Pritarė SGD laivo išpirkimo pagalbos schemai

Europos Komisija (EK) pritarė valstybės pagalbos schemai, „Klaipėdos naftai“ iki 2024 metų pabaigos įsigyjant dabar nuomojamą suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą-laivą saugyklą „Independence“ arba kitą panašų SGD laivą.

SGD terminalas „Independence“ (Fotobankas)

Tai yra antras ir paskutinis valstybės pagalbos derinimo su EK etapas. Pernai EK pritarė valstybės pagalbai pertvarkant SGD terminalo saugumo dedamąją, pranešė Energetikos ministerija.

Pasak kadenciją baigiančio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, šis etapas galutinai užtikrina būtiną finansavimą išperkant laivą.  

„Todėl dabar jau „Klaipėdos nafta“ operatyviai darys reikalingus sprendimus, kad laiku – iki 2022 metų pabaigos būtų pasirinktas ekonomiškai naudingiausias SGD aprūpinimo sprendimas“, – pranešime sakė Ž. Vaičiūnas.

„Klaipėdos nafta“ ketina įsigyti SGD laivą-saugyklą po to, kai 2024 metų pabaigoje baigsis laivo nuomos sutartis su Norvegijos „Hoegh LNG“.

Įmonės valdyba pernai lapkritį pavedė vadovybei iki šių metų balandžio pabaigos su banku susitarti dėl finansavimo laivo išpirkimui, o iki gegužės pabaigos – suderinti su Europos Komisija, kad paskola atitinka valstybės pagalbos reikalavimus.

SGD laivo įsigijimui iki 160 mln. eurų paskolą šių metų kovą suteikė Šiaurės investicijų bankas (NIB). Galutinį iki 25 metų paskolos dydį lems laivo įsigijimo kaina ir su tuo susijusių techninių ir finansinių aplinkybių visuma.

2019-ųjų pabaigoje NIB taip pat suteikė 25 metų trukmės 134,1 mln. eurų paskolą SGD terminalo išlaikymui iki 2044-ųjų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų