Nerandate, kur prie namų pasistatyti automobilį? Prekybininkai siūlo išeitį sąžiningiems gyventojams

Didmiesčių gyventojams jau ilgus metus tikru galvos skausmu kone kiekvieną vakarą tampa vietos ieškojimas, kur pasistatyti automobilį. Prieš kurį laiką dar būdavo galima rasti vietų prie didesnių parduotuvių, tačiau dabar – vis rečiau. Vis dėlto vienas prekybos tinklas ėmėsi eksperimento.

Dažnai apie automobilio stovėjimo vietų problemą garsiai kalba Vilniuje esančio Perkūnkiemio mikrorajono gyventojai. Tačiau neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ buvo pasidalinta nuotrauka, kurioje užfiksuota, kad šalia šviežiai išdygusio prekybos centro „Rimi“ aikštelėje, Pavilnionių gatvėje leidžiama nemokamai statyti automobilius nakties metu nuo 22 iki 8 valandos. Tačiau stovėjimo vietų trūksta toli gražu ne tik Perkūnkiemyje. Tad kokią praktiką taiko kiti didieji prekybos centrai?

Sako vykdantys eksperimentą

„Rudens pradžioje atidarę naujausią supermarket formato „Rimi“ parduotuvę Pavilnionių gatvėje, Vilniuje, suteikėme galimybę aplinkiniams gyventojams statyti automobilius prekybos centro aikštelėje nakties metu nemokamai.

Tai pirmas bandymas atverti aikštelę aplinkinių rajonų bendruomenei ir taip padėti spręsti automobilių parkavimo vietų trūkumo problemą šiame sostinės rajone. Įvertinsime šio bandymo rezultatus ir, jei nesusidursime su piktnaudžiavimo atvejais, tuomet tikrai svarstysime galimybę plėsti šią paslaugą ir kituose „Rimi“ tinklo objektuose“, – atsakyme aiškina „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė. 

Paklausus, ar piktnaudžiavimo atvejų pasitaikė, R. Keršienė pridūrė, kad Pavilnionių gatvės prekybos centre jų dar neužfiksavo, tačiau teigia, kad situacija nuolat stebima ir pridūrė, kad piknaudžiavimo atvejų pasitaiko šalia kitų parduotuvių. 

R. Keršienė pastebi, kad šiuo metu dalyje aikštelių šalia prekybos centrų suteikiama galimybė išsinuomoti stovėjimo vietas. „Siūlome sudaryti ilgalaikės nuomos sutartis, pagal kurias automobilius už mėnesinį mokestį gali statyti tiek privatūs asmenys, tiek įmonės“, – pastebi R. Keršienė.  

REKLAMA

„Rūpindamiesi, kad vietų nepritrūktų mūsų pirkėjams, iki šiol ribodavome galimybes palikti automobilius nakčiai. Piktnaudžiaujančiųjų transporto priemonių savininkų yra – pasitaikė ne vienas atvejis, kai aikštelėse paliekami jau nebereikalingi, seni, sugedę automobiliai. Jų savininkų paieška užtrunka, tenka rūpintis ir pačių automobilių nuvilkimu. Dėl šios patirties iki šiol statyti automobilius aikštelėse prie „Rimi Lietuva“ administruojamų prekybos centrų galėjo tik ilgalaikės nuomos sutartis sudarę gyventojai bei įmonės“, – sako R. Keršienė.   

Dažniausiai „Rimi“ stovėjimo aikštelėse pirkėjai nemokamai automobilius gali statyti dvi valandas, retesniais atvejais nuo vienos iki pusantros valandos. Kiekviena papildoma valanda vėliau kainuoja 2 eurus.

Didieji prekybos centrai taiko skirtingą praktiką

Štai prekybos centre „Iki“ dvi valandos stovėjimo yra nemokamos, o vėliau už vieną valandą kainuoja apie 1–2 eurus.    Daugelį „Iki“ prekybos tinklo aikštelių valdančios „Baltisches Haus“ Rinkodaros projektų vadovė Raimonda Mailaitė sako, kad kiekvienu atveju taikoma skirtinga praktika.   

„Prie kai kurių prekybos centrų Vilniuje ir Kaune automobilių statymas aikštelėse yra mokamas, ne išimtis ir nakties metas. Priklausomai nuo prekybos centro, viena arba dvi pirmosios valandos pirkėjams yra nemokamos, o vėliau 1 val. kainuoja 1 eurą. Kituose miestuose už automobilių stovėjimą prie mūsų prekybos centrų mokėti nereikia nei prekybos centro darbo metu, nei po darbo valandų“, – atsakyme rašo R. Mailaitė.   

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė sako, kad tinklas kiekvienu atveju atsižvelgia į konkrečią situaciją ir, jei reikia, leidžia gyventojams automobilius statyti nemokamai. Šiuo metu pasinaudoti galimybe nemokamai palikti automobilį gali daugiau nei pusės prekybos tinklo valdomų parduotuvių lankytojai. 

REKLAMA

„Laikomės pozicijos, jog automobilių stovėjimo aikštelė prie parduotuvės pirmiausiai skirta klientams. Norime sudaryti sąlygas kuo patogiau apsipirkti, dėl to kai kuriose aikštelėse esame nustatę mokesčius už ilgesnį automobilio statymą. Daugeliu atvejų mokestis pradedamas taikyti po 1,5 valandos, tiek dienos, tiek nakties metu.   

Šiuo metu visoje Lietuvoje iš viso turime 50 parduotuvių, apmokestinta mažiau nei pusė prie jų esančių aikštelių. Be abejo, iškilus poreikiui, svarstome alternatyvas ir taikome išimtis. Pavyzdžiui, šiuo metu taikome išimtį parduotuvės Vilniuje, Kapsų g. kaimynams. Dėl rekonstruojamos Šaltkalvių g., iki gruodžio 10 d. prie šios parduotuvės aplinkiniai gyventojai automobilius nakties metu gali statyti nemokamai“, – atsakyme rašo L. Skersytė. 

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė sako, kad šalia visų prekybos centrų automobilius per naktį palikti yra draudžiama. Pasak direktorės, naktį yra vykdomi aikštelių valymo darbai, o stovintys automobiliai tam trukdytų. 

„Prie „Maxima“ parduotuvių esančios automobilių stovėjimo aikštelės yra skirtos klientams, atvykusiems apsipirkti. Tai yra ribotojo stovėjimo aikštelės, tačiau nemokamai laikyti automobilį galima 2 ar 3 valandas – priklauso nuo konkrečios vietos. Tam, kad būtų išvengta nesusipratimų, prašome klientų atkreipti dėmesį, koks yra nemokamas automobilio stovėjimo laikas. <...>   

Įkainiai už papildomą automobilio stovėjimo laiką priklauso nuo konkrečios vietos. Pavyzdžiui, Vilniaus mieste papildomas apmokestinimas skaičiuojamas kas pusvalandį ir kaina siekia 2 eurus. Pažymime, kad prie „Maxima“ parduotuvių esančios stovėjimo aikštelės nėra skirtos automobilių saugojimui, jos skirtos klientams, atvykusiems apsipirkti.  

REKLAMA

Per naktį prie „Maxima“ parduotuvių esančiose aikštelėse palikti automobilius yra draudžiama. Automobilių stovėjimo aikštelės po parduotuvės darbo valandų yra valomos, todėl palikti automobiliai trukdytų atlikti valymo darbus“, – atsakyme rašo E. Dapkienė.

„Norfa“ atstovas Darius Ryliškis sako, kad tik šalia 6 prekybos centrų nuspręsta įrengti pakeliamus atitvarus ir apmokestinti stovėjimą, tačiau šalia visų kitų parduotuvių stovėjimas yra nemokamas. 

„Šiose aikštelėse nemokamai parkuoti automobilį galima (priklausomai nuo konkretaus prekybos centro) nuo 1 iki 2 val. (šiokiadieniais), savaitgaliais iki 3 val. Viršijus nustatytą laiką, automobilio savininkas moka nuo 1 iki 2 eurų už papildomą valandą. 

Šios aikštelės buvo atitvertos, nes jos nuolat būdavo užstatomos automobiliais, ir nelikdavo parkavimo vietų atvykstantiems pirkėjams“, – pastebi D. Ryliškis. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų