Azija – Lietuvos verslininkų neatrastas regionas

 Lietuva galėtų pasinaudoti kylančiomis Azijos ekonomikos perspektyvomis ir investuoti į kylančias ASEAN regiono ekonomikas, ketvirtadienį Lietuvos pramonininkų konfederacijoje Lietuvos ir Malaizijos verslo tarybos steigiamajame susirinkime sakė septynerius metus Azijoje dirbantis verslininkas Paulius Kučinas.

Pirmiausia jis atkreipia dėmesį į Malaiziją.

„Yra aiškios, konkrečios nišos, kur Lietuva galėtų konkuruoti. Viena jų – Malaizija yra stipri žemės ūkyje, bet joje nėra nei mėsos, nei pieno gaminių. Ten Lietuva galėtų konkuruoti ir kaina, ir kokybe. Naujosios Zelandijos, Australijos kompanijos yra stiprios, bet konkuruoti su jomis galėtume“, – sako P. Kučinas.

Pasak jo, Malazija patraukli ir dėl didelio kapitalo pertekliaus, esą čia eksportas viršija importą – bankai turi daug lėšų, šalis neturi problemų dėl likvidumo, todėl malaiziečiai atviri investuoti projektus, kurie galėtų padėti išvystyti jų rinką.

P. Kučinas atkreipia dėmesį, kad lietuviai šioje šalyje turi gerą įvaizdį – manoma, kad lietuvių produkcija kokybiška, tačiau pigesnė nei kitose Europos Sąjungos šalyse.

REKLAMA

Prognozuojama, kad per dešimtmetį ASEAN narių ekonomika turėtų gerokai išaugti ir BVP siekti 10 trln. dolerių. Šiuo metu jis siekia 2,3 trln. dolerių – tai jau daugiau nei Indijos ekonomika.

30 mln. turinti Malaizijos ekonomika nuo 2004 metų vidutiniškai kasmet per metus paaugdavo 5 procentais.

Pasak P. Kučino, garsiausia malaiziečių bendrovė – „Petron“. Ji veikia panašiai kaip „Gazprom“. Ši bendrovė pirmoji sukūrė suskystintųjų dujų terminalą. Ji pirmoji pasaulyje bandys suskystinti skalūnų dujas į LNG ir eksportuoti iš Kanados į Aziją. Pasak P. Kučino, šį sektorių verta stebėti.

P. Kunčino vadovaujama „Oxford Business Group“ atstovybė Azijoje dirba investicijų pritraukimo į regioną klausimais su tarptautinėmis kompanijomis, tarp kurių yra „Barclays“, „Standard Chartered“, „Rio Tinto“, „British Gas“, „British Petroleum“, „Rolls Royce“.

ASEAN regioną sudaro Malaizija, Filipinai, Indonezija, Singapūras, Tailandas, Brunėjus, Vietnamas, Laosas, Mianmaras, Kambodža.


Rašyti komentarą...
h
honseng
2013-02-28 17:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
grazuoles ,nu jaunimas
Atsakyti
0

t
taigi
2013-02-28 19:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
nieko jums vyručiai neišeis. Malaizija yra turtingesnė ir verslesnė šalis nei Lietuva. Konkuruot reiktų su kinais, arabais ir EU. Net jankiai jau nebeįstengia. Pasistato kokį dangoraižį ir tupi, nesuprasdami, kaip čia jiems nesiseka. Patiko, kai glušpetriai valdžiažmogiai išsiuntė į Kiniją Kėvišą ir Mamontovą kaip kultūrą. Daugiau iš Lietuvos pasityčiot nebuvo galima. Du didžiausius sovietinius produktus, valdžiažmogių numylėtinius į šalį, kuri neseniai atsikratė Kėvišais ir Mamontovais. Jau nebeliko nė vieno varžto pas "valstybininkus", verslininkus, kad kažką nuveikt tokioje toli Lietuvą aplenkusioje šalyje. Gatvių šluot - prašom. Jau galima vežt lietuvius gatvių šluot, biznis šioks toks būtų parduodant gyvą lietuvių jėgą.
Atsakyti
0

A
Adomas
2013-02-28 18:38:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jooo,merginos grazios.Reik maut i ta azija pabizniaut
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų