Po renovacijos už trijų kambarių buto šildymą moka 10 eurų

Baigus statybos darbus, gyventojams rūpi ne tik pasikeitusi gyvenimo kokybė, bet ir oficialūs projekto kokybės patvirtinimai, paramos gavimas ar būsimos kredito sąskaitos. Aktyvūs daugiabučių bendrijų pirmininkai teigia, kad labiausiai rūpesčius atperka mažos šildymo sąskaitos.

Statybininkų g. 43, Alytus (BETA nuotrauka)

Susimokėti norėjo anksčiau

Kretingoje gyvenanti bendrijos pirmininkė Sandra Gerbenė teigia, kad renovacijos procesas praėjo pakankamai sklandžiai, nes daugiabučio gyventojai pasamdė savo techninę prižiūrėtoją. „Jeigu kas nors mūsų netenkindavo ar kildavo klausimų, iškart kreipdavomės į ją. Todėl pabaigus darbus didesnių problemų nebuvo, nes klausimus spręsdavome darbų eigoje. Mums labai pasisekė, kad turėjome žmogų, kuriuo galėjome pasitikėti“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA

Bendrijos pirmininkės teigimu, nors reikalingi dokumentai buvo priduoti pakankamai greitai, galutinių skaičiavimų ir pirmųjų kredito sąskaitų teko palaukti beveik metus. „Visiems rūpėjo klausimas, kada pasieks tos pirmosios sąskaitos, kokio jos bus dydžio. Gyventojai norėjo greičiau susimokėti, kad būtų kuo mažiau uždelstų palūkanų. Tačiau didesnių nesklandumų nepasitaikė, užbaigimo procesas praėjo lengvai“, – sako S. Gerbenė.

Pasirenka patys

Rangovų įsipareigojimai sutvarkyti daugiabučio aplinką nebuvo aktualūs, nes patys gyventojai ėmėsi iniciatyvos. „Mes viską pasidarėme patys, nes nusprendėme, kaip turėtų būti geriau, kaip aplinka turi atrodyti. Todėl padarėme namo gyventojų talką ir susitvarkėme pagal savo viziją“, – teigia pašnekovė.

Nuo daugiabučio renovacijos praėjus dvejiems metams, S. Gerbenė jau gali palyginti modernizacijos efektą. „Gyvenu kampiniame bute, todėl anksčiau šaltesnėmis dienomis dvelkdavo šaltis. Po renovacijos labai pasijuto sienos šiluma, dabar kambaryje galima palaikyti norimą temperatūrą. Žinoma, sutaupymai priklauso nuo pačių gyventojų. Įsidiegėme reguliuojamą šildymo sistemą, todėl vieniems priimtiniau turėti 25 laipsnių temperatūrą, o kiti – norintys taupyti – naudoja mažiau energijos. Taigi dabar gyventojai renkasi gyventi šilčiau ar šalčiau, taupyti daugiau ar mažiau“, – pasakoja pašnekovė.

Džiaugiasi mažomis sąskaitomis

Alytuje gyvenantis daugiabučių bendrijos pirmininkas Juozas Čaplikas teigia, kad statybos darbai renovacijos metu buvo atlikti tinkamai, ypatingai įspūdį paliko didelis projekto vadovo dėmesys ir atsakingas darbas.

REKLAMA

„Dokumentai dėl kredito ir paramos taip pat buvo parengti tinkamai ir pristatyti labai greitai. Finansinius klausimus išsprendėme vos per du mėnesius“, – sklandžia daugiabučio modernizacijos pabaiga džiaugiasi pašnekovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų