Kasčiūnas perspėja dėl kinų siekio įrengti rentgeno patikrą Lietuvos oro uostuose

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas penktadienį kreipėsi į vyriausybinę komisiją, prašydamas įvertinti, ar Kinijos valstybės valdomos įmonės siekis įrengti rentgeno patikrą Lietuvos oro uostuose nekelia grėsmės šalies nacionaliniam saugumui.

Komiteto pirmininkas teigia, kad įmonės „Nuctech“ rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

L. Kasčiūno teigimu, ši įmonė dalyvauja Lietuvos oro uostų pakelbtame aviacijos saugumo įrangos viešajame pirkime.

Jis prašo, kad šios įmonės patikimumą įvertintų premjero sudaryta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija.

Politiko rašte minimi žiniasklaidos pranešimai apie kaltinimus „Nuctech“ atstovams papirkimais Namibijoje ir Taivane, taip pat JAV perspėjimai.

L. Kasčiūnas sako, kad informaciją apie įmonės planus Lietuvos oro uostuose gavo iš europarlamentarų.

Pagal įstatymą, tarptautinius Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus valdanti Lietuvos įmonė yra pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše.

JAV laikraštis „Wall Street Journal“ šiemet birželį pranešė, kad Jungtinių Valstijų agentūros ėmėsi aktyvios kampanijos prieš „Nuctech“ veiklą Europoje.

Straipsnyje buvo rašoma, kad Nacionalinio saugumo taryba ir keletas kitų JAV agentūrų stengiasi įtikinti Europos vyriausybes atsisakyti „Nuctech“, kurios krovinių, bagažo ir keleivių tikrinimo sistemos tampa įprastos jūrų ir oro uostuose bei pasienio kontrolės punktuose visoje Europoje.

„Kaip ir „Huawei“ atveju, kampanija prieš „Nuctech“ yra išbandymas JAV gebėjimams įtikinti savo sąjungininkes atsisakyti palankesnę kainodarą siūlančių įrangos tiekėjų, atsižvelgiant į Amerikos susirūpinimą dėl saugumo, nors taikiniais tapusios bendrovės teigia, kad joms reiškiami kaltinimai yra nepagrįsti“, – buvo rašoma straipsnyje.


Rašyti komentarą...
A
Algirdas
2020-12-04 13:43:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senį Landsbergį rusai puolė, o Kaščiūną kinai, kada nustos mus visi puolė ?
Atsakyti
0

e
egis
2020-12-04 20:49:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
yra senai pastebeta, kad tas ozys, yra paranojikas....
Atsakyti
0

0
007
2021-01-17 11:12:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar senis Lansbergis buvo neteisus?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų