Susijungus „Nordea“ ir DNB, pradeda veikti bankas „Luminor“

Europos Komisijai praėjusią savaitę suteikus leidimą, Skandinavijos bankai „Nordea“ ir DNB baigė jungtuves - sekmadienį trijose Baltijos šalyse pradeda veikti naujas bankas „Luminor“. Tai bus antras pagal dydį bankas regione.

„Naujojo banko tikslas Baltijos šalyse – tapti pirmaujančiu finansinių paslaugų teikėju. „Luminor“ pradeda veiklą su nauja vadovų komanda iš šešių skirtingų šalių, jai vadovaus „Luminor Group“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke“, - pranešė bankas.

Veiklos sujungimas vyks keliais etapais. Dar kurį laiką po spalio 1-osios klientų sąskaitų numeriai, sutartys, mokėjimo kortelės, kodai, slaptažodžiai ir kitos priemonės išliks nepakitusios. Bankų įsipareigojimai klientams galios, jie ir toliau galės naudotis įprastomis elektroninėmis priemonėmis: interneto banku, mobiliąja programėle ir kitomis.

REKLAMA

Planuojama, jog daugiau pokyčių bus įdiegta per pirmąsias šimtą dienų, o klientai bus išsamiai su jais supažindinami.

Bankai perspėja, jog spalio 1 dieną galimi trumpalaikiai operacijų sutrikimai, įskaitant mokėjimus, interneto bankininkystę, bankomatus. Tačiau specialistai sieks, kad susijungimo procesas būtų sklandus ir klientai nepatirtų jokių nepatogumų.

Europos Komisija (EK) rugsėjo viduryje leido DNB ir „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susijungti į vieną banką. Sujungti veiklą trijose šalyse „Nordea“ ir DNB susitarė pernai rugpjūtį.

Naujasis bankas jau įregistruotas Estijoje, kur veiks pagrindinė būstinė, o paslaugas Lietuvoje ir Latvijoje jis teiks per filialus. Lietuvos padaliniui vadovaus DNB verslo bankininkystės vadovas Andrius Načajus.

Analitikai yra teigę, kad „Nordea“ ir DNB sprendimas sujungti veiklą yra logiškas žingsnis, vertinant jų rinkos dalis ir bankams siekiant dirbti pelningai.

 


Rašyti komentarą...
n
nelabai išsami naujiena
2017-09-30 13:44:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu esu SEB klientas ir kartais išsigryninu pinigus DNB bankomate - ar galios tos pačios sąlygos, ar SEB klientai dabar jau paliks didesnį procentą?
Atsakyti
0

žinantis
2017-10-01 21:55:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
SEB klientai ir toliau galės tomis pačiomis sąlygomis išsigryninti pinigus bendruose DNB ir SEB bankomatuose, bet kol kas tų pačių sąlygų negalės gauti Nordea bankomatuose.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų