Įmonė ta pati, tačiau kitas miestas – to pakanka, kad ir atlyginimų vidurkis skirtųsi perpus. Tai galima pasakyti apie daugybę darbuotojų darbinančius prekybos tinklus.

Prekybos centrai (tv3.lt fotomontažas)

Prekybos centrai (tv3.lt fotomontažas)

Remiantis naujausia pateikiama statistika, galima apžiūrėti vidutinį mokamą atlyginimą įmonėse, kuriose daugiau nei 3 darbuotojai. Atlyginimai nurodomi neatskaičius mokesčių. Naujienų portalas tv3.lt pateikia penkių prekybos tinklų liepos mėn. atlyginimų statistiką.

Nuotraukų galerijoje rasite atlyginimų vidurkius visose savivaldybėse.

Didžiųjų prekybos tinklų atlyginimai nesiskiria

Stebėtina tai, kad didžiųjų prekybos tinklų „Maximos“, „Iki“, „Rimi“ ir „Norfos“ mokami atlyginimai skiriasi tik sostinėje. Kitose Lietuvos savivaldybėse, remiantis „Sodros“ duomenimis, atlyginimų vidurkiai – vienodi.

Pavyzdžiui, „Maximos“ vidutinis atlyginimas Vilniaus savivaldybėje siekia 566 Eur, „Norfos“ - 669 Eur, „Rimi“ - 597 Eur, „Iki“ - 596 Eur.

Tačiau kiti miestai rikiuojasi taip pat. Antras pagal mokamus atlyginimus miestas – Druskininkai. Ten visi prekybos tinklai vidutiniškai moka 410 Eur, trečioje vietoje esančiuose Mažeikiuose vidutiniškai mokama 408 Eur, Ignalinoje – taip pat 408 Eur, Varėnoje – 405 Eur, Telšių r. sav. Ir Šilutės r. sav. – 399 Eur.

REKLAMA

Tuo tarpu mažiausi atlyginimų vidurkiai visuose keturiuose prekybos tinkluose nurodomi Šakių bei Jonavos rajono savivaldybėse – 303 Eur, Skuodo r. sav. – 302 Eur, Kalvarijos sav. – 297 Eur, Visagino sav. – 290 Eur, Šalčininkų r. sav. - 268 Eur.

„Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis nurodo, kad didžiuosiuose šalies miestuose atlyginimai yra šiek tiek didesni nei rajonuose, nes tokios rinkos sąlygos.

„Didesniuose miestuose darbo pasiūla ir konkurencija dėl darbuotojų yra gerokai didesni“, - sako jis.

Tuo tarpu „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė nurodo, kad atlyginimai priklauso ne tik nuo miesto dydžio, bet ir darbuotojų kvalifikacijos ir net slapto pirkėjo tyrimų rezultatų.

„Darbo užmokestis mūsų įmonėje priklauso nuo daug faktorių: darbuotojo kvalifikacijos, parduotuvės veiklos rezultatų, slapto pirkėjo tyrimo rezultatų, tos pozicijos rinkos vidutinio atlyginimo ir taip pat ir nuo darbo rinkos situacijos konkrečiame mieste. Didžiuosiuose miestuose, kur jaučiamas didelis darbuotojų trūkumas, mokame didesnį darbo užmokestį, siekdami išlaikyti esamus darbuotojus ir prikviesti naujus.

Tad šiuo atveju, darbo užmokestis priklauso ne nuo gyvenamosios vietos, tačiau nuo darbo rinkos situacijos“, - komentuoja ji.

„Maximos“ prekybos vadovė Lina Trinkūnienė nurodė, kad „Maximoje“ darbuotojai visada įdarbinami visu etatu, nebent darbuotojas pageidautų kitaip, o nustatydami darbuotojų atlyginimus atsižvelgia į objektyvias sąlygas darbo rinkoje, vertina užmokesčio rinkos tyrimų duomenis ir kitus faktorius.

REKLAMA

„Atidžiai vertiname darbuotojų kvalifikaciją, motyvaciją, darbo krūvį, sukauptą patirtį, bet svarbiausia – pasiektus rezultatus. Dar nuo 2007 m. bendradarbiaujame ir remiamės rinkos lyderio, konsultacijų bendrovės „Hay Group“ atliekamo atlyginimų rinkos tyrimo duomenimis. Taip pat didelį dėmesį skiriame dar balandį sėkmingai startavusios motyvacinės sistemos parduotuvių darbuotojams tobulinimui ir plėtrai. Motyvacinė sistema darbuotojus skatina dirbti dar kokybiškiau, geriau aptarnauti pirkėjus bei padeda kurti stipresnį šeimininkiškumo jausmą parduotuvėje. Negana to, jau nebe pirmus metus skatiname savo darbuotojų mobilumą – vasaros sezono metu darbuotojus kviečiame padirbėti į kurortinėse vietovėse įsikūrusias „Maximos“ parduotuves, o visus metus – į darbuotojų stokojantį Vilnių. Darbo dienomis šie darbuotojai gyvena svečių namuose, o laisvadieniais sugrįžta į namus“ , - sako L. Trinkūnienė.

Prekybos tinklo „Iki“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė teigia, kad parduotuvių darbuotojų galutiniai atlyginimai priklauso nuo iškeltų tikslų įgyvendinimo ir pasiektų darbo rezultatų, kurie yra periodiškai įvertinami.

„Parduotuvės komandai pasiekus iškeltą tikslą, darbuotojams šalia fiksuoto atlygio yra mokamos premijos, kurių dydis priklauso nuo pasiektų rezultatų. Taigi atlyginimai kiekvieną mėnesį (įskaitant ir mokamas premijas), priklausomai nuo pasiektų rezultatų, gali būti skirtingi. Prie pagrindinio atlygio gauti papildomą premiją turi galimybę kiekvienas parduotuvės darbuotojas“, - atskleidžia ji.

REKLAMA

Išsiskiria „naujokas“ „Lidl“

Prekybos tinklas „Lidl“ šiuo atžvilgiu skiriasi nuo kitų prekybos tinklų. Galbūt dėl to, kad nėra įsikūręs visose savivaldybėse. Tačiau ir čia yra skirtumų tarp sostinės ir kitų Lietuvos miestų.

Didžiausias atlyginimų vidurkis nurodomas Vilniuje - 946 Eur, Akmenės r. sav. – 868 Eur, Šiaulių m. sav. – 864 Eur, Trakų r. sav. – 785 Eur, Klaipėdos r. sav. – 687 Eur. Mažiausiai mokama Druskininkų sav. – 245 Eur, Joniškio r. sav. – 223 Eur, Pakruojo r. sav. – 220 Eur, Panevėžio m. sav. – 216 Eur, Alytaus r. sav. – 209 Eur.

„Lidl“ atstovė Valerija Lebedeva tv3.lt sako, kad nurodyti skirtumai labiausiai susiję su darbuotojo per mėnesį išdirbtų valandų skaičiumi.

„Mūsų įmonėje taikoma suminė darbo laiko apskaita. Tai sudaro sąlygas mūsų darbuotojams dirbti lanksčiu grafiku. „Lidl“ parduotuvės darbuotojo pamainos trukmė – nuo 4 iki 8 valandų, priklausomai nuo miesto, pirkėjų srauto intensyvumo ir kitų veiksnių.

Įtakos vidutiniam darbo užmokesčiui turi ir darbas per valstybines šventes, kito darbuotojo ligos atveju bei pan. Tuomet mokama papildomai, vadovaujantis Lietuvos teisės aktuose nustatytais padidintais tarifais. Be to, mūsų bendrovėje yra įdiegta elektroninė darbo laiko apskaitos sistema, kuri užtikrina, jog darbuotojams būtų atlyginta už viršvalandžius, kurie apskaičiuojami minutės tikslumu. Visų darbuotojų darbo sutartyse numatytas kasmetis atlyginimo kilimas.

Visa tai lemia vidutinio valandinio darbo užmokesčio skirtumus skirtinguose šalies miestuose veikiančiose „Lidl“ parduotuvėse. Valandinis darbo užmokestis „Lidl“ parduotuvėse Vilniuje yra kiek didesnis nei kituose miestuose dėl darbo jėgos paklausos“, - paaiškina ji.

REKLAMA

Šiuo metu „Maximoje“ dirba 15 163 darbuotojai, „Iki“ – 6 823 darbuotojai, „Rimi“ – 3 186 darbuotojai, „Norfoje“ – 3 342 darbuotojai,  „Lidle“ – 1 583 darbuotojai.

Ekonomistas: už kiek dirba, už tiek ir samdo

SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda tv3.lt komentuoja, kad tokie atlyginimų vidurkiai – Lietuvos realybė. Atlyginimų atotrūkis bei kelių greičių Lietuva egzistuoja.

„Galime norėti, kad dideliame pasaulyje atlyginimai už tą patį darbą būtų vienodi. Bet kaip žinome, gal Lietuvoje net intensyviau kasininkė dirbs, bet už tokį patį darbą Didžiojoje Britanijoje atlyginiams keletą kartų gali būti didesnis. Lietuva tarsi sumažinta Europa. Yra regionų, kuriuose bendras atlyginimų lygis mažesnis, tai ne joks išmislas, tokia šiandieninė realybė. Darbdaviai moka tokį atlyginimą, koks nusistovėjęs tame regione. Tai yra tam tikros proporcijos tarp kasininko darbo, valytojo darbo, savivaldybės administracijos. Ir mes daugelio specialybių pasižiūrėję algas matysime, kad uždirba tose savivaldybėse mažiau nei Vilniuje ar kitame dideliame mieste. Galbūt išskyrus valdžios aparatą tie skirtumai bus mažesni.

Galime norėti, kad atlyginimai būtų vienodi, bet turėtume keistą situaciją, kai prekybos tinklų noras kurtis mažesnę perkamąją galią turinčiose vietovėse gali sumažėti, nes kaštai išlaikyti tokį prekybos tinklą pernelyg dideli būtų“, - sako ekonomistas.

Ekonomistas prideda, kad visiškai natūralu, jog įmonės atvažiavusios į naują miestą, pagal tą terpę kurią randa ir nustato atlyginimus, jos nėra suinteresuotos mokėti daugiau. Jei už tiek galima rasti darbuotojus, kam tada mokėti?

REKLAMA

„Jei tokioje vietovėje randa tokį darbo užmokesčio lygį ir pasiryžusių žmonių už tiek dirbti, už tiek ir samdo ir nė euro daugiau. Tai, kad būtų daugiau pasirinkimo žmonėms ir jie sakytų, kad mokate per mažai, tam reikia konkurencijos ir bent keleto darbdavių, bet kai yra savivaldybės administracija ir „Maxima“, gal dar kokia skalbyklėlė ar siuvyklėlė, kurioje minimumas mokamas, tai tada pasirinkimo nebėra ir žmogui belieka sutikti su darbdavio sąlygomis ar išvykti į didesnį miestą, ar emigruoti. Tokia realybė ir sunku tikėtis, kad patys darbdaviai imtųsi spręsti socialinės atskirties klausimus, tai valdžios pirmiausia dispozicija“, - nurodo G. Nausėda.

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda (nuotr. asm. archyvo)

SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda (nuotr. asm. archyvo)

Tiesa, pagal skelbiamus atlyginimų vidurkius matyti, kad kai kurie nesiekia nė minimalios algos 380 Eur. Anot ekonomisto, gali būti, kad realybėje ten žmonės dirba visą etatą, bet nurodoma, kad pusę. Tai – šešėlio pusė.

„Tokiais atvejais turbūt žmogus net ir pasiskųsti negali, kad pažeidžiama darbo teisė, nes gaus vilko bilietą ir darbdavys sužinojęs iš kur nutekėjo informacija gali atleisti ar dar ir persekioti. Padėtis nepavydėtina, kol nėra ekonominio gyvenimo konkrečioje savivaldybėje. O žemas atlyginimų lygsi ir rodo, kad nėra pasirinkimo, o darbuotojas yra priklausomas nuo tų, kurie ten įsikuria“, - konstatuoja jis.

G. Nausėda pataria, jei žmonių netenkina atlyginimas, reikia didinti teritorinį mobilumą, sudaryti sąlygas keliauti į tas vietas, kuriose moka daugiau. Be to, ekonomistas lieka prie savo idėjos, jog minimali mėnesio alga (MMA) būtų nustatoma pagal savivaldybes.

REKLAMA

„Tai įmanoma 50-80 km spinduliu, bet reikia tam tikros valdžios paramos, bent jau mokesčių lengvatos, skatinti vykimą į darbą ir grįžimą namo.

Vidutinis atlyginimas savivaldybėse pakankamai ženkliai skiriasi, net ir tų pačių profesijų. Tai susiję su tuo, kad regionų politika pastaruosius 10-15 metų nebuvo sėkminga, ir ne tik nesušvelnino teritorinių skirtumų bet ir pagilino. Reikia aktyvios regionų politikos, priešingu atveju, tokią statistiką konstatuosime ir po 5, ir po 10 metų“, - mano jis.  

Lietuvis
2017-10-03 00:13:37
Pasakyciau paprastai: mus isnaudoja ir priverstinai emigruoja. Reikia neaptarineti tokia situacija, bet imtis realiu veiksmu, nes net ne ekonimistui aisku, kad cia zmoniu isnaudojimas, nemokami pilni atlyginimai ir pan. Regijonuose gal maziau gyventoju, bet ir maziau parduotuviu. Kuo zmogus kaltas, kad jis gyvena kitame mieste nei Vilnius? Verslininkams turetu buti geda deklaruoti tukstantinius pelnus ir moketi darbininkams grasius. Juos reiketu uz toki isnaudojima bausti!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Si 2017-10-13 12:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai čia parduotuvėje. Aš dirbu greitosios pagalbos vairuotoju, kuris yra pilnas ir mediko brigados narys. Žiemą, kai Nėra viršvalandžių mano alga į rankas 420. Tai čia pilnas pasityčiojimas.....    ATSAKYTI
Meda 2017-10-13 06:49:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melagiai.405€ neisskaiciavus mokesciu.tai gi.tokia tiesa.   ATSAKYTI
vaidas 2017-10-12 10:24:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kol valstybei vadovauja korumpuoti vadovai.taip ir toliau bus.nes jie priima istatymus tokius kuriuos jiems uz didelius,didelius pinigus pasiulo aligarhai.tarp ju ir maximos savininkai ir t.t.   ATSAKYTI
........ 2017-10-10 20:44:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
siuksliu kruwa darbuotojai aria po 12 valandu arsiau nei negrai koks dar cia mokejimas...toliau zmones isnaudokit siuksles jus   ATSAKYTI
produkcijos skyriaus darbuotoja 2017-10-10 15:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
as tai, jai is ryto bloga , privemiu i visas salotas ir misraines. Nepykit bet kiek moka, ta ir gaunat   ATSAKYTI
Pan 2017-10-15 10:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na cia tai per ziauriai..slykstu..  
olleggas 2017-10-08 12:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pažiurekite kas vadovauja prekybos centrams,statytiniai.Kaip jiems liepe taip jie daro o savininkai kišenes krauna ir ant Lietuveles deda skersa ka kalbeti apie mus.......Taip ir toliau viks kol vel nepasirodis gudrolis sekantis pasakas apie geresni gyvenima ir mes iš paskos begsim.Pagalvokim gerai ar ne latas butu pasakiti tvirta žodi Darom tvarka.   ATSAKYTI
Elena 2017-10-07 15:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip negeda issisukineti. Mazesniu miestu dirbantieji durnesni, juos galima mulkinti.vadovu nuomone tie zmones maziau valgo, maziau rengiasi, vaikuciai gali skursti ir t. T. Viskas aisku, kodel pardavejos piktos, kaip muses pries lietu. Dirbti privalo daug val, o uzdarbis menkas.   ATSAKYTI
Dainius 2017-10-07 22:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiska tiesa  
as 2017-10-07 10:45:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zmones pasalpas didesnes gauna,tikra vergove   ATSAKYTI
RB 2017-10-06 14:24:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Maximoj dar etatu mazinimas vyksta, taupo... slykstynes bl   ATSAKYTI
Vau 2017-10-06 08:38:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ne atlyginimai -tai vergovė.   ATSAKYTI
Legali vergija 2017-10-05 23:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip negėda darbdaviam save darbdaviais vadint? Kuo toiau, tuo gražiau. Gi tai įteisinta vergija. O valstybė remia ir skatina vergijos legalizavimą, nes pati ir minimalius atlyginimus nustatinėja bei pencsijas. Valstybei naudingi yra šitie vergvaldiški santykiai, kaip ir skurdas lietuvoje, kuris priverstinai išvaro lietuvius į kitas šalis, kai emigracija ir ta naudingai valdžiai pasitarnauja, nes nebelieka kas priešintūsi šitai įtesintai vergovei, ir įsikerojusiai korupcijai, be inebaudžiamumui valdžios grietinėlės sluoksniuose, ir finansiniame sektoriuje, kuris nurenginėja eilinį žmogų, paprastais žodžiais tariant.   ATSAKYTI
Ernestas 2017-10-04 15:37:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar as kazko nesupratau, ar kaip cia gaunas... Prie ko cia akmenes rajonas ir lidl.... nera jokio lidlo akmenes rajone... Tai kaip sudare vidutine alga akmenes rajone jei jis neturi sio tinklo...?   ATSAKYTI
toms 2017-10-08 03:40:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
pievos cia idetos ir tiek :)  
Artakas 2017-10-04 10:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Tuo tarpu „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Bielskytė nurodo, kad atlyginimai priklauso ne tik nuo miesto dydžio, bet ir darbuotojų kvalifikacijos ir net slapto pirkėjo tyrimų rezultatų"
Nuo kada Lietuvos valstybeje iteisitas toks dalykas? Ir pagal koki istatyma? Uz tokia alga eilinis zmogus net gi slaptas tyrejas turi pasidaryt???
   ATSAKYTI
Vilma 2017-10-15 11:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Slaptas pirkejas-atskiras zmogus,kuriam mokamas kazkoks sutartas uzmokestis.Jis eina po parduotuvex ir fiksuoja pardaveju darba,firmos uzsakymu.  
Rimantas 2017-10-04 07:29:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip yra visose srityse ne tik prekyboje.Žinomo šimto už vartų jau nėra bet žmogus vistiek turi išgyvent tai dirba ir už tuos keturis šimtus.Darbdavys tuo sumaniai monipuliuoja.Iš tiesų kam jis turi mokėt tūkstantį kad gali mokėt 400 ir kolkas dirbt kam nors sunkiai bet atsiranda nes kaip jau minėjau žmonėms nėr kur dėti.Atrodytų jie kvailiai ir dirba dykai bet taip nėra,žmogus supranta kad jį išnaudoja bet neturi kitos išeities,tada jis jeigu mato kad darbdavys ,,vaidina jog moka atlyginimą'' pradeda vaidint kad dirba (aišku kai kur gal ir dirba),nebrangina darbo vietos ir jam jis neįdomus tik iš reikalo kad nebadautų.Tas kasininkas klijentui šypsosi per prievartą ir sveikinasi su juo nes darbdavys įsakė ir matyt kad visa tai dirbtina.Neužkalnų laikas kai evakuosisa visi o kas neevakuosis išmirs tada privažiuos gal būt kokių arabų arba geriausiu atveju ukrainiečių arba liks dykra.Jau dabar pereinu savaitgaliais per marijampolę tuščias miestas nors ir gražus o kažkada jame buvo 51 tūkstantis gyventojų ,toks mažas miestelis neteko 15 tūkstančių.Viso to kaltininkas Valstybė kuri nesupranta kad darbdavys nesugebantis mokėt padoraus atlyginimo turi bankrutuot o kalčiausias yra verslininkų godumas ir sakyk dabar žmogau kad Marksas buvo neteisus rašydamas savo veikale,,Kapitalas'' kad laukiniame kapitalizme svarbiausia pelnas nežiūrint į pasekmes ir aplinkybes bet kas liūdniausia kads Lietuva patvirtina jo teisumą!
   ATSAKYTI
ne lietuvis 2017-10-04 15:01:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
teisingai,bet kaip baust valstybe,kai jinai nemato ir nenori matyt,kas dedas saly,kad nesilaikoma istatymu,kas tai tur isaiskint,kas ja nubaus,kas?ar ne,mes pilieciai,dirbam,bambam,bet visko bijom,nevieningi,nekovojam,nieko nedarom,kodel tokie avinai?kas atsakys  
Vycka 2017-10-03 22:37:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia vidurkiai su tukstancius gaunancia administracija.o kasininkai gauna 360 max ir net pamainos virsininkai gauna apie 600.o kur parduotuviu,regionu ir visu kitu direktoriu algos????kai valdzios daugiau nei paprastu    ATSAKYTI
pilietis 2017-10-03 19:28:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Vieša paslaptis, kad prekybos centrų darbuotojai priverčiami pasirašyti, kad išdirbo mažiau valandų negu iš tikrųjų. Ir tokia situacija bus tol, kol mūsų lietuviai pagaliau išmoks pasakyti "NE", pradės nebijoti kovoti už savo teises.   ATSAKYTI
dalia 2017-10-03 19:01:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o kodel visur snekama,lyginima vidutine atlygimu o ne minimumas nes mokamatai visur minimuma kaip leiskite palkausti kaip isgyventi su vaiku ir dar buta nuomojant dsr ateme net vaiko 15.2e pinigus nes 330 gaunama ar ne juokinga o kiek manau tokiu mamu su vaikais tai kaip neemigruodi kad i skolas krenti    ATSAKYTI
Tavo veidas 2017-10-03 11:51:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Graudūs atlyginimai , net gėda būtų rodyt :)   ATSAKYTI
Gintaras 2017-10-03 08:18:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kiekviename regione verslininkai susitaria dėl atlyginimų ir viskas tuo pasakyta. Ypatingai jei nėra kur dirbti, mažai įmonių ir daug bedarbių- negi mokės daugiau. O paskui postringauja apie darbo našumą, mažėjantį pelną dėl neva augančio minimalaus atlyginimo, kuris augti kartu su kainomis nelabai spėja. O kainoms augant- auga pelnas. Tai irgi savaime aišku. Kažin, ar mūsų verslas skiria nors 5% atlyginimams nuo pelno? Vargiai... Žinoma, kalbu apie įmones, kurios turi nemenką apyvartą ir nemažai darbuotojų. O pagal regionus tuo pelnu dalijasi labai skirtingai ir tai nieko bendro nei su našumu, nei pelnu neturi. Tiesiog yra pažymėtas atlyginimas ir tik toks mokamas. Orientuojasi į minimalų ir plius kokie nors priedai keletas eurų. Didelė dalis įmonių tik šitaip apskaičiuoja atlyginimus. Kokius ten atlyginimus?! Maistpinigius savaitei, tik jie pas mus vadinami mėnesiniais atlyginimais. 400€ neatstoja 100 sovietinių rublių. Skaičiuokite kaip norite- neatstoja niekaip pagal vertę. O koks kiekis būtent tik tokį atlyginimą ir gauna? Labai didelė žmonių dalis apie 400€ uždirba. O šneka, kad gyvename geriau. Mes dar sovietmečio lygio pagal atlyginimus nepasiekėme, tai kur tas geresnis gyvenimas? Kad parduotuvėse pilnos lentynos kenksmingo sveikatai maisto ir tam pačiam įpirkti nėra pinigų - geresnis gyvenimas? Ne vakarus mums reikia pasivyti pirmiausia, o tą žmonių perkamąją galią, kokią sovietmečiu turėjome. Ir tik tuomet bandyti dar geriau gyventi, nei gyvenome. Mala šūdą ir galvoja, kad visi durni ir nieko nesupranta.   ATSAKYTI
Žilvinas 2017-10-05 12:27:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kas nenaudoja smegenų, tas ir dirba tokį darbą. Visiem suteiktos vienodos galimybės. Visada bus pasyvių pesimistų kur vietoj pastangų, pasirinks savaitgaliais pagert, pagimdyt 4 vaikus neturint stogo virš galvos ir tikėsis kad tada jau viskas iš dangaus nukris paverkus. Visi turi galimybes, tik kiti užsisėdi ir randa varge komfortą. Jeigu žmogų sugeba įtikint kad jis vertas tik tiek, ir jis to klauso ir tiki, čia tik jo bėdos.  
Blinda 2017-10-08 20:11:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jau kiek metu tai tesiasi...o zmones nepriestarauja...nu ka padarysi...man gaila nes dabar blogiau gyvena zmones negu bet kada praeityje...bet kaip pakeist tai sunku pasakyt...atrodo kad visur tail bus ateityje net Vakaru Europoje.

Anglijoj jau Kirk metu algos valdzia nekelia...graudu  
Lietuvis 2017-10-03 00:13:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pasakyciau paprastai: mus isnaudoja ir priverstinai emigruoja. Reikia neaptarineti tokia situacija, bet imtis realiu veiksmu, nes net ne ekonimistui aisku, kad cia zmoniu isnaudojimas, nemokami pilni atlyginimai ir pan. Regijonuose gal maziau gyventoju, bet ir maziau parduotuviu. Kuo zmogus kaltas, kad jis gyvena kitame mieste nei Vilnius? Verslininkams turetu buti geda deklaruoti tukstantinius pelnus ir moketi darbininkams grasius. Juos reiketu uz toki isnaudojima bausti!   ATSAKYTI

Top Video

Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
DABAR RODOMA
Vyras dėl nesėkmės vakarėlyje kaltins žmoną dar ilgai: juokėsi visi
DABAR RODOMA
Keleiviai tapo dramatiško įvykio liudininkais: vaizdas priverčia sustingti
DABAR RODOMA
Oskaras Ridikas parodė išpuoselėtą kūną: be treniruočių negali
REKLAMA
Parduotuvė (Fotobankas)
Dalis Lietuvoje išaugintų daržovių kur kas brangesnės nei pernai. Paskutiniais Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) tyrimų duomenimis, skelbiamais puslapyje ...
Lietuvos paštas (nuotr. ukzinios.lt)
Nepriklausomi valstybės valdomo Lietuvos pašto valdybos nariai atsisakė tęsti darbą, nes nesutiko nutraukti centrinio pašto pastatų trijuose didžiuosiuose miestuose ...
Arturs Kostins (nuotr. asm. archyvo)
Skolintis ar ne – visuomet turi būti apgalvotai priimtas sprendimas. Paskolų palyginimo platformos Altero.lt vadovas ir įkūrėjas Arturs Kostins sako, kad kiekvienas gyventojas ...
Vaida Bandzaitė dalyvavo Lietuvos motociklininkų ir neregių akcijoje „Mane veža“. (nuotr. asm. archyvo)
Vaida Bandzaitė regėjimo neteko būdama 10 metų – mergaitė buvo operuota dėl netikėtai galvoje atsiradusio auglio, ir po operacijos dienos šviesos jau nebeišvydo. Šiandien ...
Lietuvos bankas (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos bankas skyrė 27 tūkst. eurų baudą elektroninių pinigų įstaigai „Paydoo Payments“, kuri didžiąją dalį klientų lėšų laikė kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų