Prokurorai nutraukė tyrimą dėl taršos Klaipėdos uoste papildyta 16.18 val.

Prokurorai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl įtarimų tarša Klaipėdos uoste, 2018-2019 metais vykdant darbus Malkų įlankoje. Tai ketvirtadienį pranešė uosto vadovas Algis Latakas, informaciją patvirtino ir Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Algis Latakas. VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.

„Šitas ikiteisminis tyrimas spalio 8 dieną buvo nutrauktas. Tyrimas nutrauktas konstatavus, kad nepadarytos nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamajame kodekse“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Latakas. 

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė Viktorija Raštutytė BNS patvirtino, kad tyrimas nutrauktas, prokurorams nenustačius nusikalstamos veikos.

„Dėl tam tikrų pažeidimų, kurie nesudarė pagrindo kilti baudžiamajai atsakomybei, buvo pranešta atsakingoms institucijoms – Aplinkos apsaugos agentūrai ir Aplinkos apsaugos departamentui“, – BNS sakė ji.

Tyrimas šių metų vasarį pradėtas portalui lrt.lt paskelbus tyrimą, kad Klaipėdos jūrų uosto direkcija iš pavojingo dumblo aikštelės į Kuršių marias septynis metus be leidimo leido nuotekas su gyvsidabriu.

Kaltinimus atmetęs uostas tuomet tvirtino, kad sandėliuojant užterštą gruntą saugojimo aikštelėje, Kuršių marių uostas neteršia. Į marias, anot jo, gali patekti tik tų pačių marių vanduo, jokie kiti cheminiai junginiai į jas nėra išleidžiami.

Laikinai direkcijai tuo metu vadovavęs Vidmantas Paukštė sakė, kad problema kilo dėl to, ar 2018-2019 metais vykdant darbus, reikėjo papildomo taršos leidimo. Leidimą uostas gavo tik šių metų pradžioje.

Savo ruožtu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius vasarį sakė, kad uosto tarša yra maždaug 30-40 kartų mažesnė, nei ribiniai reikalavimai ir tvirtino, kad į Kuršių marias uosto išleidžiamos nuotekos yra netgi švaresnės nei vanduo.


Rašyti komentarą...
v
vichaco
2020-10-22 20:10:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pažinčių svetаinė suаugušiems, nоrintiеms sūsirаsti partnerį, norintiems pasimyleti
Atsakyti
0

s
storagsa
2020-10-23 12:59:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetaainė suaugusiеms, nоrintiems sūsirаsti pаrtnėrį, nоrintiеms pašimylęti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų