Vilniuje varžytinėse parduodami milijonus kainuojantys namai

Ar pagalvojote, kad varžytinėse galima įsigyti ir milijonus eurų kainuojančius ištaigingus namus ar butus? Pasirodo, kad prabangaus būsto varžytinėse netrūksta taip pat kaip ir apleistų, apgriuvusių, medinių pastatų.

Būstas (nuotr. Organizatorių)
23

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje varžytinėse parduodami milijonus kainuojantys namai

Nekilnojamo turto ekspertė Viktorija Čijunskytė tikina, kad jai dažnai tenka dalyvauti varžytinėse, todėl ji pastebi, kad jose dalyvauja vis daugiau žmonių.

„Iš tiesų nesenai vienam klientui stebėjome varžytines, tai turto kaina nuo pradinės sumos pakilo dvigubai. Pradinė kaina buvo apie 70 tūkst. eurų, tačiau ji užkilo iki 135 tūkst. eurų, kas jau, mūsų nuomone, viršijo rinkos kainą“, – pasakoja nekilnojamo turto bendrovės „Citus“ vadovė.

REKLAMA

Pasak V. Čijunskytės varžytinėse galima įsigyti nekilnojamą turtą 10 procentų pigiau nei rinkoje, tačiau neretai neprofesionalumas gali ir nuvilti.

„Tie žmonės, kurie neišmano rinkos kartais net ir permoka už būstą. Aišku, reikia pripažinti, kad varžytinėse galima įsigyti nekilnojamą turtą ir pigiau nei rinkos kaina. Visuomet reikia žiūrėti, ar tame būste nieks negyvena, ar nėra kažkokių suvaržymų, nes, tarkime, iškeldinti šeimą su nepilnamečiais vaikais gali būti sudėtinga“, – tikina pašnekovė.

Daugiau skaidrumo

Dar neseniai Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė „Start Vilnius“ buvo kaltinama, kad pusvelčiui pardavinėjo savivaldybei priklausantį nekilnojamą turtą, tačiau tam išaiškėjus buvo griebtasi permainų.

Vilniaus savivaldybės parduodamas turtas – griuvenos miesto centre:

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus savivaldybės parduodamas turtas – griuvenos miesto centre

Dabar visas varžytines galima rasti vienoje platformoje „evarzytines.lt“, kurioje šiuo metu išparduodamas Vilniaus savivaldybės turtas. Čia taip pat parduodamas bankrutuojančių, tiek juridinių, tiek fizinių, asmenų turtas, rengiami savivaldybių bei valstybės turto aukcionai.

„Elektroninėse varžytinėse ar aukcionuose gali dalyvauti ir fiziniai, ir juridiniai asmenys, tik pastarieji tai gali daryti per atstovą – vadovą ar įgaliotą asmenį. Dalyviui tereikia prisijungti prie sistemos elektroniniu parašu ar pasinaudojus elektronine bankininkyste, išsirinkti varžytines ar aukcioną, kuriame nori dalyvauti, sumokėti 10 proc. siekiantį dalyvio mokestį ir dalyvauti: siūlyti savo kainą, stebėti kitų pasiūlymus. Svarbu tai, jog nelaimėjusiems dalyviams mokestis yra grąžinamas, o laimėjusiems šis mokestis įskaitomas į galutinę kainą“, – pasakoja atstovė Gražina Urbonavičė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų