Lietuvos BVP šiemet sumažėjo 1,4 proc.

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) per šių metų tris ketvirčius, palyginti su 2019-ųjų sausio-rugsėjo mėnesiais, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką sumažėjo 1,4 proc. iki 35,9 mlrd. eurų.

Trečiąjį ketvirtį BVP to meto kainomis siekė 13,1 mlrd. eurų ir, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo 3,7 proc. didesnis nei šių metų balandžio-birželio mėnesiais, pranešė Statistikos departamentas.

Pasitikėjimas ekonomika per mėnesį padidėjo 1, per metus smuko 8 punktais

Bendras ekonomikos dalyvių – gamintojų, vartotojų ir investuotojų – pasitikėjimas Lietuvos ekonomika spalį, palyginti su rugsėju, padidėjo 1 procentiniu punktu iki minus 2 proc., o palyginti su pernai spaliu, sumažėjo 8 punktais. 

Pramonės pasitikėjimo rodiklis per mėnesį padidėjo 2, vartotojų ir paslaugų sektoriaus – 1 punktu, tuo metu statybos – sumažėjo 5, prekybos – 2 punktais, pranešė Statistikos departamentas.

Panašiai, kaip ir praėjusį mėnesį, 17 proc. respondentų nurodė, kad jų įmonės veiklą apribojo koronaviruso pandemijos situacija (24 proc. iš jų – paslaugų sektoriuje, 20 proc. – prekyboje, 10 proc. – pramonėje, 9 proc. – statyboje).

Per metus paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 25, prekybos – 3, pramonės ir statybos – 2 punktais, o vartotojų – nepasikeitė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų