Oficialu: skyrė dar pinigų kompensacijoms už taršius automobilius įsigyjant paspirtukus ar dviračius

Lietuvos Vyriausybės pasitarime šiandien buvo pritarta perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skirti papildomus 3 mln. eurų kompensacijoms fiziniams asmenims už įsigytą metinį bilietą, dviratį, paspirtuką, mopedą ar motociklą, sunaikinus taršų automobilį.

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

3 mln. eurų bus perskirstyti iš 7 mln. eurų skirtų išmaniajai melioracijai. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad išmaniosios melioracijos kvietimas dar nėra paskelbtas dėl užtrukusio tvarkos aprašo rengimo ir derinimo.

Šiais metais nebūtų spėta panaudoti visų lėšų dėl tokių projektų specifikos, nes jų įgyvendinimas užtrunka ir lėšos projektų pareiškėjams yra išmokamos ne per 1 metus.

Laikinasis žemės ūkio ministras Andrius Palionis prieštaravo tokiam lėšų perskirstymui, tačiau laikinajam premjerui pareiškus, kad pinigus reikia arba panaudoti, arba perskirstyti, visi likę laikinieji ministrai tokiam sprendimui pritarė.

Parama už utilizuotus taršius automobilius pratęsiama reaguojant į labai didelį visuomenės susidomėjimą bei rezultatus mažinant taršių transporto priemonių kiekį keliuose, gerinant oro kokybę ir prisidedant prie klimato švelninimo. Įskaitant papildomą kvietimą, šiais metais gyventojai pateikė virš 9 tūkstančių prašymų kompensacijoms už 8 mln. eurų.

Dažniausiai gyventojai kreipėsi dėl kompensacijų dviračiui ar elektriniam paspirtukui įsigyti.

Atsižvelgiant į vyriausybės sprendimą, artimiausiu metu bus patikslinta Klimato kaitos programos sąmata ir skelbiamas kvietimas teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) tinklapyje.

REKLAMA

Gyventojų prašymai bus priimami, kol pakaks skirtų papildomų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 m. vasario 1 d.

Primename, kad sunaikinto taršaus automobilio savininkas galės gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.


Rašyti komentarą...
P
Patras
2020-11-18 15:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul visi seimunai vaziuoja su paspirtukais
Atsakyti
0

P
Patras
2020-11-18 15:49:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul vsi seimu nai vazineja su dviraciais ir pSpirtukais
Atsakyti
0

I
Irmux
2020-11-19 07:51:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokai vieni. Atsikratei seno automobilio, gauni dovanų paspirtuką ar dviratį ir vis tiek perki naują automobilį... Nes per lietų ir vėją su paspirtuku nelabai palakstysi... Ir vaikų į mokyklą nenuveši... Ir nereikia sekti pasakų, kaip čia automobilio atsisako...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų