Ministerija įspėja apie telefoninius sukčius, kurie taikosi į ūkininkus

Žemės ūkio ministerija praneša gavusi informacijos, kad ūkininkai sulaukia skambučių iš telefoninių sukčių, apsimetančių Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojais bei bandančių sužinoti ūkininkų banko sąskaitų  ir kitus asmeninius duomenis. 

(nuotr. stop kadras)

„Turima informacija, telefoniniai sukčiai, apsimetantys ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojais, klausinėja ūkininkų apie turimas žemes, užsiėmimus, kol galiausiai siekia sužinoti banko sąskaitų duomenis.

Prašome visų saugoti save ir kitus – neatskleisti konfidencialios informacijos, asmens duomenų. Nei Žemės ūkio ministerija, nei kitos jai pavaldžios įstaigos neskambina ūkininkams klausinėdamos banko ar asmens duomenų, visus reikiamus duomenis specialistai gali patikrinti kitais būdais“, – nurodo ministerija.

Jos specialistai išsamiau nedetalizuoja kokiuose rajonuose ar į kokius tiksliai ūkininkus nusitaikė sukčiai.

Policijos patarimai

Kaip ne kartą informavo policijos pareigūnai, naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais, sukčiai aktyviai ieško patiklių asmenų, iš kurių išvilioja nemažas pinigų sumas.

Nusikaltėlių aukomis dažnai tampa vaikai ir senyvo amžiaus asmenys. Telefoninių sukčių užvaldomos materialinės vertybės siekia ne vieną tūkstantį eurų. Tai dažniausiai priklauso nuo to, kaip sukčius sugeba psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį.

Minėti sukčiavimo atvejai yra latentiniai, nes, bijodami apsijuokti prieš kaimynus, bendradarbius ar giminaičius, nuo telefoninių sukčių nukentėję žmonės vengia kreiptis į teisėsaugos institucijas.

Labiausiai paplitę sukčiavimo telefonu būdai:

Dažniausiai sukčius skambina naktį ir prisistato artimu giminaičiu ar net vaiku Pranešama, kad pateko į bėdą (padarė eismo įvykį, nusikaltimą, įvyko nelaimingas atsitikimas) Naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu, paprašo skubiai jam perduoti ar pervesti reikalingą pinigų sumą į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti Apsimetama Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ar Kriminalinės policijos pareigūnais Apsimetama banko darbuotojais Pranešama apie padarytą nusikaltimą ir gręsiančią nuobaudą Pranešama apie eismo įvykį, kuriame nukentėjo artimasis Reikalaujama sumokėti daugiabučio bendrijos patirtas remonto ar kitas išlaidas Atsitiktinio pirkėjo atrinkimas prekybos centre ir piniginio prizo laimėjimas. Reikalavimas sumokėti laimėto daiktinio prizo PVM Nukentėję verkiantys giminaičiai Mobiliojo ryšio telefono ar daiktinio prizo laimėjimas Skambutis iš Lietuvos Ambasados užsienyje dėl giminaičio susižalojimo

REKLAMA

Kaip reikėtų išvengti „telefoninių“ sukčių?

Sulaukę tokio skambučio prisiminkite, kad įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusio ir pažeidėjo (įtariamojo); Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų; Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba. Susitikite su juo; Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite ar šis numeris teisingas; Neperduokite pinigų per tarpininkus; Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas; Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus; Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą; Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė;

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Jeigu į mobiliojo ryšio telefoną gavote žinutę (pranešimą), kad laimėjote loterijoje, akcijoje ar žaidime ir prašoma paskambinti nurodytu numeriu, arba į nurodytą sąskaitą pervesti tam tikrą pinigų sumą, arba papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą ar padiktuoti papildymo kortelių kodus:

  • Neskubėkite džiaugtis laimėjimu;
  • Loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja perduoti pinigų per tarpininkus arba juos pervesti į bankines sąskaitas;
  • Loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja padiktuoti papildymo kortelių kodų;
  • Pirmiausia susisiekite su Jūsų mobiliojo ryšio operatoriumi ir patikrinkite ar tikrai vyksta loterija, akcija ar žaidimas, kuriame Jūs „laimėjote“;
  • Niekada iš laimėtojo nereikalaujama susimokėti pridėtinės vertės mokesčio ar kito mokesčio iš anksto;
  • Jeigu Jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas ir mokesčius sužinosite nuvykę pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius.

Policija įspėja gyventojus būti atidesniais, nebūti patikliais ir visada pasitikslinti informaciją. Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, nelaikykite namuose didelių piniginių sumų,. Apie galimus tokio pobūdžio sukčiavimo būdus informuokite giminaičius, pažįstamus ir kaimynus (ypač garbaus amžiaus), kad šie, prieš sudarydami kokius nors sandorius, pasitartų su artimaisiais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų