Lietuvai prarandant gyventojus dėl emigracijos belieka svarstyti, koks gi tas receptas, kuris Lietuvą paverstų „pažadėtąja žeme“ į kurią tautiečiai norėtų grįžti. Ir štai čia nuomonės išsiskiria. Ekonomistai teigia, kad tai – atlyginimai, įdarbinimo agentūra – galimos perspektyvos.

Medienos ir baldų pramonė (nuotr. Fotolia.com)

Medienos ir baldų pramonė (nuotr. Fotolia.com)

Dvigubai didesnė alga, Estijos lygis – įkandama tik po dešimties metų?

„Danske bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas nė nedvejodamas pabrėžia, kad vaistas nuo emigracijos – didesnė alga. Anot jo, apie 90 proc. emigruoja būtent dėl mažos algos. Remdamasis gyventojų apklausomis jis nurodo, kad lietuviui reikėtų apie 1200 Eur „į rankas“, jog kitos šalys jo neišviliotų.

Manoalga.lt atlikto tyrimo duomenimis šiuo metu Lietuvoje apibendrintas (įvairios pareigos, įmonės ir regionai) atlyginimo vidurkis yra 890 Eur (į rankas), tuo tarpu darbuotojai darbdavių pageidauja apie 20 proc. didesnio atlyginimo, tačiau mano, jog teisingiausia būtų gauti 40 proc. didesnį atlygį. Įdarbinimo agentūros užsienyje „Qbis“ darbuotojų paieškos skyriaus vadovas Ričardas Tenenė prideda, kad nekvalifikuoti darbuotojai užsienyje dirbdami apie 40 val. uždirba 1000–1200 Eur „į rankas“. Tad jo nuomone, tikėtina, jei jie čia gautų apie 900–1000 Eur, minties išvykti atsisakytų.

REKLAMA

„Kvalifikuotų darbuotojų lūkesčiai didesni. Yra specialistų, kurie Lietuvoje uždirba 2000 Eur, tad tokia pati alga užsienyje jau būtų nepatraukli. Kol kas, palyginus su praeitais metais, stebime apie 15–20 proc. didesnį susidomėjimą iš lietuvių, norinčių išvykti. Tačiau ir kitose šalyse matome panašų augimą“, – pakomentuoja R. Tenenė.

R. Grajauskas, kaip pavyzdį pateikia Estiją – ten atlyginimas siekia apie 1 tūkst. Eur „į rankas“, į šalį atvyksta daugiau gyventojų nei išvyksta.

„Turėkime omeny, kad pas mus kainos mažesnės, tad pragyvenimo kokybė už ta patį atlyginimą Lietuvoje būtų net aukštesnė. Jei grynai perkamąją galią vertintume, tai tam, kad žmonėms nebūtų paskatos išvykti, ji turėtų būti 30 proc. mažesnė nei Vakaruose. Dabar Vakaruose perkamoji galia maždaug 2–3 kartus didesne, tai akivaizdu, kad skirtumai labai dideli ir meilė tėvynei nublanksta“, – sako ekonomistas.

Atlyginimai Lietuvoje auga, tačiau kiek teks laukti kol pasieksime Estijos lygį, kol lietuvis vidutiniškai u=dirbs apie 1000 Eur? Deja, artimiausiu metu tokių prognozių nėra.

„Jei žiūrėtume, dabar vidutiniškai atlyginimas nuo Vakarų Europos skiriasi kokiais 4 kartais. Prieš 20 metų tas skirtumas buvo apie 10 kartų. Skirtumas mažėja, atlyginimai auga vis sparčiau. Jei tas tempas išsilaikys toks, koks dabar yra, t.y. jei augtų kasmet apie 10 proc., greičiau vytumėmės. Aišku, tai užtruks 5–10 metų, gal ir ilgiau, priklausys nuo to, koks augimas bus. Tada, kai atlyginimas pasieks dabartinį Estijos lygį, galėsime matyti tendenciją, kad paskatos išvažiuoti bus mažesnės. Tik tam reikės 5–10 metų“, – mano R. Grajauskas.

REKLAMA

„Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas  (nuotr. asm. archyvo)

„Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas Rokas Grajauskas (nuotr. asm. archyvo)

Pasak jo, kad ir neaplenkus, bet bent priartėjus prie Vakarų lygio, tokie komponentai kaip sava šalis, draugai, šeima imtų viršų ir žmogus būtų daug labiau motyvuotas likti tėvynėje.

Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad kylant atlyginimams kils ir kainos. Tačiau R. Grajauskas nuramina, kainų lygį lemia ir tendencijos pasaulinėse rinkose, tad kainos neaugtų taip greitai kaip atlyginimai.

Atlyginimai – ne priežastis, žmonės nemato perspektyvos

Tačiau personalo atrankos įmonės „Talent Lab“ vadovė Laura Gylienė nė nemirktelėjusi paneigia ekonomisto įvardintą emigracijos priežastį. Žmonės Lietuvoje nemato stabilumo ir perspektyvų, dėl to jie iškeliauja.

„Gal nekvalifikuotiems darbuotojams alga svarbi, bet vidurinė ir aukštesnioji grandis Lietuvą palieka dėl stabilumo nebuvimo Lietuvoje: pradedant politika, baigiant ekonomika ir švietimu. Žmonės mato daugiau nei alga, Lietuva maža, jie nemato čia perspektyvų.

Kitas dalykas, mes neseniai įstojome į Europos Sąjungą, tai natūralu, kad emigracija ir protų maišymasis turėtų vykti. Blogai tai, kad mes esame uždara tauta ir nepriimame kitataučių. Dėl to ir nukenčiame. Pati įmonių klausiu, ar į savo kompanijas norėtų priimti žmogų iš kitos šalies, apie 80 proc. sako, kad ne. Tai labai didelis procentas. Jie klausia, kaip gi mes su jais susikalbėsime?

Pas mus tose įmonėse, kurios rinkoje jau 20 metų, vadovai nemoka anglų kalbos, o tik rusų, tuo tarpu inovatyviose įmonėse – atvirkščiai. Šiaip reikėtų galvoti apie perspektyvas, kad bus kuo daugiau kitataučių.“, – sako L. Gylienė.

REKLAMA

Ji prideda, kad Lietuvai trūksta tarptautinių darželių bei mokyklų, kurios pritrauktų ir šeimas iš kitos šalies, leistų matyti šioje šalyje perspektyvas.

R. Grajauskas taip pat pamini švietimą. Tačiau jo nuomone, būtina reformuoti Lietuvos švietimo sistemą, kad jauni gabūs žmonės galėtų gauti bent panašią kokybę kaip užsienyje.

„Žmonės čia liktų, būtų kvalifikuotų darbuotojų pakankamai daug ir pritrauktume užsienio investicijų, atvažiuotų daugiau užsienio kompanijų. Jaunimui šiais laikais svarbu jaustis ,kad jie gali būti pasaulio, važiuoti į komandiruotes, gyventi tarptautinį gyvenimą. Jei to neturime, tai tam jaunimui, kuris išvažiavęs ir dirba Londone ar Dubline, Lietuva atrodo tarsi užkampis. Reikėtų siekti, kad žmonės galėtų jausti, jog čia gyvena pilnavertišką vakarietišką tarptautinį gyvenimą“, – sako ekonomistas.

Užsienio kapitalo įmonėse atlyginimai didesni

„CV–Online“ duomenimis, lietuviško kapitalo įmonėse atlyginimai vidutiniškai yra 18 proc. mažesni nei užsienio kapitalo įmonėse. Tačiau skirtumą gali paaiškinti ir veiklos sritys: užsienio kapitalo įmonės dažniau orientuojasi į kvalifikuotus darbuotojus. Užsienio kapitalo įmonės dažniausiai ieško bankų/finansų (finansininkų, buhalterių, apskaitos, audito specialistų), Informacinių technologijų (programuotojų, vystytojų, testuotojų), prekybos( pirkimų, tiekimo vadybininkų, prekybos atstovų), klientų aptarnavimo srities darbuotojų (reikalingos užsienio kalbos), technologijų srities darbuotojų.

Tuo tarpu lietuviško kapitalo įmonės dažnai ieško prekybos darbuotojų (kasininkų, pardavėjų, sandėlininkų), gamybos darbuotojų, pradedant darbininkais ir baigiant gamybos technologais bei vadovais, taip pat įprastos sritys: finansai, transportas, statybos, informacinės technologijos, telekomukacijos, pardavimai. Reikalavimai tiek vienų, tiek kitų yra labai panašūs, jie priklauso nuo pareigų ir toms pareigoms priklausančių užduočių ir atsakomybių.

„Gal tik užsienio kapitalo įmonės daugiau dėmesio skiria įvaizdžiui, standartizavimui, skelbimų pateikimui ir įmonės darbdavio žinomumui didinti“, – prideda „CV–Online“ Marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Kotryna
2017-09-17 08:54:07
Man tai išvis juokinga "vidutinis darbo užmokestis", kaip tam anekdote apie cepelinus. Didžioji emigravusių dalis - eiliniai piliečiai, ir žinoma, juos ten veja geresnio užmokesčio paieškos.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Aurelijus 2017-09-18 22:41:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pabandykite isivaizduoti kas bus jei viena diena minimalus atlyginimas bus 1200 EUR? Ar suprantate kad apie 40% Lietuvos imoniu bankrutuos, o kainos dvigubai padides? Stai tada emigracija pasieks savo maksimalu pika. Ar tikrai mes to norime??? Vienintelis kelias kelti Lietuviu pajamas yra investiciju pritraukimas, eksporto skatinimas ir gerai apmokamu darbo vietu kurimas (ne per prievarta / ne istatymais). Na ir zinoma reikalingi protingi seimo nariai ir stiprus prezidentas kurie dirbtu kaip vienas organizmas    ATSAKYTI
Gintaras 2017-09-17 20:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvei: Lietuviškos investicijos tūno banko sąskaitose nejudinamos. Jau mūsų verslas ką priglaudęs, tą ir saugos labiau už gyvybę :) visi minta tik iš ES investicijų į Lietuvą, o ir iš tų ne viena vila užsienyje iškilo, užuot į Lietuvą investavus. Taigi nelauk lietuviškų investicijų. Greičiau ubagai po eurą sumes, nei turtuolis 10 eurocentų atkiš...    ATSAKYTI
LIETUVE 2017-09-17 19:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne atlyginimas,o stabilumas jau reikalingas,Istatymai kaip kojines keicia,kas ketveri metai vis nauju nesamoniu prisigalvoja,zmogaus amzius ne 4 metai,sedi 141 isrinktasis ir nei vienas nesusimasto,kad eiliniam zmogui reikia ramaus normalaus gyvenimo ir darbo uz kuri jis gautu atlyginima,imonems reikia dirbti,o ne istatymus ir poistatyminius aktus nagrineti,niekas neapsaugo vietines rinkos ,tik rekia ,kas uzsienio investiciju reikia,o kur dingo lietuviskos investicijos???????
   ATSAKYTI
Ne kitaip 2017-09-17 22:03:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei kas keturi metai įstatymų nekeis, tai kaip parodys, kad kažką dirba, kad yra reikalingi ir svarbūs? O čia įstatymus skaitinėji, galvoji, kaip kokią nesąmonę dar pridėti, kad paskui, po metų ar kitų , galėtum pakeitimų pridėti ar poįstatyminių aktų prigalvoti. dar yra pats svarbiausias darbas - ką nors sugalvoti ar prikurti, kad dar daugiau nuplėšti nuo skurdžiausio sluoksnio ir prisidėti sau. Juo daugiau pasikeitimų prikuri, tuo labiau kadencijos pabaigoje gali rodyti, kiek daug buvo nuveikta. Ir taip dešimtmečiais... šimtmečiais... t... Valdžia reikalinga pati sau, ne žmonėms...  
na taip 2017-09-17 16:28:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai analitikai tokios kompetencijos, tai nieko gero čia ir negalima tikėtis. Baisiausia, kad Lietuvos analitikams neužtenka nei išsilavinimo, nei sąžinės suprasti, kaip jie atrodo su savo kliedesiais...kokią žalą daro paistydami nesąmones... iki šiol šioje srityje neprilygstamas buvo Nausėda, bet dabar jo konkurentų gretos jau tankėja, švietimo reformai - tris kart valio!   ATSAKYTI
Ignas 2017-09-17 16:03:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar rašeiva iš mėnulio iškrito ar nuo medžio gal valdžios užsakymu rašo arba visiškas balvonas jei rašai kokia nauja sau tema nors minimaliai pasidomėk. Kaip galima lyginti užsienio ir Lietuvos pragyvenimo lygi uždarbiai LT tokie kad nusipirkti buta ar nama Vilniuje ar kitame dideliame LT mieste kuriame imanoma rasti darbo reikia keliu gyvenimu ir ne darbdaviai nei darbuotojai kalti o vien korumpuota ir nekompetetinga valdžia jieškanti pigios reklamos sau priimančios istatymus menkaverčius ir nevykdomus ju pačiu o tauta toliau gyvena CCCP ir pigus patriotizmo ugdymas mojuojant vėlevėlėmis tai sovietiniu KOMSOMOLCU palikimas nes jie niekur neemigravo niekur nedingo jie valdo Lietuva kgb ir kp ck nurodimu!!! p.s. tie valdantieji bijo savu putino ir kgb nes matyt jau per
daug apsivogė o i "obščiaka" neišskiria "ir kas galėtu paneigti"...   ATSAKYTI
Senis - emigranto tėvas 2017-09-17 15:53:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš tikro nesuprantu kam daromi bet kokie išvedžiojimai, jeigu jais nieks nesivadovauja. Juk ir durniui aišku, kad šiandien kainos faktiškai susilygini su vakarietiškomis, mo atlyginimas 380 Euro iki mokesčių. Na tai "gudručiai" (kurie kurpia įvairiausias teorijas apie ne vien emigracijos stabdymą, bet net ir grąžinimą išvažiavusių), juk Lietuvėlėje bujoja teisinis nichilizmas, kitaip sakant absoliutus TEISINGUMO nebuvimas bei beribis darbdavių godumas. Tad nuo ko pradėti turėtų būti aišku: apribokime godumą bei pagalvokime apie socialinį teisingumą. Ir tai yra būtent valdžios prerogatyva. Nes jau dabar Estiją "vysimės" apie 10 metų, jeigu pastarieji stovėtų ir mūsų lauktų, ogi starto pozicijos buvo vienodos !!! Taigi nevažinėkite po užsienius "pasisemti patirties, galėtume pasekti kad ir Estija.   ATSAKYTI
Emigrantas 2017-09-17 13:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie vid. atlyginima tai konkreti ,,pieva,,890€-JUOKAUJI?????..AR IŠ KOSMOSO ATSKRIDES VAKAR.???Nustokit gi pagaliau...MUS..laikyti bepročiais pasakodami savo nesamones.Antra-palyginot su Estais....kad pavysim po 5-10 metu.Juokdariai jus konkretus.Pirma susitarkit su jais kad jie nieko nedarytu ir palauktu jusu....   ATSAKYTI
2017-09-17 12:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Mumis užsenis givuliais skaito.Viską eksportuoja su visai kitą sudetimi.Pvz.kremai,maistas,ir taip toliau,o kaina ta pati.Seimas atkata gauna,ir tyli,ir durnina Lietuvius.O Lietuviai tyli kaip avių banda. Tokios kvailos tautos dar nemačiau.   ATSAKYTI
Ignas 2017-09-17 16:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ne užsienis mus gyvuliais laiko o musu prekybininkai ir musu korumpuotoji valdžia atviromis kišenėmis ir uždaromis akimis...  
Romualdas 2017-09-17 12:08:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuvoje neįmanoma gyventi ne vien dėl baudžiauninkiškos algos, bet ir dėl teisingumo nebuvimo ir teisės neveikimo. Argi nežinome kaip masiškai žmones reketuojami per mokesčius ir prievoles?   ATSAKYTI
Romas 2017-09-17 12:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Atlyginimo vidurkis yra 890 Eur (į rankas)"? Kam kvailinti žmones? Vidurkis yra nieko nepasakantis skaičius. Jei norima orientuotis į vidurkį, jį išvedinėjant reikia neskaičiuoti vadovaujančių darbuotojų atlyginimų, nes jų atlygininmai dažnai 4 ar 5 kartus didesni už bet kurio specialisto. Tik neskaičiuojant jų algų vidurkis gal kažką pasakytų.   ATSAKYTI
Jonas 2017-09-17 11:48:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai jau įdomu kiek žmonių gaunančių į rankas 890e, nes didžioji dalis dirba už 380e popierinių! Taip kad kiek dar skleisite kliedesius! Liaukites bendrą statistiką vesti visus sumete į vieną katilą t. y. milionierius bei eilinius žmones, nes užsienis baigia užbadyti pirštais nes ekonomika kylanti, o „vargšai“ darbdaviai tesugeba tik minimumą pasiūlyti ir vergti jog geriausia darbo jėga bėga į užsienį.    ATSAKYTI
Petras 2017-09-17 11:00:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ekonominis dalykas ne paskutinis emigracijos klausime ,bet pagrindinis neteisybė , netikęs LR valdymas,valdininkų nebaudžiamumas.Brolio lietuvio išnaudojimas ir gobšumas sunkiau pakeliamas nei svetimšalio. Žuvies gedimas prasideda nuo galvų...   ATSAKYTI
eddyy 2017-09-17 10:35:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jaunas tupas analitikas....normalu lt runkeliu kraste...isvis neisivaizduoja realybes....   ATSAKYTI
XXL 2017-09-17 11:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
žargonas eddyy tai grynai runkelio, manau, iš tokios aplinkos ir tik tokius pažįsta  
Gintaras 2017-09-17 09:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Žiūrint kas kainuoja du ar tris kartus brangiau, o kas netgi pigiau, nei pas mus dabar... Daug dalykų yra, kurie kainuoja beveik vienas prie vieno tiek pas mus, tiek vakaruose. Ir nereikia čia gąsdinti kainų skirtumu. Mūsų minimalaus atlyginimo perkamoji galia yra mažiausia visoje ES. Konstatuokime faktus, o ne kalkime žmonėms į galvas, kad jei bus minimali alga 900€, tai viskas trigubai bus brangiau :) O uždirbti daugiau juk ponas Dargis pasakė, kaip reikia: per mažai dirbame. Jei dirbsi savaitėje ne 40, o 80 valandų ir uždirbsi daugiau :) Štai tokiems ponams pataikaudami ir šneka mūsų ekonomistai. Atrodo, kad žmonės durni. Nemokate paprastam žmogui net sovietmečio laikų vertės atlyginimo ir stengiatės "įpiršti" tikėjimą, kad jis gyvena geriau. Šarlatanai esate ir tiek.   ATSAKYTI
Kotryna 2017-09-17 08:54:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man tai išvis juokinga "vidutinis darbo užmokestis", kaip tam anekdote apie cepelinus. Didžioji emigravusių dalis - eiliniai piliečiai, ir žinoma, juos ten veja geresnio užmokesčio paieškos.   ATSAKYTI
" anatolijus" 2017-09-17 16:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai kas labai giria sovietu laikus bet ir tais laikais iš vienos algos gerai gyvent neišeidavo nebent tiems kurie vogdavo ir buvo prie lovio praėjo beveik trys dešimtys meteliu o kas pasikeitė ???!!!
  

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Kalėdinės prekės Fotodiena/Arnas Strumila
Artėjantis kalėdinių dovanų pirkimo bumas kaskart priverčia susimąstyti: o ką gi pirkti savo artimiesiems ar geriems pažįstamiems šiemet? Uždavus šį klausimą, vėliau iškyla dar ...
Lietuvos paštas (Tomas Lukšys/Fotobankas)
Valstybės valdomo Lietuvos pašto valdyba nutarė stabdyti įmonės veiklai nebenaudojamų Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pastatų pardavimo procesą. Tuo metu Vilniaus centrinio ...
Uostas (Algirdas Kubaitis/Fotobankas)
Vyriausybė trečiadienį patvirtino Klaipėdos jūrų uosto bendrąjį planą.  Vyriausybės teigimu, plane numatomos būtinos ir ilgalaikės uosto plėtros kryptys 25 ...
Agnė Širinskienė  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė valstietė Agnė Širinskienė siūlo iki 2020-ųjų balandžio atidėti taršių automobilių mokesčio įsigaliojimą. Dabar ...
incidentas Achemoje, Jonavos žinios nuotr.
Trečiadienį prie Jonavos įsikūrusioje „Achemos“ gamykloje gyventojai pastebėjo baisius dūmus. Kai kurie gyventojai įtaria, kad kilo rimtas gedimas. Tačiau pati įmonė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
DABAR RODOMA
Lietuviai švenčia ne tik prie stalo: populiarėja kelionės net į egzotines šalis
DABAR RODOMA
Žvyneline Lietuvoje serga vis daugiau: trūksta paramos ir supratimo
DABAR RODOMA
Henriko Daktaro žmona nusivylusi: kaip dar jis gali geriau elgtis?
DABAR RODOMA
Negailestinga kritika Lietuvos švietimo sistemai: ruošiam pašalpų ėmėjus
DABAR RODOMA
Aiškėja daugiau detalių apie Kaune siautėjusį nuogą vyrą
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų