Ketvirtadienį priešpiet norvegų žiniasklaidos koncernas „Schibsted“ pranešė nusprendęs nuo spalio 25 dienos nutraukti dienračio L.T. leidybą. Ši naujiena tapo tikra sensacija, mat pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje akimirksniu buvo uždarytas leidinys.

L.T. veiklos stabdymas sukėlė nerimą  apskritai dėl visos žiniasklaidos ateities Lietuvoje. Artėjant ekonominei krizei vis dažniau pasiekia kalbos ir apie kitus leidinius, kurie tyliai mažina leidinių tiražus, kainas bei redakcijose dirbančių žmonių grupes.

Žmonės be darbo neliks

Portalas „Balsas.lt“ teiravosi kitos norvegų koncernui „Schibsted“ priklausančios bendrovės „Plius“ atstovės  Deimantės Pociūtės apie tolimesnį šios bendrovės likimą. „Plius“ rinkodaros vadovė D.Pociūtė teigė, jog šiai bendrovei negresia dienraščio L.T. likimas.

Pašnekovė prasitarė, kad, uždarius dienraštį, dalis lėšų ir investicijų galėtų pereiti į bendrovę „Plius“. Tiesa, rinkodaros vadovė pripažino, kad situacija kol kas yra labai neaiški, tačiau viskas paaiškės artimiausiu metu. 

Dienraščio L.T. vyriausioji redaktorė Vilma Bartuškaitė taip pat tikino, jog įmonė likviduota nebus ir žmonės neliks be darbo. „Darbuotojai bus permetami į kitas grupės įmones –  kaip ir naujienų portalą „15min.lt“ ar kt.“, - portalui „Alfa.lt“ ketvirtadienį teigė V.Bartuškaitė.

REKLAMA

Kaltas nepatikimas užsienio kapitalas?

„Balso.lt“ paprašytas pakomentuoti situaciją, pagrindinio L.T. konkurento - dienraščio „Vakaro žinios“ vyriausiasis redaktorius Alfredas Zdramys teigė, kad jo vadovaujamam leidiniui nėra jokios grėsmės. Pašnekovas teigė, jog krizės Lietuvoje kol kas nėra, bet jau galima įžvelgti tam tikrus jos požymius.

Komentuodamas dienraščio uždarymą, A.Zdramys pripažino, jog bet kokio leidinio uždarymas visuomet yra skaudus, todėl šis kartas nėra išimtis.

A.Zdramys apgailestavo, jog į Lietuvą ateinantis užsienio kapitalas nėra toks patikimas, kaip galėjo atrodyti iš pradžių. Pasak redaktoriaus, jam skaudu, jog Lietuvoje aklai tikima užsienio kapitalo patikimumu. „Man tai yra skaudu, kad užsieniečiai, eidami į Lietuvą, deklaruoja gražius savo pažadus, o realybėje jie nėra savo šalies patriotai. Tai aš ir abejoju, kad užsienio investicijos visada būna patikimos“ – sakė A.Zdramys.

Vis tik didžiausią susirūpinimą „Vakaro žinių“ vadovui sukėlė tai, jog „patikimasis“ užsienio kapitalas nieko nelaukęs spruko „į krūmus“, palikdamas darbuotojus be darbo ir pinigų.


Rašyti komentarą...
v
va taip
2008-10-24 12:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu cia apie tirazus LT nusisnekejo nerealiai. Tegu pasako, kad 70 proc. budavo neisperkami ir nurasomi, todel realus tirazas nesiekdavo 20 000.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų