Latvija pradėjo prekybą elektra su Rusija

Latvija ketvirtadienį pradėjo prekybą elektra su Rusija per Latvijos-Rusijos jungtį. Tai BNS patvirtino Lietuvos elektros perdavimo bendrovė „Litgrid“, elektros srautus iš Rusijos galima matyti ir Latvijos operatorės AST tinklapyje. 

Elektra (nuotr. stop kadras)

Estijos elektros perdavimo operatorės „Elering“ atstovai BNS teigė, kad 2018 metų trišalė metodika pasibaigė pradėjus veikti Astravo AE ir šiuo metu galioja nauja pajėgumų paskirstymo metodika, dėl kurios susitarė Estijos, Latvijos ir Lietuvos perdavimo tinklų operatoriai.  

Pasak „Elering“, naują metodiką patvirtino Estijos ir Latvijos konkurencijos tarnybos, todėl nuo ketvirtadienio pradedama prekyba elektra.

Tuo metu Lietuvos Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) trečiadienį pareiškė, kad Latvija ir Estija negali prekiauti elektra per savo jungtis su Rusija pagal naują trišalę Baltijos šalių metodiką, kol jos nepatvirtins visų trijų valstybių reguliuotojos. Lietuvos reguliuotoja dar nėra to padariusi.

Pasak VERT, antradienį pradėjus veikti Astravo AE, turi galioti senoji, 2018 metais patvirtinta metodika, pagal kurią Baltijos šalių pralaidumai prekybai su Rusija ir Baltarusija, išskyrus Karaliaučiaus sritį, yra nulis megavatų. 

Įjungus Astravo AE, Lietuva antradienį nutraukė prekybą elektra su Baltarusija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų