Prie konteinerių šiukšles paliekantiems nebaisios nei stebėjimo kameros, nei 600 eurų baudos

Vilniaus daugiabučių gyventojai jau kurį laiką savivaldybę užversdavo skundais dėl šiukšlintojų, kurie šalia konteinerių palieka didelių gabaritų atliekas. Reaguodama į problemą Vilniaus savivaldybė įrengė stebėjimo kameras ir užfiksavo jau 110 pažeidėjų.

Savivaldybės atstovai portalui tv3.lt pasakojo, kad daugiausiai pažeidimų užfiksuota Grigiškių, Žirmūnų, Verkių, Lazdynų, Karoliniškių mikrorajonuose.

Anot savivaldybės atstovų, gyventojai daugiau šiukšlina ir dėl karantino.

„Pastebimai daugėja didelių gabaritų atliekų iš butų, kuriuose per karantiną gyventojai daro remontus. Tuos pažeidėjus, kurių identifikavimas yra tikslus, t. y. įmanoma nustatyti asmenis, perduodame Viešosios tvarkos skyriui. Šiuo metu vyksta tyrimas. Pažeidėjams gresia baudos ir prievolė padengti atliekų sutvarkymo kaštus.

Savivaldybių tarybų patvirtintose atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, kad atliekų tvarkymo pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Už pakartotinai padarytus nusižengimus bauda gali siekti iki 600 eurų“, – teigiama savivaldybės komentare.

„Užfiksuoti vaizdo kameromis faktai rodo, kad netvarka prie konteinerių ir jų aikštelėse nenukrenta iš dangaus. Gaila, kad vis dar atsiranda asmenų, kurie neatsakingai teršia aplinką, kurioje patys dažniausiai ir gyvena, o kentėti dėl to tenka visiems. Vaizdo stebėjimo kamerų pagalba fiksuotų pažeidimų viešinimas pirmiausia yra skirtas prevencijai.

Vilniuje yra sukurta visa reikalinga atliekų šalinimo infrastruktūra, leidžianti gyventojams tvarkingai šalinti atliekas, neteršiant aplinkos. Na, o tiems, kurie to nesupranta, teks ne tik padengti netvarkingai numestų atliekų sutvarkymo kaštus bet ir sumokėti baudą“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Šįmet vaizdo kameras VASA sumontavo beveik visose sostinės seniūnijose – pirmiausia tose vietose, kur buvo užfiksuotas ypač didelis kiekis numestų didelių gabaritų atliekų. Kameros fiksuoja asmenis, automobilius ir kitus objektus bet kuriuo paros metu.

REKLAMA

Pagal iš anksto nurodytus parametrus ir skirtingas užduotis modernūs įrenginiai atlieka stebimos vietos analitiką. Apibrėžtoje srityje kameros fiksuoja atsirandančius ir dingstančius objektus, jų dydžius, proporcijas, judesius ir buvimo trukmę. Kamerose įdiegta sistema perduoda VASA personalui visus įspėjimus apie pastebėtus pažeidimus realiu laiku.

„Peržiūrėję kameros užfiksuotus vaizdus matome, kad netinkamai savo atliekas tvarko įvairaus amžiaus gyventojai – nuo vaikų iki senolių. Dauguma pažeidėjų net nesistengia atidaryti konteinerio dangčio, savo maišus sumeta prie arba už konteinerio. Iš filmuotos medžiagos galime matyti, kaip iš gretimų namų gyventojai neša ir krauna senas kėdes, čiužinius, po remonto likusias atliekas.

Maždaug apie trečdalį pažeidimų padaryti žmonių, kurie savo automobiliais atvežė ir prie konteinerių sumetė įvairias pakuotes, kompiuterių monitorius, net automobilių padangas“, – pasakoja „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovas Gintautas Mackonis.

Didelių gabaritų atliekas – senus baldus, remonto ir statybos atliekas, buitinę techniką ir santechniką, taip pat ir automobilių padangas bei kitus stambius nebereikalingus daiktus jų savininkai privalo išvežti į specialias aikšteles arba užsakyti išvežimo paslaugą kreipdamiesi į atliekų vežėjus.


Rašyti komentarą...
X
XXL,,
2020-11-29 19:07:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palikau siuksle ir paliksiu, bauskik kiek norit, ka tu is manes paiimsi spyga taukuota jei as nieko neturiu, nebent kelnes,
Atsakyti
0

V
Vilnius
2020-11-29 19:46:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiaip tai žmonės turėtų nustebti ir paklausti - kaip gi atsitiko, kad Vilniaus mieste iš kažkada buvusių daug šiukšlių šalinimo kompanijų liko TIK VIENA. Gal būt esant galimybei rinktis operatorių ir konkurencijai tarp jų, kažkuri kompanija surinktų paliktus baldus, sugalvotų kaip juos panaudoti ir net skatintų juos palikti šalia konteinerių, o ne išmėtyti miškuose.
Atsakyti
-1

V
Vilnius
2020-11-29 20:14:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas, kiriam jau buvo išrašyta bauda ar tie, kuriems tokia bauda yra grasinama turėtų žinoti, kad savivaldybėje sėdi senas pedorastas, kuris YRA NUSIPELNĘS GYVENTI GERIAU ir galimai už didelį kyšį priėmė sprendimus pratęsti šiukšlių šalinimo licenzijas tik su viena kompanija ir atimti iš miesto gyventojų galimybę rinktis operatorių. Galimai vokelių pagalba savivaldybė tam vienam likusiam operatoriui leido už vartotojų lėšas statyti požeminius konteinerius, pasiliekant sau teisę į tų konteinerių nuosavybę: jeigu netyčia atsirastų norinčių Vilniaus mieste pigiau šalinti šiukšles, jam senas pedorastas, sėdintis Vilniaus savivaldybėje ir nusipelnęs gyventi geriau parodytų špygą - tu neturi savo nuosavų konteinerių. Nors faktiškai tie požeminiai konteineriai yra statyti už vartotojų pinigus ir turėtų juridiškai priklausyti namų bendrijų nuosavybei.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų