REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

13 proc. šalies gyventojų turi ketinimų patys išvykti į užsienį dirbti ar ieškoti darbo per artimiausius 12 mėnesių. Nauja yra tai, kad šiemet, palyginus su ankstesniais metais, darbo svetur ketina ieškoti žmonės su didelėmis pajamomis, aukštuoju išsilavinimu, einantys aukštesnes pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma (84 proc.) lietuvių teigė neketiną išvykti. Beveik dešimtadalis (9 proc.) apklaustųjų teigė, kad jų šeimos nariai per artimiausius 12 mėnesių ketina vykti dirbti arba ieškoti darbo į kitas šalis.

REKLAMA

Tyrimų bendrovės RAIT gyventojų apklausos duomenimis, daugiausiai ketinama išvykti į Angliją (31 proc.) ir Norvegiją (28 proc.). Vokietijoje ieškoti darbo ketina 11 proc., Airijoje – 9 proc. Lietuvos gyventojų. Likusieji pasirinktų įvairias kitas šalis.

Tarp ketinančių išvykti dirbti arba ieškoti darbo kitose šalyse yra daugiau vyrų 25–34 metų amžiaus. Taip pat žmonių, turinčių aukštąjį išsimokslinimą, kurių pajamos aukštesnės nei vidutinės (1101 Lt vienam šeimos nariui). Taip pat daugiau ketina išvykti bedarbių, darbininkų, specialistų bei vadovų, įmonių savininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak RAIT valdybos pirmininkės Ingos Nausėdienės, šių metų apklausos duomenys lyginti su 2005 ir 2010 metų duomenimis. 2005 metais taip pat buvo 13 proc. gyventojų, ketinusių ieškoti darbo svetur. 2010 metais tokių žmonių buvo daugiau – 15 proc. Šiek tiek skiriasi šalys, kurias rinktųsi šiuo metu ir kurias rinkosi prieš septynerius ir dvejus metus. Stipriai mažėja ketinančių darbo ieškoti Airijoje. 2005 metais norinčių vykti į Airiją buvo 19 proc., 2010 metais – 11 proc., o šiais metais – tik 9 proc. Daugėja norinčiųjų išvykti dirbti į Norvegiją. 2005 metais Norvegiją rinkosi 7 proc. ieškančiųjų darbo užsienyje, šiais metais keturis kartus daugiau (28 proc.). Taigi per septynerius metus situacija nelabai pasikeitė. Visuomenėje yra panaši gyventojų dalis, žadanti darbo ieškotis kitose šalyse.

„Tačiau pastebėjome, kad šiais metais, palyginus su ankstesniais, darbo svetur ketina ieškoti žmonės su didelėmis pajamomis, aukštuoju išsilavinimu, einantys aukštesnes pareigas. Tuo tarpu 2010 metais daugiau ketinimų darbo ieškoti užsienyje buvo tarp jaunimo (15–24 m.), studentų, žmonių, gaunančių mažesnes pajamas (600 Lt vienam šeimos nariui) bei viduriniu išsimokslinimu. Tai rodo, kad situacija šalyje negerėja bei paliečia ir kitus socialinius sluoksnius“, – sako I. Nausėdienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų