REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pirmadienio, spalio 26 d., gyventojai privalės registruotis, norėdami lankytis laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, naktinių klubų ir kitose vietose. Išimtys numatomos tik išsinešant maistą.

Nuo pirmadienio, spalio 26 d., gyventojai privalės registruotis, norėdami lankytis laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, naktinių klubų ir kitose vietose. Išimtys numatomos tik išsinešant maistą.

REKLAMA

Ministrų kabinetas pritarė, kad nuo pirmadienio, spalio 26-osios, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose, lošimo namuose bus vykdoma tuomet, kai bus užtikrinama visų lankytojų registracija.

Be to, šių vietų darbo laikas ribojamas nuo 7 iki 24 val.

Išimtys bus taikomos, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais. Taip pat – kai viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.

Padėtų atsekti kontaktus

Ši priemonė, kaip skelbiama Vyriausybės nutarime, turi padėti kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip rodo praktika, dėl nepakankamų priemonių labai sunku atsekti kontaktinius asmenis asmenų susibūrimo vietose, ypač baruose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose, pritraukiančiose didelius lankytojų srautus, kas lemia tiek ilgai trunkantį epidemiologinių tyrimų procesą, tiek ypač padidėjusį darbo krūvį tyrimus atliekantiems specialistams.

REKLAMA

Ši priemonė leis geriau identifikuoti infekcijos plitimo grandinę ir organizuoti epidemiologinių tyrimų procesą“, – rašoma dokumente.

Pabrėžiama, kad papildomai reguliuojant paslaugų teikimą, laisvalaikio vietų veiklą ir renginių organizavimą įtraukti reikia ir lažybų ir totalizatorių punktus.

„Jų atžvilgiu taip pat reikalinga taikyti operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones, siekiant, kad liga neplistų ir šiose vietose“, – rašoma rašte.

Neaišku, kas grės pažeidėjams

Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijos kol kas nepasakė, kas ir kaip būtų baudžiamas už šio reikalavimo nevykdymą – klaidingus duomenis pateikę gyventojai ar juos užfiksavęs verslas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad Visuomenės sveikatos srities ES reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą gyventojams nuo 60 iki 140 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 140 iki 600 eurų.

Už tokį pakartotinį pažeidimą gresia didesnės baudos – gyventojams nuo 140 iki 600 eurų, o juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo 550 iki 1200 eurų.

Portalas tv3.lt jau rašė, kai kai kurie verslai ketina fiksuoti savo klientų srautus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų