Šimonytė: tarsimės, kur išjudėti iš mirties taško pensijų fondų veikloje

Kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė sako, kad svarstymų dėl pokyčių antros pakopos pensijų kaupime tikriausiai nepavykti išvengti, tačiau abejoja, kad tie svarstymai paskatintų dar vieną pensijų kaupimo reformą.

„Ką tik viena reforma įvyko. Per pastarąsias kelias kadencijas kiekvienoje jų turėjome po vieną reformą. Reikia išvengti, kad dar vienoje kadencijoje bus dar viena pensijų kaupimo antros pakopos reforma“, – ketvirtadienį Seimo socialdemokratų frakcijoje pareiškė I. Šimonytė.

Tačiau ji pripažino, kad sulaukia mažomis išmokomis nepatenkintų žmonių skundų.   

„Kuria kryptimi išjudėti iš mirties taško, dar nežinau. Tarsimės“, – teigė I. Šimonytė.

Jos nuomonės apie antros pakopos pensijų kaupimo sistemą paklausė parlamentaras Algirdas Sysas. Anot jo, kai kurios šalys jau sprendžia problemą, kai gyventojo sukauptų lėšų nepakanka pensijų anuitetui įsigyti, todėl jam, pavyzdžiu, 18 metų mokamos 15 eurų mėnesinės išmokos.

„Skaičiavimai rodo, kad nuo tada, kai Lietuvoje buvo įvesta antra pensijų kaupimo pakopa,  „Sodros“ pensija padidėjo maždaug 60 proc., o pensijų fondų – 1,5 procento. Kasmet įdedame ten be galo daug pinigų, šiemet apie 200 mln. eurų“, – kalbėjo A.  Sysas.  

I. Šimonytės teigimu, skatinti žmogų prisiimti atsakomybę už savo senatvę yra geras dalykas. 

„Žmogaus atsakomybė už savo senatvę yra geras dalykas, kitaip mes skatinsime žmones galvoti, kad aš pensijos nesulauksiu ir dėl to rūpintis nereikia, o paskui atsitinka taip, kad ima ir sulaukia“, – aiškino I. Šimonytė.    

Lietuvos antros pakopos pensijų fondų turtas per trečiąjį ketvirtį išaugo 6,3 proc. ir rugsėjo pabaigoje siekė 4,09 mlrd. eurų, dalyvių skaičius padidėjo 2 proc. iki 1,373 milijono 


Rašyti komentarą...
A
Arūnas
2020-11-21 12:44:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik pensininkų,neįgalieji yra visai užmiršti ir palikti likimo valiai,gauna 140 eurų,tai jų pajamos,iš kurių jie apsimoka už vaistus,tai kas jiems lieka,gyvena žemiau skurdo ribos,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų