Lietuvių pamėgtoje atostogų šalyje norima atsisakyti „viskas įskaičiuota“ pasiūlymų

Nemažai keliaujančiųjų į Turkiją renkasi „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus, tačiau Turkijoje piktinamasi, kad dėl to turistai nepietauja mieste, mažiau keliauja. Dėl to siūloma panaikinti programą „viskas įskaičiuota“.

Turkija, Bodrumas (nuotr. 123rf.com)

Laikraštis „Sözcü“ praneša, kad Turkijos prekybininkų ir amatininkų konfederacijos (TESK) vadovas Bendevi Palandoken pateikė siūlymą panaikinti Turkijos viešbučiuose siūlomą „viskas įskaičiuota“ programą. Pasak jo, atvykę turistai, ypač iš Rusijos ir Vokietijos, naudodamiesi šia sistema retai kada palieka viešbučio zoną, nes nenori praleisti pusryčių, pietų bei vakarienės. Dėl to dauguma turistų Turkijoje apsiriboja tik kelione iš oro uosto į viešbutį ir atgal.

Turkija yra užsibrėžusi tikslą iki 2023 metų patekti į TOP 5 populiariausių turistinių krypčių pasaulyje ir sulaukti kasmet po 50 mln. turistų. Ekspertų teigimu, to pavykti nepasieks tol, kol bus siūloma „viskas įskaičiuota“ programa, nes tik ją panaikinus padaugės turistų lankančių įvairius objektus bei išeinančių apsipirkti, rašo world.24-my.info. 

REKLAMA

Turkija gali prarasti keliautojus

Nors pripažįstama, kad Turkijai nėra labai naudinga, jog atvykę turistai apsiriboja tik buvimu viešbutyje, keliautojas Rimvydas Širvinskas – Makalius teigia, kad bet kokiu atveju šalis užsidirba iš visokiausių turistų mokesčių. Jis abejoja tuo, kad būtų įmanoma atsisakyti „viskas įskaičiuota“ programos, tačiau jei taip nutiktų, galėtų išaugti tam tikrų keliautojų skaičius į kitas šalis.

Turkija ir garsėja tuo, kad siūlo gerą kainos ir kokybės santykį siūlydama pilną maitinimą ir atostogas tiems žmonėms, toms šeimoms, kurie būtent to ir nori – tiesiog pabūti pailsėti viešbučio teritorijoje, vieną kitą kartą išvykti į ekskursiją, bet iš esmės jie vyksta dėl pasyvaus poilsio.

Aš pats nesu už „viskas įskaičiuota“ maitinimą. Nes tikrai tai yra visiška tiesa, kad tu esi pririštas prie viešbučio. Pavyzdžiui, galbūt ir išvažiuotum į miestą, tačiau pagalvoji, kad juk užmokėjai už pietus ir nespėsi, neapsimoka vykti, tad lieki viešbutyje. Tačiau suprantu, kad žmonėms reikia ir tokio pasyvaus poilsio“, – tv3.lt pasakoja Makalius.

Rimvydas Širvinskas-Makalius (keturivejai.lt nuotr.)

Pasak jo, dėl „viskas įskaičiuota“ programos garsėja ir Egiptas bei Bulgarija. Tad, jeigu Turkija atsisakytų šio pasiūlymo, keliautojų segmentas, kuris pripratęs prie „viskas įskaičiuota“ rinktųsi būtent pastarąsias kryptis bei Ispaniją, Graikiją, Kretą, kur taip pat nemažai viešbučių pradeda siūlyti „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus.

Visgi jis pats patartų prie viešbučių neprisirišti.

„Tarp keliautojų, kurie vaikus jau užauginę ar vis dar be vaikų, populiarėja kelionės be „viskas įskaičiuota“, maksimaliai pasiėmus pusryčius ir vakarienę. Todėl, kad tokiu atveju tu nepririštas ir gali pakeliauti. Be to, viešbutinis maistas skiriasi nuo vietinių restoranų, kur tu tikrai paragausi vietinės virtuvės. Viešbutinis maistas pritaikytas labiau turistams. Tolimesniuose kraštuose jis ne tok egzotinis ir vietinis, o labiau pritaikytas europiečiams bei tai virtuvei iš kurios atvažiuoja klientai. Kai kurie viešbučiai net baltą mišrainę turi paruošę arba bulvių košę, kurios šiaip nedaro. Kai kam tai privalumas, kai kam minusas. Man tai iš dalies minusas“, – sako keliautojas.

Kitų metų sezonas – vis dar su „viskas įskaičiuota“

„Kidy Tour“ Korporatyvinės komunikacijos vadovė Karolina Kažukauskaitė tv3.lt tvirtina, kad kol kas iš partnerių bei viešbučių Turkijoje negauta informacijos, kad būtų žadama pasiūlymą atsisakyti „viskas įskaičiuota“ programos realizuoti.

„Šiuo metu gautos visos sutartys 2018 m. sezonui. Ten visi maitinimo tipai tokie patys, kaip būdavo iki šiol. Yra ir „viskas įskaičiuota“ pasiūlymai. Taip kad išankstiniai pardavimai prasidėję ir parduodame viešbučius kaip ir įprasta, su „viskas įskaičiuota“ sistema. Jei viešbutis tokią turi“, – teigia ji.

Pasak jos, jei ir būtų nuspręsta šios sistemos atsisakyti, keliautojai pakeitimų anksčiau 2019 ar 2020 metų gali nesitikėti.

Idėja, jog Turkija iš tikrųjų imtų riboti viešbučiuose itin populiarią maitinimo tipą pagal programą „viskas įskaičiuota“ ar galiausiai turėtų iš to naudos, abejoja ir tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų