Investicijomis mažins transporto problemas

Automobilių gausa Šiaulių mieste kelia daugybę problemų. Gyventojai priversti laukti transporto kamščiuose ir kvėpuoja užterštu oru, išaugo avarijų skaičius, mieste nėra laisvos vietos. Šiauliai vėl bandys pateisinti dviračių miesto vardą. Gali būti, kad jau šiemet šiauliečiai važinėsis moderniu dviračių taku.

Nuo naujo dviračių tako iki autobusų stotelių

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama spręsti problemas, o ypač mažinti oro taršą miesto centre siekia rekonstruoti dviračių taką pietiniame miesto rajone ir atnaujinti viešojo transporto infrastruktūrą mieste.

Planuojama įrengti naują ir modernizuoti seną dviračių tako dalį Tilžės gatvėje nuo Gegužių gatvės iki Ragainės gatvės. Be to, įrengti naujus bei atnaujinti senus 42-jų stotelių paviljonus bei 42 įvažas į stoteles.

REKLAMA

Norint išlaipinti ar įlaipinti keleivius, visuomeninio transporto maršrutiniai autobusai turi sustoti važiuojamosios dalies eismo juostoje, o tai nėra saugu.

Mieste trūksta autobusų stotelių paviljonų, tad keleiviai patiria nepatogumų, laukdami autobuso, ypač, kai lauke blogas oras, o pasislėpti ir atsisėsti nėra kur. Ne vienas suoliukas yra sulūžęs, tad tikrosios funkcijos neatlieka.

Ne paslaptis, kad autobusų stotelėse trūksta ne tik suoliukų, bet ir šiukšliadėžių.

Numatyta baigti kitąmet, tikisi anksčiau

Įgyvendinus projektą, bus patobulinta Šiaulių miesto viešoji infrastruktūra, valdininkai tikisi, kad gyventojai pajus akivaizdžią naudą.

Tikimasi, kad sumažės lengvųjų automobilių srautai, gatvės nebus tokios apkrautos, dėl to oras bus švaresnis, o triukšmo mažiau. Keleiviai turėtų greičiau pasiekti norimą vietą mieste, pagerės eismo sąlygos, tikimasi sumažinti avaringumą.

Bendra projekto vertė – 5 mln. 806 tūkst. Lt. Iš jų – 4 mln. 935 tūkst. Lt yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Miesto savivaldybė prisideda 871 tūks. Lt be PVM.

Dviračių tako rekonstrukcijai ir įrengimui iš projekto lėšų bus skirta 1 mln. 822 tūkstančius litų. Autobusų stotelių įvažoms bei laukimo paviljonams įrengti ir rekonstruoti – 2 mln. 734 tūkst. Lt.

„Projekto pradžia paskelbta gruodžio 27-ąją, sausio pabaigoje vyks pasitarimas ir jau vasario pradžioje planuojama pradėti darbus. Pirmiausia bus rekonstruojama ir įrengta nauja dalis dviračių tako. Atkarpa sieks apie 3,25 kilometro ir drieksis Tilžės gatve nuo Gegužių gatvės iki Ragainės gatvės“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės Investicijų ir miesto plėtros skyriaus laikinai direktorės pareigas einanti Ija Jencienė.

REKLAMA

Anot jos, po dviračių tako rekonstrukcijos bus įrengti suoliukai, dviračių statymo vietos, pastatytos šiukšlių dėžės, rekonstruojami arba statomi nauji autobusų stotelių paviljonai.

Projektą pagal sutartį numatyta baigti 2015 metų vasarą, tačiau tikimasi, kad jis bus įgyvendintas gerokai anksčiau. „Tikimės, kad dviračių tako rekonstrukcijos ir įrengimo darbus pavyks baigti metais anksčiau, kaip ir buvo baigtas įrengti Vyturių gatvės dviračių takas“, – žada I. Jencienė.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų