Rusijos dujų milžino „Gazprom“ dujų kaina Lietuvai yra politinė, dėl to susitarti dėl jos yra sudėtinga. Ją paveiktų konkurencija, kuri atsirastų pastačius suskystintų dujų terminalus, ir tam neužtenka vieno terminalo visoms trims Baltijos šalims Latvijoje, nes jis galėtų būti lengvai perimtas. Tuo yra įsitikinusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Susitarti su „Gazprom“ dėl kainos mažėjimo yra sudėtinga, nes „Gazprom“ kaina yra politinė - ne ekonominė. Toks kainų skirtumas (30-40 proc. - ELTA) tarp „Gazprom“ taikomų Lietuvai ir rinkos kainų yra grynai su politiniu atspalviu. Todėl viskas priklauso nuo politikos ir Rusijos vadovų požiūrio į bendradarbiavimą su Lietuva“, - dabartinę situacija apibrėžė D. Grybauskaitė.

Prezidentė paaiškino, kad suskystintų dujų terminalas Lietuvai reikalingas tam, kad „vamzdyje, kuris ateina iš Rytų, dujų kaina būtų iš karto mažesnė“, ir tam neužtenka vieno regioninio terminalo, kurį ketina statyti Latvija. Savo terminalus statys ir Lietuva, ir Estija.

REKLAMA

„Jeigu sukoncentruojame politinę riziką, kad terminalas atsiranda tik vienoje šalyje, mūsų kaimynai Rytuose gali labai lengvai vienokiu ar kitokiu būdu perimti“, - sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė taip pat pareiškė, kad jos netenkina suskystintų dujų terminalo statybos tempai, ir teigė artimiausiu metu vyksianti į Klaipėdą domėtis jo statybos reikalais, tarp jų ir vietos terminalui parinkimu.

„Darbų tempai netenkina. Artimiausiu metu bus padarytas aplinkos vertinimas. Pati artimiausiu metu vyksiu į Klaipėdą kalbėtis dėl suskystintų dujų terminalo, taip pat ir dėl jo statybos vietos. Kai bus visi reikalavimai įvykdyti - ir žemėtvarkos, ir aplinkos įvertinimas - galėsime atsakyti, kad vieta yra tinkamiausia“, - sakė D. Grybauskaitė.

Kalbėdama apie šilumos kainas, Prezidentė sakė netoleruosianti gyventojų gąsdinimo ir minėjo ne tik tarptautines priežastis, bet ir tas, kurias reikia išspręsti Lietuvoje. Tai yra demonopolizuoti šilumos ūkį, priimant naujus įstatymus, tarp jų ir D. Grybauskaitės pasiūlytus, o jei reikės, taikyti ir papildomas priemones, pavyzdžiui, perskirstyti atsakomybę.

„Šiuo metu atsakomybė likus ore, o visos teisės dėl šilumos ūkio yra atiduotos savivaldybėms. Jeigu mes pasižiūrėsime į kai kurias savivaldybes, kurios jau turi mišrų šilumos ūkį, kur yra biokuras naudojamas, tai moka vos 30-40 proc. pigiau negu Vilnius, Kaunas arba Klaipėda. Tai ir rodo savivaldos politikų darbo kokybę ir jų požiūrį į savo žmones“, - sakė D. Grybauskaitė.


Rašyti komentarą...
r
rimas
2011-07-12 17:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
As nesuprantu tik vieno kaip valstybiu vadovai nesutaria del tu kainu rusijoja valdymas ptimityvus pasake 1 zmogus kad kaina tokia ir viskas ir jam nerupi kitu zmoniu nuomone toks valdymas yra visoje duju ir naftos rinkoje ir todel daugelis valstybiu bankrutuos ateiti????????
Atsakyti
0

J
Jurgis
2011-07-12 21:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl tas žmogus turėtų sutikti nuleisti kainą, jei gali paimti didesnę? Ar jam neturi pirmiausia rūpėti savos šalies ir korporacijų interesai? Kodėl Lukašenka skundėsi, kad Baltarusija už dujas moka brangiau, negu Vokietija? Kam prašyt mažesnės kainos, jei pirkėjas sutinka mokėt didesnę? Už kokią nors ypatingą paslaugą (pvz., nepriklausomų Abchazijos, Osetijos ir Krajaus Wilensko-Solecznicko pripažinimą) ?
Atsakyti
0

2011-07-12 21:24:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, reklaminio ar įžeidžiančio turinio.</div>
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų