Trišalė taryba susitarė dėl ginčytinų Darbo kodekso nuostatų

 Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusioje Trišalėje taryboje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai ieškojo sutarimo dėl atidėtų naujojo Darbo kodekso (DK) nuostatų. Profesinės sąjungos ir darbdaviai sutarė steigti Garantinį fondą, iš kurio didesnį stažą sukaupusiems darbuotojams būtų mokamos papildomos išeitinės išmokos.

Darbdavių atstovai sutiko, kad fondui reikalingos lėšos būtų kaupiamos mažiau intensyviai mažinant socialinio draudimo įmokas. Mokslininkai siūlė socialinio draudimo įmokas kasmet mažinti 1 proc., tačiau nusprendus kurti Garantinį fondą, mąstoma socialinio draudimo įmokas kasmet mažinti mažiau – iki tiek, kad iš išmokų būtų surenkamas fondo biudžetas.

Pritarta palikti vadinamuosius „mamadienius“ ir „tėvadienius“.

Trišalėje taryboje taip pat sutarta dėl nuostatų, susijusių su mokymo išlaidų atlyginimu, dėl nekonkuravimo, dėl prastovų apmokėjimo, darbuotojų komandiruotės sąvokos, išlygų smulkiam ir vidutiniam verslui – įmonėms iki 10 darbuotojų. Kitas Trišalės tarybos posėdis numatytas rugsėjo 8 d. 14 val.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų