Išsprendė elektros jungties su Švedija gedimą: srovės nebuvo 2 paras

Dvi paras neveikusi elektros jungtis su Švedija „NordBalt“ vėl veikia. Švedijos operatorė „Svenska kraftnat“ biržos „NordPool“ sistemoje penktadienio naktį paskelbė, kad jungtis vėl prieinama. 

Lietuvos „Litgrid“ pranešė, kad „Svenska kraftnat“ pašalino gedimą Nibru keitiklio stotyje ir jungties veikla atstatyta apie 1 val. nakties, o vėliau pradėta elektros prekyba. 

„Jau 6 val. ryto jungtis buvo pilnai išnaudojama prekybai – elektros importas į Lietuvą iš Švedijos pasiekė 700 MW“, – pranešė įmonė.

Apie gedimą Nibru keitiklio stotyje Švedijoje biržoje pranešta trečiadienio naktį. 

Pasak „Litgrid“, sausį-rugsėjį per kabelį į Lietuvą importuota 3,6 teravatvalandės (TWh) elektros – apie 43 proc. viso elektros importo.

Aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis „NordBalt“ pastarąjį kartą buvo sugedusi birželį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 metų. Tuo metu gedimas įvyko taip pat Švedijos teritorijoje, požeminio kabelio movoje, esančioje maždaug 30 kilometrų nuo Nibru pastotės. 

Anksčiau dažnai gedusi „NordBalt“ 2018-aisiais buvo remontuojama, pakeičiant sausumos kabelio movas. 

550 mln. eurų vertės „NordBalt“ projektą įgyvendino „Litgrid“ ir „Svenska kraftnat“. 700 MW galios 450 kilometrų ilgio elektros jungtis pradėjo veikti 2016 metų vasarį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų