Renovacija pagerina ir santykius tarp kaimynų

Kas lemia sklandžią ir greitą renovacijos darbų eigą? Gyventojus renovacijos klausimais konsultuojančios įmonės projektų koordinatoriaus dr. Ramūno Gataučio manymu, tam įtakos turi visų pusių sąžiningas įsitraukimas į procesą ir savalaikis kylančių klausimų sprendimas. Kiti renovacijos ekspertai, nuolat bendraujantys su gyventojais, pastebi, kad sėkmingo bendradarbiavimo renovacijos metu rezultatai – ne tik sutaupyta šilumos energija, bet ir geri santykiai tarp visų renovacijos dalyvių po renovacijos baigimo.

Kovo 11-osios g. 118, Kaunas (BETA nuotrauka)

Energetikos ir termoinžinerijos technologijos mokslų daktaras R. Gatautis pateikia sklandų renovacijos pavyzdį – greitai ir be didelių iššūkių buvo atlikti Kaune, Vinco Krėvės 115 A esančio 9-aukščio modernizavinimo darbai. Dideliame, daugiau nei 3 700 bendro ploto 1975 m. statybos name yra net 71 butas. Tačiau tai, kad šiame name yra įsikūrę daug gyventojų, netapo kliūtimi jo renovacijai.

REKLAMA

„Kiekvieną ketvirtadienį vykdavo šio namo gyventojų susirinkimai, kuriuose jie aiškindavosi rūpimus klausimus apie renovaciją. Kylantys klausimai būdavo sprendžiami iš karto ir neleido jiems peraugti į nesutarimus. Priklausomai nuo to, kokie renovacijos darbai vykdavo ir kokių rūpimų klausimų gyventojai turėdavo, kaskart į susirinkimą ateidavo nuo 3 iki 30 žmonių“, – pasakoja R. Gatautis.

Rūpi darbai butuose

Renovuojant stogą gyventojų klausimų sumažėjo, tačiau kai statybininkai pradėjo atlikinėti atnaujinimo darbus butuose, gyventojai tapo itin uolūs susirinkimų dalyviai.

„Kai statybininkai ėmė vaikščioti po butus, tai gyventojai bruzdėjo visu smagumu, nes ir vamzdžius teko keisti, ir vandens kurį laiką nebuvo, tai gyvatukai neveikė. Statybos – labai „dulkinas reikalas“, – pastebi pašnekovas.

Renovacijos darbų konsultantas teigia, kad nuo dokumentų rengimo pradžios iki akimirkos, kai prie namo atsirado statybininkų pastoliai, praėjo beveik 2 metai. Nepalyginti greičiau vyko renovacijos darbai.

„Kadangi mūsų namų darbai buvo padaryti pakankamai kokybiškai, tai statybininkai dirbo sparčiai, kokybiškai ir per nepilną pusmetį namo renovacija buvo baigta. Statybos darbus atliko didelė, solidi statybos įmonė, kurios darbuotojai labai profesionaliai žiūrėjo į savo atliekamą darbą“, – gerų žodžių negailėjo R. Gatautis.

Akcentuoja geranoriškumą

Pašnekovo manymu, sklandžiam renovacijos procesui svarbus visų renovacijos dalyvių – projektuotojų, statybininkų, subrangovų, techninių prižiūrėtojų, gyventojų – sutarimas ir noras ieškoti kompromiso.

REKLAMA

„Dar nėra taip buvę, kad kuris nors renovacijos projektas eitų kaip iš natų, visuomet tenka spręsti kylančius klausimus, nuolat kyla poreikis pagerinimams, patobulinimams. Dėl šių priežasčių žmogiškumo turi užtekti iš visų pusių, nes visko sureglamentuoti neįmanoma. Itin svarbu, kad visi dalyviai į kylančius klausimus žiūrėtų geranoriškai, o ne priešintųsi sakydami, kad čia ne jų darbas. Svarbu visų pusių profesionalus ir geranoriškas požiūris į darbą“, – įsitikinęs R. Gatautis.

Toliau domisi renovacija

Nuolatinis kompromiso ieškojimas ir bendravimas tarp visų renovacijos dalyvių yra viena svarbiausių renovacijos ašių. Tai liudija ir sėkmingai renovuotų daugiabučių gyventojai, kurie toliau domisi modernizacija net po to, kai jų būstas atnaujintas, bei mielai dalijasi savo patirtimi renovacijai skirtų seminarų metu. Šiuos nemokamus seminarus, į kuriuos kviečiami visi, besidomintys daugiabučių modernizacija, skirtingose savivaldybėse organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų