tai Rumunijoje ir Bulgarijoje, visur kitur kainų lygis yra didesnis negu Lietuvoje,“ - teigė ekonomistas, Nerijus Mačiulis.

 

Virgis
2018-02-10 11:15:03
Bd perversmo nieko nebus,visa valdžia korumpuota jų papirkta.Užsenis jau juokiasi iš Lietuvos,vadina korumpuota valstybe.Lietuva stebūklų kraštas,juk kaltų niera,valdininkai daro ką nori.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Turas 2018-02-19 07:52:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau atėjo laikas boikotuoti ne prekybos centrus, o turgus. Nueikite į Kauno Urmas turgų ir pasižiūrėkite - mėsa visais 10 procentų brangesnė už parduotuvių mėsą.   ATSAKYTI
Ignas 2018-02-11 20:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai valdžios dėka gyvename kaip gyvename o kaltinami prekybininkai matau gudria propogandos letena kysančia iš vyriausybės rūmu ar Daukanto aikštes !!! o prekyba privatus biznis jie kelia kainas o mūsu reikalas pirkti iš ju ar ne niekas mūsu neverčia tai daryt!!!   ATSAKYTI
kada atgims vėl tauta 2018-02-11 15:09:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
žmonės ar dar ilgai kesim šitokį jų absurda kiek mes pirksim tiek jie kels kainas ar mes kada galim susivienyt ir but vieningi prieš prekybcentrius o ne pamatę popieriaus akcija maxsimos durys neužsidaro    ATSAKYTI
jonas 2018-02-10 13:35:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Protestuoti reikia eiti prie seimo ir prezidentūros pasikvietus užsienio spaudą, o ne į prekybos centrus. Korupciją vyksta aukščiausiam lygyje todėl ten ir reikia spręsti. Kuomet užsienio žmonės pamatys esama tikra situacija o ne statistinius duomenis kuriuos pateikia mūsų klerkai, gal būt tada ir bus pasiekti šiokie tokie rezultatai. O dabar kontrolė prekybos centrų rankose, tai negi jie norės mažinti savo lobimo mąstus?.. Tikrai ne! Beja per žinias sekmadienį buvo konstatuota jog didžioji ES šalių dalis mažins maisto produktų kainas 30-35%, o pas mus ruošiasi didinti... Tai apie ka gali būti kalba??? Pienas superkamas po 0,15cnt, o supakavus parduodamas jau už 1,25eur(kalba apie natūralų neskiesta pieną), va ir visa matematika perdirbėjo ir perpardavėjo kišenėse nusėda 1,10eur nuo litro pieno...   ATSAKYTI
Nu jo 2018-02-11 08:34:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siko ir tapsnojo ant taves tas tavo uzsienis... Betgi ir naivumas tu zmoniu....  
varžtas 2018-02-10 12:44:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Finansiškai įmonės taip pat nenukenčia." -
Kurgi nukentės, jei prisiperka prekių už centus, o parduoda už dešimtis eurų. Tokia savivalė galima tik, kai valdžios pataikauja prekybcentrių mafijai.
   ATSAKYTI
PP 2018-02-10 12:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LR piliečių valią privalo vykdyti Tautos išrinkta valdžia . Tai kaip dirba Ūkio ir Rinansų ministrasi ,ką daro prekybininkus kontroliuojančios organizacijos? Reikia nustatyti max procentą nuo prekės savikainos.   ATSAKYTI
Nu jo 2018-02-11 08:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir kas, kad “privalo”. Pilieciai tos atsakomybes nereikalauja. Virtuvej pamitinguoja, pasukauja ir viskas. Tai ir toliau tyliai ciumodanai per rankas vaiksto ir niekas necypteli...  
Ignas 2018-02-11 20:25:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu tamstai bet ne taip prastatai matyt gyvena Lietuvos piliečiai kad tiek metu vagianti valdžia kabina makaronus jog neturi pinigu pagerinti padėčiai bet sau mylimiems pinigu visada gana ir visi tuo tiki???   
ridikas 2018-02-10 12:14:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prekybcentriuose perku tik duoną, batoną. Nu gal dar kiaušinius ar kokią smulkmeną. Kartą į mėn. ar du mėn. važiuoju į Suvalkus apsipirkti. Dar daug ką galima parsisiųsti paštu.   ATSAKYTI
Lietuvis 2018-02-10 11:37:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kodėl turim mes pirkėjai kariauti su prekybos centrais o ką veikia vyrausybė su seimu Tai čia jų sukurtas bardakas ir čia matosi kokie yra bejėgiai ir parsidavę stambiajam verslui   ATSAKYTI
Nu jo 2018-02-10 12:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie ciumodanus rankioja, o po to nekaltus vaidina. Niekas uz tave nepakariaus tikrai. Sedek ant sopkes ir lauk, ... kol nudvesi. Niekas nepasiges...  
Virgis 2018-02-10 11:15:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bd perversmo nieko nebus,visa valdžia korumpuota jų papirkta.Užsenis jau juokiasi iš Lietuvos,vadina korumpuota valstybe.Lietuva stebūklų kraštas,juk kaltų niera,valdininkai daro ką nori.   ATSAKYTI
Arunas 2018-02-10 10:12:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikotas ne toks baisus kaip iš naujo rašyti kainas LITAIS šalia kainos eurais, va čia būtų veiksminga !!!   ATSAKYTI
N.Mačiulis kvailys 2018-02-10 09:32:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas čia šitas avinas nusišneka. Anglijoje, Vokietijoje maisto kainos yra mažesnės nei Lietuoje.   ATSAKYTI
Nu jo 2018-02-10 09:16:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1. Maciuli, ar pasikartojai makroekonomikos kursa?
2. Negi prekybos centrai ims ir pasakys, kad kokiais 10 proc. prekyba smuko per boikotomakcija? Zinoma, kad jie akis isverte aiskins, jog tai jokio poveikio neturi.
3. Jei butu boikotuojama koks vienas prekybos centras 2 menesius, tai jis cypdamas imtusi priemoniu: skelbtu visokias 75 procentines nuolaidas ir pan., kad tik susigrazintu pirkeja.... Verslui prastovu nereikia...
4. Akcija palaikau - leiskim uzdirbti smulkiesiems: turgininkams, mazoms parduotuvelems, ukininkams kioskeliuose ir pan.   ATSAKYTI
Artūras 2018-02-10 08:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Žmonės tarnauja valdžiai, o turėtų būti atvirkščiai. Reikia naujos valdžios, o visus dabartinius išsiųsti svietur ir kuo toliau nuo Mūsų Lietuvos...   ATSAKYTI
Skaitytoja 2018-02-10 18:04:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne prie dabartines valdzios tik kyla kainos ir prie ankstesniu valdziu tas pats buvo  

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Remigijus Šimašius (nuotr. stop kadras)
Šiais intensyvaus gyvenimo laikais esame priversti būti mobilūs: tikslą norime pasiekti kuo greičiau, o asmeniniai automobiliai, kurių šiemet „Regitroje“ užregistruota beveik 2 ...
Aplinkosaugininkai aplankė „Grigeo“ Grigiškėse
Įtarimai dėl galimos taršos į Kuršių marias pareikšti įmonei „Grigeo Klaipėda“ ir trims jos darbuotojams, vienas jų – buvęs įmonės direktorius.  „Šiai dienai pareikšti ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Siekiant į Lietuvą pritraukti didelių investicijų, siūloma atleisti nuo pelno mokesčio įmones, investavusias ne mažiau kaip 30 mln. eurų ir sukūrusias mažausiai 200 darbo ...
Gitanas Nausėda  (Fotobankas)
Lietuvos ekonomikoje pernelyg ilgai leista klostytis Laukinių Vakarų sąlygoms, sako prezidentas Gitanas Nausėda. „Atėjo metas pasakyti, kad padarėme klaidą pernelyg ilgai ...
Aplinkosaugininkai aplankė „Grigeo“ (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Į Kuršių marias „Grigeo“ nuotekos buvo pilamos visai ne per avarinį, o slaptą, būtent šiam tikslui skirtą, vamzdį. Tokias pareigūnų operacijos uostamiesčio bendrovėje detales ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Sprogimas netoli Elektrėnų – sugriuvo namas, yra sužeistų
DABAR RODOMA
Elgesys pašiurpino – Šiauliuose rado pakartą šunį
DABAR RODOMA
Nelaimė Kaune – vyrą partrenkė, kol taisė automobilį šalikelėje
DABAR RODOMA
„Peugeot“ salto sostinėje: atsitrenkęs į stulpą vertėsi aukštielninkas
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone: BMW vairuotojas apie partrenktą žmogų suprato ne iš karto
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų