Užvirė aistros dėl Kryžių kalno Šiauliuose: kas čia pelnysis?

Nesutarimai Kryžių kalne kyla ne dėl maldų ar tikėjimo. O dėl kur kas žemiškesnių dalykų. Pasirodo, Kryžių kalnas traukia ne tik pamaldžius turistus, bet ir prekeivius. Mieste tarp valdžios ir verslininkų verda ginčai, kas ir su kokiomis prekėmis turi teisę prekiauti šioje lietuviams šventoje vietoje.

Maldų vieta Kryžių kalnas tarp šiauliečių dabar apipintas ne šventomis giesmėmis, o  žemiškesniais dalykais. Paaiškėjus, kad prie Kryžių kalno prekiauti labai pelninga dabartiniai prekeiviai pasijuto varomi lauk. Vietos valdžia ruošia konkursą, kam teks pirmenybė čia prekiauti.

Meras sako, kad tai svarstyti pradėta po skundų – vieni tiesiog prašo tos vietos, kiti apeliuoja, kad jie bus šventesni- išgyvendins blizgučius ir žaisliukus, kurie esą nedera prie Kryžių kalno ir pamaldumo.

REKLAMA

,,Problema buvo, skųsdavosi kiti norintys prekiauti, kad būtų galimybė sudalyvauti konkurse ir kad būtų religinė tematika“, - situacija gerai žino ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

Teisybę, kieno prekės Kryžių kalnui – tinkamesnės, nustatys konkursui parengtas projektas. Esą auskarų pardavėjai nuo čia bus vejami lauk, jei į jo vietą pretenduos tautodailininkas.

Prie kryžių kalno dabar prekiaujantys žmonės įtarinėja, kad jau sumanyta ir sutarta, kas vietoje jų čia pildysis kišenes. Tautodailininkė parduodanti ir vieną kitą, taip sakant blizgutį tikina, kad giliai išmąstytų dirbinių čia niekam nereikia. Ji pati jų neveža.

Dėl vietos prekiauti prie Kryžių kalno net politikos lygmeniu kaunamasi ne šiaip. Čia patekus, konkurencijos nelieka, turistų srautai garantuoti. Kas aktyviai pretenduoja į šventą, o gal tiesiog šiltą vietą, bus matyti jei taryba patvirtins konkursą.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų