Ketina reguliuoti įmonių valdybų sudarymo tvarką: pasiūlymas sulaukė kritikos

Siūloma sureguliuoti valstybės ar savivaldybės įmonių valdybų sudarymo tvarką, kai atsilaisvina nepriklausomų narių pareigos ir dėl to valdyba negali priimti sprendimų. Norima tokiais atvejais į valdybą laikinai deleguoti valstybės atstovus. 

Vyriausybė trečiadienį posėdyje svarstys Susisiekimo ministerijos siūlymus įstatymo pakeitimus, kad į atsilaisvinusias nepriklausomų narių pareigas įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija paskiria – ne ilgiau kaip keturiems mėnesiams – valstybės tarnautojus arba kitus pasirinktus tos institucijos asmenis, kol bus išrinkti nepriklausomi nariai.

Ministerija argumentuoja, kad šiuo metu nėra numatytos procedūros, kaip ir iš kokių asmenų turėtų būti sudaroma valstybės ar savivaldybės įmonės valdyba, kai atsilaisvina valdybos nepriklausomų narių pareigos ir dėl to valdyba negali nepertraukiamai veikti. 

Vyriausybės kanceliarijos pažymoje nurodoma, kad pastabų iniciatyvai pateikė Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Finansų, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos bankas ir Lietuvos savivaldybių asociacija.

Be kita ko, institucijos pažymi, kad pakeitimas galimai sudarytų sąlygas piktnaudžiauti įmonės savininko teisėmis, nes nebūtų išlaikyta įstatyme nustatyta nepriklausomų valdybos narių proporcija ir tai galimai leistų valdybai priimti šališkus sprendimus.

Atitinkamai, tokia praktika neatitiktų EBPO nustatytų valstybės valdomų įmonių kolegialių organų nepriklausomumo reikalavimų ir gerosios valdysenos principų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų