Padėtis Baltarusijoje blogėja kiekvieną dieną ir akivaizdu, kad Baltarusijos politikai nelabai išmano, kaip kovoti su valiutinės krizės ir ekonominės suirutės pasekmėmis. Devalvacija esminių šalies problemų neišsprendė, o tik parodė, kad ekonomikos reformos - neišvengiamos.

Baltarusija yra Lietuvos kaimynė ir prekybos partnerė - eksporto dalis į šia šalį sudaro apie 6-7 proc. viso Lietuvos eksporto, tad akivaizdu, kad mums svarbu tai, kokios permainos vyksta ir vyks šioje šalyje. Baltarusijos rublio devalvacija ir sutrikę atsiskaitymai atnešė nemažų nuostolių Lietuvos verslininkams, be to, dėl atpigusios valiutos lietuviškos prekės šioje rinkoje tampa nekonkurencingomis. Kita vertus, ekonominiai sukrėtimai gali atnešti ir tam tikrų pliusų Lietuvai.

Baltarusijos gamybos asociacija „Belorusneft“ praėjusią savaitę oficialiai paskelbė ribosianti A-92 benzino ir dyzelio pardavimo kiekius reaguodama į prezidento Aleksandro Lukašenkos kritiką, kad būtent Lietuvos, o taip pat ir Lenkijos „turistai“, išvežantys pilnus bakus degalų, yra pagrindiniai besitęsiančios degalų krizės kaltininkai. Šių metų gegužę „Belorusneft" degalinėse, kurios užima 75 proc. rinkos, netoli pasienių buvo parduota 2,3 karto degalų daugiau nei praėjusių metų gegužę. Pardavimų augimą paskatino žinia, kad degalų kainos kils 20 proc. ir nesustos ties šia riba.

REKLAMA

Tikėtina, kad degalų pardavimo kiekių ribojimas sumažins važiuojančiųjų srautus į Baltarusiją vien tam, kad parsivežtų pilną baką degalų. Tai gera naujiena Lietuvos degalų mažmeninkams ir biudžetui, kenčiančiam nuo chroniško akcizų nesurinkimo. Be to, Baltarusijos vyriausybė paskelbė iki 2012 m. penkis kartus padidinsianti akcizus kurui, alkoholiui ir tabako gaminiams. Šis sprendimas susijęs su Rusijos pasiūlymu suvienodinti akcizus su vidutiniais Europos šalių dydžiais, tačiau visų pirma – papildyti jau visai išsekusį Baltarusijos biudžetą. Vėlgi, didesni akcizai turėtų apslopinti šių populiariausių prekių įvežimą į Lietuvą.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2011-06-14 14:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponyte ,iš kur tu atsiradai? Ar tau leis šnekėti ponia Degutienė ir garsiausias visų laikų ekonomistas-fizikos mokyutojas A.Kubilius.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų