Finansų analitikas S. Jakeliūnas (G. Savickio / ELTA nuotr.)

Finansų analitikas S. Jakeliūnas (G. Savickio / ELTA nuotr.)

Ir toliau nesurinkdama planuotų mokesčių bei susidūrusi su sunkumais grąžinant milijardines paskolas, kitąmet Vyriausybė vėl gali pasiūlyti kelti mokesčius. Taip mano nepriklausomas finansų analitikas Stasys Jakeliūnas.

Milijardus jau pasiskolinusiai ir dar daugiau skolintis ketinančiai Vyriausybei, norint sumokėti palūkanas, teks rinktis iš dviejų blogybių: skolintis dar daugiau arba gyventojus dar labiau apdėti mokesčiais, rašo "Balsas.lt savaitė". Ekonomisto S. Jakeliūno įsitikinimu, pastarasis variantas realesnis, nes skolintis dar daugiau reikštų finansinės piramidės sukūrimą, o ši anksčiau ar vėliau sugrius.

Jis priminė, kad valdžia jau ne kartą yra užsiminusi apie kai kurių naujų mokesčių įvedimą, tačiau, sulaukusi pernelyg didelio visuomenės ir interesų grupių nepasitenkinimo, savo planus atšaukė. S. Jakeliūnas įsitikinęs, kad tai tęsis neilgai.

„Juk dėl automobilių mokesčio buvo jau beveik nuspręsta, dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio taip pat. Tik laukiama tinkamo laiko, kol šiek tiek atsigaus ekonomika. Jei labai selektyviai įvertintumėme planuojamą NT mokestį, galima pasakyti, kad iš jo naudos nebus, o visus apmokestinti taptų socialine ir tuo pačiu politine problema“, − finansų specialistas mano, kad A. Kubiliui ir jo komandai kitos išeities neliks.

REKLAMA

Jis Vyriausybei siūlo visų pirma efektyviai tvarkyti finansus, aiškintis, ar iš tiesų tikslingai jie išleidžiami ir koalicijos vedliui siūlo pavyzdį imti iš komercinių įmonių patirties ir priduria, kad finansų ministrė Ingrida Šimonytė bent jau sako, jog gyventi iš svetimos kišenės paimtų pinigų – pavojinga ir rizikinga, tačiau jam gaila, kad kiti vyriausybės nariai jos nelabai girdi.

TIK FAKTAI

Valdantieji praėjusią žiemą skaičiavo, kad, apmokestinus lengvuosius automobilius, valstybės biudžetas pasipildytų 300 mln. litų.

Buvo minimas 15−20 litų mėnesinis mokestis. Sulaukęs ir visuomenės, ir prezidento kritikos, Seimas šią idėją sausį atmetė.

kuom ne
2009-11-30 14:07:15
durniu laivas?Automobilio mokestis apskritai nesamone, nes daug kas vazineja su 20-ies metu senumo automobiliais, todel tokiu pinigu tikrai netures uz ka moketi.O plius, augant bedarbystei, zmones tuos auto greiciausiai nutemptu i lauzynus.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
naujoviu megejas 2009-12-08 14:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iki kokio apsurdo mes dasigyvenom. seime sedi vieni neismaneliai, vos atsiradus rimtesnems problemoms nesugeba ju isspresti. Kad ir ka be darytu ta vyriausybe niekas cia nepades, ypac pinigu surinkimas is zmoniu. Kazkokia asilu gauja graiuna 3 milijonu zmoniu gyvenimus ir kazkokia susikta sistema neleidzia ju pakeisti. Tai ir brendam i vis gilesni s.... Manau mums padetu tik visikai naujas poziuris, reikia sukurti nauja sistema, reikai kazko naujo ir visai nepanasaus i dabarti. bet deja gyvenime dazniausiai buna taip kol visiskai nepasidaro blogai, tol niekas nesikeicia.   ATSAKYTI
Pradzia 2009-12-01 10:44:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Biudžetas, nemažinantis atlyginimų ir pensijų
Antanas Baskas
Socialinės išlaidos Lietuvoje ir ES vidutiniškai Bendro vidinio produkto (BVP proc.):
ES LT
Senatvė ir našlystė 11,9 5,7
Liga 7,5 4,1
Šeimos ir vaikai 2,1 1,1
Neįgalumas 1,9 1,4
Nedarbas 1,4 0,2
Socialinė atskirtis ir nedarbas 0,9 0,2
Lietuvoje 65 m. sulaukę žmonės sudaro 23 proc., ES - vidutiniškai 26 proc. darbingo amžiaus gyventojų. Tačiau senatvės pensijoms išmokama du kartus mažesnė BVP dalis nei vidutiniškai ES, be to jų BVP tenkantis gyventojui ženkliai didesnė negu Lietuvos.
Todėl pas mus senatvė, gyvenantiems iš pensijos- skurdi, o „Sodra“ – mažai turi pinigų, nes jai ženkliai mažiau perveda negu vidutiniškai ES. Net augant ekonomikai ir didinant pensijas pastaraisiais metais, pensininkų santykinė padėtis visuomenėje blogėjo ir jų santykinio skurdo rodikliai pasiekė dar nebūtą 30 proc. lygį.
Pažiūrėkime, kas keistina Vyriausybės Seimui pateiktuose Biudžetų ir ir kitų įstatymų projektuose, kad nereikėtų mažinti atlyginimų ir pensijų bei kitų socialinių mokėjimų, o tuo pačiu greičiau atsigautų ekonomika.
Vyriausybės teikiami Valstybės biudžeto asignavimai ir ES lėšos mln. litų:
Socialinei apsaugai 2535
Europos Sąjungos ir bendrojo finansavimo lėšos 537(493+44)
Socialinės apsaugos ir darbo programos, iš jų: 1666
Valstybinės pensijos, šalpos ir kitos socialinės paramos išmokos 1205
Išmokos vaikams 301
Užimtumo didinimas 17
Kitos socialinės apsaugos ir darbo programos 143
Socialinių darbuotojų atlyginimai 57
Kitos socialinės apsaugos programos 275
Kam naudojami ES 493 mln. ir kiti 308 (143+275) mln.? Kodėl ES lėšų socialinei apsaugai skiriama dešimtį kartų mažiau negu ekonomikai? Kelis šimtus milijonų litų iš Sodros numatyta pervesti į privačius pensijų fondus? Tris ar keturis? Estai sustabdė tokius pervedimus ir taip sumažino skurdą ir padidino paklausą prekėms
   ATSAKYTI
taupoma oligarchams 2009-12-01 10:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sodros pajamos didės, nemažinant atlyginimų. Atlyginimams rasis trys šimtai milijonų, nepriimant Vyriausybės siūlylomą įstatymą, mažinti pelno mokestį. Vyriausybė turėjo pateikti įstatymų pataisas, neleidžiančias nurašinėti gautą pelną ir mokėti kelis kartus mažesnius pelno mokesčius negu įstatyme numatyta. Atlyginimams rasis keli šimtai milijonų, kai Vyriausybė neleis grobstyti PVM. Susitaupys miljardus litų, kai užkamšys įstaymų landas korupcijai viešuosiuose pirkimuose.
Kuo pagrįstas biudžetinių atlyginimų mažinimas srityse, kurioms asignavimai didesni negu pernai? Asignavimai įskaitant ES lėšas didesni negu pernai Ekonomikai (Ūkio, Žemės ūkio, Susisiekimo, Energetikos ministerijų sritims), Aplinkos apsaugos, Sveikatos, Švietimo, Vidaus reikalų ministerijų sritims.
Socialinei apsaugai skirta šešiolika procentų asignavimų įskaitant ES lėšas mažiau negu pernai.
Valstybės biudžete siūloma atlyginimus sumažinti 274 mln. litų, tai 28 milijonais mažiau negu biudžeto pajamas mažina Vyriausybės siūlomas pelno mokesčio mažinimas iki du kartus mažesnio tarifo nei ES vidurkis. Paliekant dideliems pelnams nesumažintą pelno mokestį, nereikės mažinti minėtų atlyginimų, tuo pačiu didės Sodros pajamos, paklausa prekėms.
Kodėl Vyriausybė skolinosi keturis kartus brangiau negu skolina TVF ir sąnaudas skolos aptarnavimui padidino 588 mln. litų, 50 proc.? Kodėl sukeltas toks triukšmas del atlyginimų, pensijų ir kitų socialinių mokėjimų, kai juos galima nemažinti, tuo didinat paklausą – verslo atsigavimo pagrindą?
Tikslus atskleidžia šio triukšmo pasekmės: didėsiantys pelnai dėl atlyginimų mažinimo privačiam sektoriuje žymiai ženkliau negu biudžetinime. Tam ir pelno mokesčio mažinimo projektas.
Bedarbių bus mažiau, kai nebus mažinami biudžetiniai atlyginimai, pensijos, vien dėl paklausos mažesnio mažėjimo. Blogiausia, kad Vyriausybės vykdoma politika varo Tautą iš Lietuvos. Investicijų pritraukimo pagrindas – gebantys pelną uždirbti žmones, kai jie palieka šalį – valstybė lieka be ateities. Todėl skelbsiu spaudoje, internete, kas kaip balsavo šiais klausimais. Todėl reikia kiekvienam Seimo narei/ nariui aiškinti, jo balsavimo pasekmes.
   ATSAKYTI
juokas ima 2009-12-01 09:50:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip "laisvasis ekonomistas" S. Janeliūnas pučia į oligarchų dūdą. Kokioje Prancūzijoje pirštais užbadytų eilinį turtuolį, besikratantį po miestą ar greitkeliais su pelkėms ir kalvoms pritaikytu visureigiu, dar ir ryjančiu 30 litrų kuro.Pas mus tų, besikratančių ant kietų visureigių sėdynių - Šimtai tūkstančių. Tas pats su antrais, trečiais rūmais paežerėje, pajūryje. Nori puikuotis savo turtais - mokėk prabangos pirkinių mokestį. Antrą tiek pirkinio vertės. Dar daugiau galėsi didžiuotis savo turtais. Pinigų daug (draugeliai valdžioje - mokesčius tik simbolinius moka), proto juos panaudoti nėra.   ATSAKYTI
Jakeliunui 2009-12-01 09:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Atsirado egzpertas. Kam bangas keli. Juk esi tiesiog filosofas - diletantas. Galvoji įvadą į ekonomiką perskaitysi ir tapsi žinovu.   ATSAKYTI
Pilietis 2009-12-01 08:57:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valstybines kariu ir parteigunu pensiju mazejimas bus 16 procentu, tad visi buve pareigunai gales paremti Kubiliu ir jo gvardija... kitie metai bus issilaisvinimas nuo pinigu...    ATSAKYTI
tramas 2009-12-01 02:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar tikrai yra TIK du keliai - mazinti socprogramas arba didinti mokescius?
o kodel neminimas trecias kelias- per puse sumazinti valdininkija ir skatinti versla?

o tai dabar valdzios veiksmai primena anekdota-
- po kiek vista?
-1000!
- ko taip brangiai?
- tai kad pinigu labai reikia.....   ATSAKYTI
kaka2 2009-11-30 22:05:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia jau ruošia mus naujiem mokesčiam koncervai, eisim vėl prie seimo, Kubiliau nieko nesigaus, sumažinkite savo vagysčių mastus ir bus tų pinigų.   ATSAKYTI
> klausimux 2009-11-30 21:32:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Progresinis pajamų mokestis, bent 15-40 procentų intervale. Nepaslėps turtuoliai dividendais. Niekur pasaulyje nepaslepia. Pelno mokestį ne mažinti, o padidinti bent iki 30 procentų, kas Europos, JAV mąstais nedaug. Čia priedas prie mano anksčiau rašyto.   ATSAKYTI
klausimux 2009-11-30 21:26:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ar čia ne tas pats "ekonomistas" kuris viename lrytas.lt potalo puslapyje aiškino, kad NT burbula ir keize sukele ES struktūrinių fondu pinigai duodami Lietuvai?   ATSAKYTI
Ko spjaudotės? 2009-11-30 21:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Automobilio mokestis duos apčiuopiamai. Dar daugiau - NT mokestis. Čia autorius pučia į vieną dūdą su laisvosios rinkos instituto ir bendrai laukinio kapitalizmo garbintojais - vagimis. Pažiūrėkite, po kiek parduodami namai. Pats mažiausias - virš pusės milijono. Tų, kuriais apstatytos visos pakelės penkiasdešimt kilometrų spinduliu apie didžiuosius miestus kaina - ne vienas milijonas. Tokių namų - dešimtys tūkstančių. O dar kiekvieno bent vidutinio valdininko dešimtys sklypų brangiose vietose. Dar būtina įvesti prabangos pirkinių mokestį. Didelį. Bentlių, jachtų, malūnsparnių mėgėjams. Dar įvesti griežtą kontrolę turto deklaracijų atitikimą pajamoms. Pasipiltų tūkstančiai parduodamų aukcionuose pilių, dvarų. Galima ir tvarką įvesti šalyje ir normalų biudžetą surinkti. Nejaugi laimė būti su mažiausiu biudžetu ES?. Korupcijoje paskendusi šalelė.   ATSAKYTI
Raimis 2009-11-30 15:04:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pip,pip,pip,pip,pip...   ATSAKYTI
:) 2009-11-30 14:56:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
parazitai   ATSAKYTI
kuom ne 2009-11-30 14:07:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
durniu laivas?Automobilio mokestis apskritai nesamone, nes daug kas vazineja su 20-ies metu senumo automobiliais, todel tokiu pinigu tikrai netures uz ka moketi.O plius, augant bedarbystei, zmones tuos auto greiciausiai nutemptu i lauzynus.    ATSAKYTI

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
REKLAMA
Neįgaliojo vieta (nuotr. stop kadras)
Uostamiesčio policija tikrino, kas stato automobilius į neįgaliesiems skirtas vietas. Per pusdienį užfiksuoti 8 tokie pažeidėjai. Vairuotojai dažniausiais aiškina nepastebėję ...
Redas Vilimas/Fotobankas nuotr.
Kiauliena – viena iš dažniausiai ant lietuvių stalo atsiduriančių mėsos rūšių. Nors Lietuva nėra didelė, galima pastebėti, kad skirtinguose miestuose vidutinė mėsos kaina gali ...
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Iki didžiųjų metų švenčių trys savaitės ir artėja neišvengiamas momentas, kuomet reikės pradės galvoti, ką dėti ant stalo. Nemažai lietuvių šventėms važiuoja ruoštis pas ...
Automobiliai
Valdantieji taršių automobilių mokestį siūlo įvesti ne nuo kitų metų balandžio, kaip numatyta Seimo po svarstymo penktadienį pritartame projekte, o nuo liepos. Pavėlinti ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Nors valdantieji džiaugiasi ką tik priimtu sprendimu labiau apmokestinti daugiausiai uždirbančius ir nuosaikiai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį, tai tenkina ne visus. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Pamatę, ką veikia vairuotojas kitame automobilyje – vos galėjo patikėti
DABAR RODOMA
Parodė, kaip greitai, paprastai ir tobulai supakuoti dovanas
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Kauno policija sučiupo net dviejų nusikalstamų grupuočių narius
DABAR RODOMA
Pabradėje žemę drebino ir orą virpino tankai: JAV kariuomenė pademonstravo galybę
DABAR RODOMA
Tradicijos: iki švenčių 12 dienų apspręs, kaip atrodys visi 12 kitų metų mėnesių
DABAR RODOMA
Kelmės kebabinės savininkas apie išpuolį: paskambino darbuotoja su isterišku baimės balsu
DABAR RODOMA
Budbergytė: tai ne taršos mokestis, o bauda
DABAR RODOMA
Nesustabdomas „Brexit“: ką po išstojimo planuoja daryti emigravę lietuviai
DABAR RODOMA
Nufilmavo merginos smurtą prieš berniuką Radviliškio gimnazijoje
DABAR RODOMA
Vilniuje nužudytas pensininkas – greičiausiai buvo sužalotas peiliu savo kieme
DABAR RODOMA
Nelaimė Vilniuje: žuvo po troleibuso ratais nukritęs žmogus
DABAR RODOMA
Ugniagesiai liko it musę kandę: gaus pinigų naujiems batams ir pirštinėms
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų