Protestuodami prieš verslą žlugdančius valdžios sprendimus, liepos 5-ąją Lietuvos viešbučiai ir restoranai pradės visuotinę protesto akciją „Lietuva užsidaro! Grįžtame 1000 metų atgal“.

Naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją, kai Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį, nuo 22 val. vakaro iki 1 val. nakties viešbučiuose ir restoranuose bus išjungta šviesa. Viešbučių holuose, restoranuose ir kitose bendrose patalpose, kaip senovėje – degs tik žvakės, o viešbučių svečiai bus raginami solidarizuotis ir išjungti šviesas savo kambariuose. Restoranuose negros muzika arba tyliai gros klasikinė muzika. Viešbučių ir restoranų fasadai, kurių apšvietimas ypač puošia Lietuvos sostinės senamiestį, tamsoje skendės visą naktį.

Akcijoje dalyvaus apie 300 viešbučių ir restoranų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Palangos, Druskininkų ir kitų miestų, tarp jų – pagrindiniai sostinės viešbučiai, kuriuose apsigyvens į Lietuvos tūkstantmečio iškilmes atvykę karaliai, užsienio valstybių vadovai, kiti garbingi svečiai.

REKLAMA

Akcijoje dalyvaujančių viešbučių ir restoranų languose bei vitrinose kabos plakatai, kuriuose bus aklos ir kurčios Vyriausybės galvos – premjero Andriaus Kubiliaus – šaržas.

„Tenka tik apgailestauti, kad tuo metu, kai Lietuva švęs savo tūkstantmetį, mes esame priversti imtis netradicinės protesto formos, kuri gali sukelti nepatogumų aukštiems užsienio svečiams ir pakenkti Lietuvos įvaizdžiui. Tačiau kitos išeities mes neturime, nes dėl padidintų mokesčių ir kitų atvykstamojo turizmo verslą žlugdančių valdžios sprendimų, dauguma šalies viešbučių ir restoranų atsidūrė ant bankroto slenksčio, darbo turizmo, viešbučių ir restoranų versle šiemet jau neteko apie 10 tūkstančių žmonių. Tačiau Vyriausybė mūsų argumentams kurčia. Kol kas girdime tik valdžios kalbas apie verslo ir eksporto skatinimą, bet ir toliau einama kitu – mokesčių naštos verslui didinimo keliu“, – sako Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, tokia protesto akcijos forma pasirinkta todėl, kad kuo mažiau nepatogumų patirtų viešbučių ir restoranų svečiai, ir nebūtų sugadinta Lietuvos tūkstantmečio šventė. Kaip parodė birželio 11 ir 29 dienomis vykusios viešbučių ir restoranų įspėjamosios protesto akcijos, dauguma svečių joms pritarė, o nepatenkinti buvo tik Lietuvos valdžios atstovai.

„Liepos 5-6 dienomis mes ne tik protestuosime prieš valdžią, bet kartu su viso pasaulio lietuviais minėsime Lietuvos vardo tūkstantmetį. Liepos 5 dieną viešbučiai ir restoranai prisijungs prie „Tūkstantmečio odisėjos“ akcijos – 21 val. viešbučių holuose ir restoranuose bus įjungti televizoriai ir rodoma tiesioginė TV transliacija, giedamas Lietuvos himnas. Raginsime visus svečius giedoti kartu arba tiesiog pasiklausyti, kaip Lietuvos himną tuo pačiu metu gieda lietuviai visame pasaulyje“, – E. Šiškauskienė akcentavo, kad Valstybės dieną viešbučiai ir restoranai solidarizuosis

su tauta, bet protestuos prieš neapgalvotus valdžios sprendimus.

REKLAMA

LVRA prezidentė pabrėžė, kad liepos 6-ąją viešbučių ir restoranų protestai nesibaigs, įvairios akcijos bus tęsiamos tol, kol nebus pasiekti turizmo verslui palankūs sprendimai. Viešbučiai ir restoranai planuoja savo languose ir vitrinose visuomenei nuolat skelbti atvykstamąjį turizmo verslą labiausiai įtakojančius politikų sprendimus ir tų sprendimų autorių karikatūras.

Viešbučių ir restoranų bei viso atvykstamojo turizmu verslą žlugdo tai, kad  iki šiol neišspręsta Lietuvos pasiekiamumo problema; nekilnojamo turto mokesčiai yra neadekvatūs esamai situacijai; padidintas PVM atima bet kokią galimybę konkuruoti Europos rinkoje.

Šiais metais tik dvi Europos šalys – Lietuva ir Latvija – padidino PVM apgyvendinimo paslaugoms  virš 10 proc. 20 iš 27 Europos šalių apgyvendinimo paslaugoms taiko nuo 5 iki 10 proc. PVM. Pavyzdžiui, Liuksemburge yra 3 proc., Maltoje ir Portugalijoje – 5 proc., Prancūzijoje – 5,5 proc., Belgijoje ir Olandijoje – 6 proc., Bulgarijoje, Ispanijoje ir kaimyninėje Lenkijoje – 7 proc., Kipre ir Suomijoje – 8 proc. ir pan., o Lietuvoje – net 19 proc. PVM ir Vyriausybė šį mokestį dar ruošiasi didinti. Tuo tarpu kitos Europos šalys, siekdamos skatinti atvykstamąjį turizmą ir išlaikyti šio darbui imlaus sektoriaus darbo vietas, mažesnius mokesčius taiko ne tik viešbučiams, bet ir restoranams. Pavyzdžiui, neseniai Prancūzija PVM restoranams sumažino iki 5,5 proc., Liuksemburge restoranams taikomas – 3 proc., Olandijoje – 6 proc., Ispanijoje ir Lenkijoje – 7 proc. PVM ir pan.

malaciai
2009-07-03 15:54:14
malaciai viesbuciai !!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Puslitris 2009-07-05 12:09:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uždarykite savo "kontoras" ir eikite namo. O tai verkiate ir verkiate be krašto.Juk laisvoji rinka,sumaniems tik norėk gyventi.Bet ne! Jie savo ir savo...   ATSAKYTI
Nesuprantu 2009-07-05 11:26:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantu ,laiko tuščius viešbučius laukdami milijardierių ar bent išlaidesnių milionierių pradeda reikalauti lengvatų (gal dar pareikalaus padengti nuostolius už neužimtus numerius).Gal ir NT burbulininkams kompensuoti prarastus lūkesčius staigiai pralobti?    ATSAKYTI
Čereška 2009-07-05 06:08:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idiotai - viešbučiai ir restoranai!   ATSAKYTI
G 2009-07-04 11:52:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išdavikai, sąžinės neturi tie viešbučiai, ir dar priedo savo verslui kenkia   ATSAKYTI
Kliedintiems apie perprodukciją. 2009-07-04 07:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei taip, tai, kaip galima tokiu metu valdžia drįsta dar labiau visus plėšti? Lietuva yra maža ir atvira ekonomika. Padidini akcizus ir PVM, iškart prarandi pinigus, nes jie nueina pas kitus, kas nedidina. Koks durnius pasakė, kad mažesni PVM tarifai kai kurioms šakoms yra blogis?? Idiotai.   ATSAKYTI
Palaikantiems pamišusią vyriausybę 2009-07-04 07:43:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1. Kai krizė, tai norintys išsilaikyti mažina savo prekių ir paslaugų kainas. Vyriausybė turi mažinti mokesčius, kad suinteresuotų žmones neiti į šešėlį.

2. Prekybos monopolininkams vyriausybė nekenkia niekuo ir jie ramiai sau brangina būtiniausias prekes.

3. Kai reikėjo pakelti mokesčius - Seimas net naktimis makliavojo. Kai reikėjo priversti energetikus atpiginti šilumą, sezono metu, nieko nebuvo daroma, nors, tuo metu, ištekliai pigo. Buvo leista plėšti visą sezoną.

4. Didinkit, didinkit mokesčius. Žmonės patys mieliau sutiks, kad darbdavys duotų vokelį, nei atitinkamai sumažintų algą. Finale - gausite špygą, kubilsnukiai. Gausite špygą, įsidėmėkite.

5. Kairųjų valdžia apvagia iždą, o dešiniųjų,užuot sugrąžinus, kas pavogta, atima trūkstamus pinigus iš žmonių. Tiesiog atiminėja ir viskas.    ATSAKYTI
Pilieti, nebūk abejingas 2009-07-03 22:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PILIETINĖ PROTESTO AKCIJA LEO-NE

Seimo dauguma, vykdydama oligarchinės milijonierių grupuotės ir pagrindinių partijų korumpuotos vadovybės valią, po kosmetinių pataisymų ketina galutinai įteisinti Leo LT aferą.

Reikšdami pilietinį protestą prieš stambiausios Lietuvos istorijoje aferos užsakovus ir jų tarnus Seime, kviečiame visus į ,,Gyvų raidžių" akciją ,,LEO- NE"

Liepos 9 d. 10 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto, išsirikiavę piliečiai suformuos žodzius ,,LEO -NE"

,,Gyvų raidžių" akcija tai paskutinis laisvų piliečių perspėjimas korumpuotam Seimui ir pirmas rinkėjų priminimas išrinktąjai Prezidentei D.Grybauskaitei, jog tauta nepamiršo jos pažado panaikinti Leo LT oligarchinį darinį.

Atvykime liepos 9d. 10 val. prie Baltojo tilto visi, kurie neabejingi Lietuvos ateičiai.   ATSAKYTI
Pranas 2009-07-03 21:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal perprodukcija?Bankrutuokit-atsiras mokantys tvarkytis,išmanantys šiuolaikinę vadybą.Laikyti tuščius viešbučius ir reikalauti lengvatų pažeidžia garbingą konkurenciją.
   ATSAKYTI
palaikau 2009-07-03 18:09:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apie koki izda jus kalbate? tas izdas jau senai isvogtas ir tuscias....nusileiskite ant zemes! jei patys neturite supratimo apie versla tai pasiskaitykite finansu vadovelius - krizes metu yra mazinami mokesciai tam kad paskatinti vartojima, o ekonominio pakilimo metu - mokesciai dydinami kad gauti daugiau iplauku i biudzeta ir kaupti tam tikrus fondus.... tai yra taisykle ir naujo dviracio atradineti nereikia, o taip daro musu valdzios atstovai. Viesbuciai ir restoranai, protestuokite kol jus neisgirs! kovokite uz save, nes ne uz kalnu tas momentas kai i Lietuva ziures kaip i valstybe nusitempusi save i bedugne.....   ATSAKYTI
ldfgsh 2009-07-03 17:02:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

V.Landsbergio ir A.Kubiliaus nusikaltimai šokiruoja iki šiol
„Dabar ateina D.Grybauskaitė, ir nieko neliks po senovei, o A.Kubilius nėra senovė“, - europarlamentaras V.Landsbergis bandė pažvelgti į netolimą ateitį, guosdamas save ir A.Kubilių, kad jie abu nėra senovė, o šviežiena. Mano nuomone, A.Kubilius ir V.Landsbergis yra vieno nusikaltimo bendrininkai, todėl jie turi gelbėti vienas kitą bet kokiomis sąlygomis, nes įkliuvus vienam, ir kitam reikėtų keliauti į cypę. Matyt todėl premjeras A,Kubilius iki šiol tikina visuomenę, kad Vyriausybė neleis „Mažeikių naftos“ parduoti Rusijos bendrovei „Lukoil“. Tačiau A.Kubilius nutyli, kad „Mažeikių naftos“ savininkas - Lenkijos įmonė „PKN Orlen“ jau pati yra valdoma tos pačios „Lukoil“.
Kaip žinia, „PKN Orlen“ už „Mažeikių naftos“ akcijas sumokėjo beveik 7 mlrd. Litų. Gaila, tačiau didžioji šių pinigų dalis atiteko ne Lietuvos valstybei, bet buvusiai įmonės savininkei, Rusijos įmonei ‚Jukos“. Už 53,7 proc. „Mažeikių naftos“ akcijų „PKN Orlen“ 2006 m. pabaigoje sumokėjo 3 882 766 160 litų. Ir tik už likusias valstybei 30,66 proc. naftos koncerno akcijų Lietuvos valstybei atiteko 851,829 mln. JAV dolerių (apie 2,20 mlrd. Lt). Likusius valstybei 10 proc. akcijų lenkai nusipirko neseniai už daugiau nei 700 mln. dolerių.
Kitaip tariant, „Mažeikių naftos“ rinkos vertė yra maždaug 7 mlrd. Litų, todėl labai lengvai galima paskaičiuoti, kokią žalą Lietuvos Respublikai padarė V.Landsbergis ir A.Kubilius, 1999 m. Svetimomis rankomis perdavę „Mažeikių naftos“ kontrolę JAV kompanijai „Williams“. Kadangi šiai įmonei buvo dovanotas kontrolinis „Mažeikių naftos“ akcijų paketas, tai galima sakyti, kad V.Landsbergio ir A.Kubiliaus padaryta žala Lietuvos Respublikai siekia apie 3,5 mlrd. litų.
   ATSAKYTI
kuku 2009-07-03 16:55:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galvojau,kad išvis išjungs elektrą... :)) o čia, tai viešbučio "gyventojams" bus ką atsiminti ir papasakoti kitiems. Gal daugiau atvažiuos? :)   ATSAKYTI
. 2009-07-03 16:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Statistika, žinoma, parinkta pagal patogumą. Visos išvardintos valstybės turi labiau išvystytas ekonomikas ar pragyvenimo sąlygas, išskyrus Lenkiją. Tačiau Lenkijos padėtis šios krizės metu yra visiškai kitokia, ji netgi yra viena iš nedaugelio ES valstybių, dar sugebančių augti. O Lietuva smarkiai menksta (šių skirtumų priežasčių reikėtų ieškoti kur kas toliau, nei naujos Vyriausybės kadencijos pradžia; tokiai minčiai neseniai pritarė ir Europos Komisija).

Sutinku, kad PO KRIZĖS būtų judama link panašių kitų šalių statistikoje pateiktų sąlygų. Tačiau visi, kažko reikalaujantys iš Vyriausybės, turėtų pateikti savo planus KAIP TAI PASIEKTI, jei reikalaujama tai vykdyti krizės metu.

Aš irgi galiu daug šūkauti ir daug ko užsigeisti. Ne viską galiu gauti, o ypač tokiame ekonominiame kontekste. Jei man reikėtų rinktis tarp valstybės bankroto, bet trumpalaikio gero gyvenimo, ir tarp diržų susiveržimo ir kantrybės mobilizavimo tam sunkiam periodui, bet stabilaus augimo ir vystymosi vėliau, neabejodamas rinkčiausi antrąjį variantą, kurį ir bando realizuoti Vyriausybė. Tačiau ne visi nori žvelgti į ilgalaikę perspektyvą.   ATSAKYTI
.. 2009-07-03 16:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
izdas jau dabar tustutelis ir praskolintas   ATSAKYTI
visi 2009-07-03 16:26:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nori įkišt savo ranką į iždą ir gausiai pasisemt. Bėda, kad jeigu bus vykdomi visų norai, tai greitai tas iždas bus tuštutėlis   ATSAKYTI
Marija 2009-07-03 16:18:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne Lietuvos tūkstantmetis, o Lietuvos vardo.   ATSAKYTI
taip 2009-07-03 16:17:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu akcijai   ATSAKYTI
tupas tu 2009-07-03 16:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tupas tu nes vogt valdziai yra is ko, o didint mokescius tik ir belieka kai isvogta viskas   ATSAKYTI
Tupi verslininkai 2009-07-03 15:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo visiems lengvatas ir bankrutuojam   ATSAKYTI
malaciai 2009-07-03 15:54:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
malaciai viesbuciai !!!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Mindaugas Sinkevičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus, rašoma Lietuvos savivaldybių ...
Pinigai (Fotobankas)
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas penktadienį iš esmės pritarė svarbiausioms nuostatoms, kaip nuo šių metų liepos bus mokami antros pakopos pensijų fonduose sukauptų ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Ispanijoje jau antrą parą iš eilės nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 900 žmonių, rodo penktadienį paskelbti vyriausybės skaičiai. Vis dėlto naujų užsikrėtimo ir mirties ...
Ignalinos atominė elektrinė (nuotr. Fotodiena.lt)
Nuo 2010 metų nebeveikianti Ignalinos atominė elektrinė (IAE) dėl koronaviruso laikinai stabdo jėgainės uždarymo darbus, dėl to į prastovas išleis apie 1 tūkst. žmonių.  ...
eurai (nuotr. FNTT)
Prekybos bendrovėms „Sakalo grupė“ ir „Techmada“ vartotojams nepristatant internetu užsakytų prekių, Vartotojų teisių apsaugos tarnyba vienai jų skyrė tūkstantinę baudą, o kitą ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų