Lietuvoje sparčiai mažėja įmonių bankrotų. Bet kitąmet vis tiek ketinama padvigubinti mokesčius, skirtus padengti žlugusių įmonių skolas darbuotojams, rašo ,,Lietuvos rytas”.

Mūsų šalies darbdaviai 2012 metais greičiausiai mokės dvigubai didesnes įmokas į Garantinį fondą. Jis yra skirtas atsiskaityti su bankrutavusių bendrovių darbuotojais, jeigu jiems darbdaviai liko skolingi.

Praėjusią savaitę Ūkio ministerija įregistravo įstatymo pataisą, kuri didina darbdavių įmokas nuo 0,1 proc. iki 0,2 proc. priskaičiuoto darbuotojams darbo užmokesčio.

Šių metų pradžioje Garantinis fondas turėjo 70 mln. litų. Kitų metų pradžioje numatomas likutis – jau tik 10,7 mln. litų.

Darbdaviai 0,2 proc. įmokas Garantiniam fondui mokėjo iki 2008-ųjų liepos. Dar 2007 metais apsižiūrėta, kad pinigų į fondą suplaukia tris kartus daugiau nei išleidžiama. Tuo metu ekonomika augo, dauguma įmonių veikė sėkmingai.

Buvo nutarta įmokas sumažinti iki 0,1 proc. su sąlyga, esant būtinybei, jas vėl grąžinti į senas vėžes. Valdininkai mano, kad dabar ši būtinybė pribrendo.

Garantinio fondo iždas jau beveik tuščias, o jeigu jis nepilnės, bankrutavusių firmų darbuotojai liks be paskutinės vilties.


Rašyti komentarą...
A
AT
2011-10-18 13:26:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Beveik 11 mln likutis, vien is palukanu galima uzdirbti gerus pinigus. Kitas klausimas - kiek gi reikia atsiskaitymams jei planuojama didinti mokesti?
Atsakyti
0

l
labai
2011-10-18 14:46:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
keista, kai imones su darbuotojais laiku neatsiskaito menesiu menesiais ir nei viena kontroliuojanti istaiga neisdrista laiku inicijuoti bankroto bylos iskelimo, o leidzia tokiai imonei merdeti ir toliau didinti isiskolinimus darbuotojams, biudzetui ir tiekejams, o paskui isgirstam,kad turime kelti mokescius, nes nera is ko moketi prasiskolinusiu imoniu darbuotojams.O dar keisciau, kad tokios imones priklauso net politikams, gal del to jos nelieciamos?
Atsakyti
0

q
ququ
2011-10-19 14:23:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam uždirbti? daug paprasčiau surinkti ir išleisti. ką geriausiai sugeba mūsų valdžiažmogiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų