Prognozuoja pokyčius pieno produktų kainose

Pieno produktai pasaulinėje ir vidaus rinkoje kitais metais gali pigti, o tam įtakos turės rinkos cikliškumas, mano rinkos analitikas. Tuo metu „Rokiškio sūrio“ vadovas prognozuoja, kad kitąmet pigs sviestas, o kitų pieno produktų kainos bus stabilios.

Pieno produktai (nuotr. 123rf.com)

SEB banko vyriausiasis analitikas Tadas Povilauskas sako, jog pieno produktų kainoms daugiausiai įtakos turės rinkos cikliškumas.

„Pieno sektorius yra labai cikliškas ir kas kelerius metus matome besikeičiančias ciklo dalis. Jeigu prieš pusantrų metų buvo gili duobė ir pieno supirkimo bei produktų kainos buvo žemos, tai dabar ciklo stadija - turėjome stiprų augimą. Sviesto kainos augimas rekordiškai aukštas - kosminė kaina. Kitų produktų kainų augimas nėra labai išskirtinis“, - BNS kalbėjo T. Povilauskas.

REKLAMA

Jo nuomone, sviesto pigimas kitąmet yra neišvengiamas.

„Turėjome pieno ciklo stadiją, kai po dugno sumažėjo žaliavinio pieno gamyba, aišku, pradėjo mažėti pieno produktų sandėliuose atsargos, o ekonomikos augimas paspartėjo pasaulyje ir Europoje, todėl tam tikrų pieno produktų paklausai šoktelėjus, o pasiūlai likus stabiliai arba net sumažėjus, turėjome kainų augimą, bet žiūrint į priekį, sviesto pigimas yra neišvengiamas. Kitų metų pradžioje turėtume matyti mažesnes sviesto ir turbūt sūrių kainas“, - tvirtino analitikas.

Vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa taip pat prognozuoja sviesto kainos kritimą, tačiau kitų produktų kainos, jo nuomone, turėtų būti stabilios.

„Aš manau, kad kitais metais daugumos produktų kainos turėtų būti panašios į šių metų, išskyrus sviesto. Jo kainos yra išsipūtusios ir dabar yra mažėjimo tendencija“, - kalbėjo D. Trumpa.

Jo nuomone, sviesto kainai įtakos pastaruoju metu turėjo keletas veiksnių, o jo pardavimas praėjusią vasarą buvo pelningas „Rokiškio sūriui“.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2017-11-06 17:26:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip jus i tas kainas ilisit, kad kazka prognozuotumet?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų