Protestuodami prieš verslą žlugdančius valdžios sprendimus, šįvakar Lietuvos viešbučiai ir restoranai pradės visuotinę protesto akciją „Lietuva užsidaro! Grįžtame 1000 metų atgal“.

Naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją, kai Lietuva minės savo vardo tūkstantmetį, nuo 22 val. vakaro iki 1 val. nakties viešbučiuose ir restoranuose bus išjungta šviesa. Viešbučių holuose, restoranuose ir kitose bendrose patalpose, kaip senovėje – degs tik žvakės, o viešbučių svečiai bus raginami solidarizuotis ir išjungti šviesas savo kambariuose. Restoranuose negros muzika arba tyliai gros klasikinė muzika. Viešbučių ir restoranų fasadai, kurių apšvietimas ypač puošia Lietuvos sostinės senamiestį, tamsoje skendės visą naktį.

Akcijoje dalyvaus apie 300 viešbučių ir restoranų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Palangos, Druskininkų ir kitų miestų, tarp jų – pagrindiniai sostinės viešbučiai, kuriuose apsigyvens į Lietuvos tūkstantmečio iškilmes atvykę karaliai, užsienio valstybių vadovai, kiti garbingi svečiai.

REKLAMA

Akcijoje dalyvaujančių viešbučių ir restoranų languose bei vitrinose kabos plakatai, kuriuose bus aklos ir kurčios Vyriausybės galvos – premjero Andriaus Kubiliaus – šaržas.

„Tenka tik apgailestauti, kad tuo metu, kai Lietuva švęs savo tūkstantmetį, mes esame priversti imtis netradicinės protesto formos, kuri gali sukelti nepatogumų aukštiems užsienio svečiams ir pakenkti Lietuvos įvaizdžiui. Tačiau kitos išeities mes neturime, nes dėl padidintų mokesčių ir kitų atvykstamojo turizmo verslą žlugdančių valdžios sprendimų, dauguma šalies viešbučių ir restoranų atsidūrė ant bankroto slenksčio, darbo turizmo, viešbučių ir restoranų versle šiemet jau neteko apie 10 tūkstančių žmonių. Tačiau Vyriausybė mūsų argumentams kurčia. Kol kas girdime tik valdžios kalbas apie verslo ir eksporto skatinimą, bet ir toliau einama kitu – mokesčių naštos verslui didinimo keliu“, – sako Evalda Šiškauskienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė.

Pasak E. Šiškauskienės, tokia protesto akcijos forma pasirinkta todėl, kad kuo mažiau nepatogumų patirtų viešbučių ir restoranų svečiai, ir nebūtų sugadinta Lietuvos tūkstantmečio šventė. Kaip parodė birželio 11 ir 29 dienomis vykusios viešbučių ir restoranų įspėjamosios protesto akcijos, dauguma svečių joms pritarė, o nepatenkinti buvo tik Lietuvos valdžios atstovai.

„Liepos 5-6 dienomis mes ne tik protestuosime prieš valdžią, bet kartu su viso pasaulio lietuviais minėsime Lietuvos vardo tūkstantmetį. Liepos 5 dieną viešbučiai ir restoranai prisijungs prie „Tūkstantmečio odisėjos“ akcijos – 21 val. viešbučių holuose ir restoranuose bus įjungti televizoriai ir rodoma tiesioginė TV transliacija, giedamas Lietuvos himnas. Raginsime visus svečius giedoti kartu arba tiesiog pasiklausyti, kaip Lietuvos himną tuo pačiu metu gieda lietuviai visame pasaulyje“, – E. Šiškauskienė akcentavo, kad Valstybės dieną viešbučiai ir restoranai solidarizuosis

su tauta, bet protestuos prieš neapgalvotus valdžios sprendimus.

REKLAMA

LVRA prezidentė pabrėžė, kad liepos 6-ąją viešbučių ir restoranų protestai nesibaigs, įvairios akcijos bus tęsiamos tol, kol nebus pasiekti turizmo verslui palankūs sprendimai. Viešbučiai ir restoranai planuoja savo languose ir vitrinose visuomenei nuolat skelbti atvykstamąjį turizmo verslą labiausiai įtakojančius politikų sprendimus ir tų sprendimų autorių karikatūras.

Viešbučių ir restoranų bei viso atvykstamojo turizmu verslą žlugdo tai, kad  iki šiol neišspręsta Lietuvos pasiekiamumo problema; nekilnojamo turto mokesčiai yra neadekvatūs esamai situacijai; padidintas PVM atima bet kokią galimybę konkuruoti Europos rinkoje.

Šiais metais tik dvi Europos šalys – Lietuva ir Latvija – padidino PVM apgyvendinimo paslaugoms  virš 10 proc. 20 iš 27 Europos šalių apgyvendinimo paslaugoms taiko nuo 5 iki 10 proc. PVM. Pavyzdžiui, Liuksemburge yra 3 proc., Maltoje ir Portugalijoje – 5 proc., Prancūzijoje – 5,5 proc., Belgijoje ir Olandijoje – 6 proc., Bulgarijoje, Ispanijoje ir kaimyninėje Lenkijoje – 7 proc., Kipre ir Suomijoje – 8 proc. ir pan., o Lietuvoje – net 19 proc. PVM ir Vyriausybė šį mokestį dar ruošiasi didinti. Tuo tarpu kitos Europos šalys, siekdamos skatinti atvykstamąjį turizmą ir išlaikyti šio darbui imlaus sektoriaus darbo vietas, mažesnius mokesčius taiko ne tik viešbučiams, bet ir restoranams. Pavyzdžiui, neseniai Prancūzija PVM restoranams sumažino iki 5,5 proc., Liuksemburge restoranams taikomas – 3 proc., Olandijoje – 6 proc., Ispanijoje ir Lenkijoje – 7 proc. PVM ir pan.

Arvydas
2009-07-05 09:15:03
Saunuoliai!Gerai sugalvojo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Pasiulymas 2009-07-07 09:50:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl taip švelniai- mažinti mokesčius?
Reikia ŠITAIP:
1.Lietuvos Valstybė turi įsipareigoti mažiausiai 100 metų nuo bufetų ir bufetavų neimti jokių mokesčių.
2.Lietuvos žmonės turi įsipareigoti sunešti į valstybės kasą tiek, kad Valstybė galėtų padengti 95 nuošimčius bufetavų skelbiamų bufetų ir viešbučių įkainų. Tik taip gali būti skatinamas turizmas ir kultūringas valgymas, užsigeriant, Lietuvoje.
3.Lietuvos žmonės privalo sunešti į Valstybės kasą tiek, kad kiekvienas bufeto veikėjas, turinti viešbutį bei kiekvienas viešbučio veikėjas, turintis bufetą, gautų iš Valstybės ne mažiau kaip Leo berniukai ar mergytės.
Reikia konstantuoti, kad bufetavų reikšmė Lietuvos Valstybėje nėra mažesnė negu leo berniukų ar mergyčių.
4.Visos socialinės garantijos bufetų veikėjams turi būti ne mažesnės kaip prezidentų.
5.Lietuvos žmogau, būk visada pasiryžk eiti į šviesesnę ateitį remdamas bufetus.
Lietuva be remiamų bufetų- Lietuva be ateities.    ATSAKYTI
Ra>Arvydas 2009-07-06 23:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Asilas tu ,gerai sugalvojau.    ATSAKYTI
Ra 2009-07-06 23:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bufetavos akcija 100%   ATSAKYTI
Eina 2009-07-06 20:58:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jie šykt, tie viešbučiai ir restoranai Lietuvoje. Patys susikėlė be proto dideles kainas ( palyginkit kas lankėsi su Vakarų šalių, be to su lietuviškais atlyginimais ne tik kasdien, bet ir kartą savaitėje restorane ne papietausi, o viešbutyje ne pagyvensi), patys iššvaistė gautas lėšas ir dar kelia pretenzijas vyriausybei, ginančiai Lietuvą nuo krizės. Dvasios ubagai, pagasdinti sugalvojo! Na ir užsidarykit! Kiti atsidarys.   ATSAKYTI
loll 2009-07-06 13:54:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pastebėjimas.Anglija ,Prancuzija sumažino PVM nuo 18 iki 15 procentų,tuo tikėdamos išvesti ekonomiką iš nuosmukio.Tą darė visais laikais ,kai tik ištikdavo krizės.Lietuva- aha tempia 19 procentų -užmesime dar du.Tempia 21 tai bus galima užmesti ir dar.Tik klausimas ,o kaip su ekonomika bus?Iš ko mokesčius surinks?Juk "Sodrai" jau skolina iš bankų pinigų.   ATSAKYTI
Stasys 2009-07-06 13:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Kam reikalingi tokie viešbučiai ir jų šeimininkai , kurie kenkia Lietuvai   ATSAKYTI
vt 2009-07-06 11:57:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu, sarasas neilgas :) galejot ir labiau pasidarbuot. o turistam tai dar viena papildoma atrakcija! ;) viskas normaliai   ATSAKYTI
Rimas 2009-07-05 22:13:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa Jedinstvo, matyt, i viesbucius susimete. Slykstynes! Rado laika, kada terorizuoti! Vilniuje viesbuciu kainos visiskai nerealios. Paryziuje galima gera viesbuti uz 50-60 euru susirasti, o Vilniuje - ne! Sukciai!    ATSAKYTI
taip, 2009-07-05 22:01:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
valdzia teisingai padare suvienodindama mokescius. O tokios akcijos parodo, kas yra tikrieji seimininkai- is rytu- stovintys uz bufetavu.    ATSAKYTI
Audrius 2009-07-05 21:31:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia kaip ir santazas situ viesbuciu. Nepalaikau sitos akcijos   ATSAKYTI
terorui ne 2009-07-05 20:33:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje suklestėjo bufetavų šantažas.
Mažesni mokesčiai nustatomi visuomenės sutarties pagrindu, t.y. įstatymu.
Viena visuomenės dalis geranoriškai sutinka kitai visuomenės daliai taikyti mažesnius mokesčius arba kitaip sakant mažesnę rinkliavą šiai grupei negu moka kiti.
Todėl mažesni mokesčiai yra likusios tautos dalies labdara. Reikalauti mažesnių mokesčių negu moka likusi tautos dalis yra nepadoru, švelniai tariant.
Svarbiausios Valstybės šventės metu grasinti išjungti valstybės svečiams šviesą ar sukelti dirbtinai kitus nepatogumus yra šantažas.
tikimasi, kad visi valstybės vadovai puls į bufetavų kojas melsdami:"nedarykite to, mes jums visai mokesčių po liepos 6 nebeskaičiuosime, nedarykite Lietuvai gėdos"
Matyt visa tauta turi prieš bufetavas atsiklaupti ant kelių.
Gal bufetavos susimylės.
O gal ir ne.
   ATSAKYTI
Grazina 2009-07-05 19:54:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesamone auuuu!!!
Savo salies siuksles nesdami lauk, nieko nepasieksime, tik parodysime kitoms salims kokie mes esame beviltiski... juk jau ne viena karta savo sali pardavem del valdzios, kalbos...
AUUUUUU naujo dviracio neirasit... begedziai jus!!!
Meiles, supratimo ir tolerancijos vieni kitiems!!!   ATSAKYTI
to {kaunietis} 2009-07-05 19:49:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
skaityt nemoki? 20 is 27 saliu taiko mazesni PVM   ATSAKYTI
bufetavas 2009-07-05 19:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bufetavamss bufetavoms AMbe Driaugystės turi veikti be mokesčių.Krizę tautai, lašinius bufetavoms.Ką ten lašinius, bufetavoms- austres, ikrus, dangišką maną reikia kasdien gauti.
Tautai ir pluta perdaug.
Todėl tu, o tauta, susispausk ir savo piniginę pakrapštyk bufetavoms maitinti.
nuo savo uždarbio, nuo savo pensijos, nuo savo pašalpos stenkis kuo daugiau atseikėti bufetavoms.
Tik taip Lietuva suklestės.Tik taip bėdžiai jūs.    ATSAKYTI
nagi 2009-07-05 19:04:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
slykstus vertelgos. del keliu grasiu pasiryze apsikti visa valstybe. linkiu visiems bankrutuoti ir padvesti.   ATSAKYTI
zzzzzzzzzzzzzzz 2009-07-05 17:24:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
krizė...Nauja jachta neįšeis, Margaritos ar kita sala ir nuplauks
Iš tiesų daugelis naudojasi krize ir pinigėlius padėjo šešėlyje. Dar niekada tiek juodų pinigų nebuvo   ATSAKYTI
P 2009-07-05 16:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pisa tie retoranai su viešbučiais... Reikėtų skirti šventę nuo savo problemų.    ATSAKYTI
Nenusipezėkit 2009-07-05 15:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buvau senamiestyje turistų iš užsienio pilnas miestas   ATSAKYTI
Gerai 2009-07-05 15:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maziau brangiu automobiliu pirks   ATSAKYTI
kaunietis 2009-07-05 15:38:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai tik 7 šalyse PVM mažesnis? Na ir brudai tie viešbučius valdantys KGB pulkininkai, bufetavos, vagys iš EBSW ir Mažeikių naftos. Tiesa, dar yra ir rusiško kapitalo valdomų viešbučių. Noriu tikslaus įstaigų, kurioms vadovauja jedinstvos pasekėjai. Jie man asocijuojasi su 1991 sausio 13'ą "streikuojančiais" geležinkelininkais.   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
 (nuotr. Fotodiena.lt)
Didžiausi atlyginimai Lietuvos įmonėse ir organizacijose vasarį, palyginti su šių metų sausiu, buvo mažesni. Visgi didžiausių atlyginimų dešimtuke visos sumos penkiaženklės, ...
(Andrius Ufartas/Fotobankas)
Karantino metu su elektronine prekyba išaugo ir siuntų į paštomatus skaičius. Tokių paslaugų tiekėjai sako, kad šiuo metu siuntų kiekis viršija netgi kalėdinį laikotarpį. ...
Ursula von der Leyen (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisija penktadienį paskelbė laikinai atšauksianti importo mokesčius ir pridėtinės vertės mokestį įvežamai medicinos įrangai, labai reikalingai kovai su naujojo ...
Pasienis (nuotr. stop kadras)
Pasienyje su Latvija, ties Grenstalės-Saločių patikros postu susiformavo kelių kilometrų vilkikų eilės. Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas ...
Veido kaukės Norfoje
„Facebook“ kilo pasipiktinimo banga dėl to, už kokią kainą prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvėse dabar pardavinėjamos veido kaukės, kurias rekomenduojama dėvėti viešose ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų