Pensijų kaupimo sąskaitose dirbantieji sukaupia vis didesnes sumas, todėl išeidami į pensiją raginami nepamiršti šių pinigų.

Pensijų fondus administruojančios bendrovės aktyviai stebi, kuriems jų klientams artėja pensinis amžius. Pagal įstatymą, likus 3 mėnesiams iki pensinio amžiaus, turimu pensijų kaupėjo adresu siunčiamas pranešimas, kad jau netrukus jis turės priimti sprendimą – atsiimti sukauptas lėšas grynaisiais pinigais ar įsigyti anuitetą arba atidėti išmokų gavimą ir toliau dalyvauti kaupime, ypač jeigu jis dar dirba ir toliau gauna papildomas įmokas į savo pensijos fondo sąskaitą, praneša Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacija.

„Nuo 2004 metų, startavus Pensijų kaupimo sistemai, pensijų fondų veikimo principai ir jų paskirtis buvo žinoma labiau teoriškai, visi žinojome, kaip tai vyks, tačiau praktinės patirties nebuvo. Tačiau dabar pereiname į kitą etapą – turime išmokyti išeinančius į pensiją kaupiančiuosius nepamiršti savo sukauptų lėšų, jausti atsakomybę už tolesnį jų panaudojimą“, – sako Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Jis primena, kad jau artėjant pensiniam amžiui asmuo turi pasidomėti, kokią sumą yra sukaupęs pensijų fonde. Tą jis gali padaryti elektroniniu būdu, prie savo pensijų sąskaitos prisijungęs per elektroninės bankininkystės sistemas arba, žinoma, kreipęsis į savo pensijų kaupimo bendrovę su prašymu pateikti sąskaitos išrašą. Pagal dabar galiojančius įstatymus, jeigu žmogaus, kuriam ką tik sukako pensinis amžius, sukaupta suma neviršija 26 504 litų (62 m. vyrui) arba 38 101 lito (60 m. moteriai), ji bus išmokėta kaupėjui, iškart gavus atitinkamą prašymą. Jeigu suma bus didesnė, t. y. paskaičiuotas bazinis pensijų anuitetas didesnis negu 180 litų per mėnesį, asmuo privalės kreiptis dėl nuolatinės periodinės išmokos iki gyvos galvos mokėjimo – pasirinkti bet kurią tokią paslaugą teikiančią gyvybės draudimo įmonę ir su ja sudaryti anuiteto sutartį. Tuomet pensijų kaupimo bendrovė sukauptas lėšas perves tai gyvybės draudimo bendrovei, kad ji vykdytų kliento anuiteto sutartį.

REKLAMA

Svarbu paminėti, kad anuiteto tipo pasirinkimas taip pat svarbus momentas. Anuitetas gali būti kelių rūšių – t. y. be garantuoto mokėjimų laikotarpio, kai žmogus gali gauti kiek didesnes periodines išmokas iki gyvos galvos, arba anuitetas su garantuotu mokėjimų laikotarpiu (5, 10 ar 15 metų), t. y. išmokos irgi mokamos iki gyvos galvos, tačiau žmogui mirus garantuotu laikotarpiu, likusį laiką garantuojamos ir tolesnės išmokos paveldėtojams.

„Bet kuriuo atveju rekomenduoju kreiptis į savo pensijų kaupimo bendrovę, su kuria esate sudarę sutartį. Jos darbuotojai ne tik informuos apie Jūsų sukauptą sumą, kitas sąlygas, bet patars, ką daryti toliau“, – sakė Š. Ruzgys.


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2012-01-29 21:33:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista visa tai girdeti. Ggalvojau, kad kaip tik uzmirstama ir paliekama paciam zmogui prisiminti apie pinigus. Tuom firmos galedamos pasinaudoti.
Atsakyti
0

F
Festas
2012-01-29 21:47:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad jau lietuvis nepamirs savo pinigeliu tai galit but ramus
Atsakyti
0

M
Maironis
2012-01-29 22:29:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kas bus tada? Pinigai valstybei atiteks? Ar kaip?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų