„Twitter“ sustabdė netikras Trumpą palaikančių juodaodžių paskyras

Socialinis tinklas „Twitter“ antradienį pranešė sustabdęs kelias netikras paskyras, kurios tariamai priklausė afroamerikiečiams, palaikantiems prezidentą Donaldą Trumpą, ir vos per kelias dienas sulaukė kelių tūkstančių sekėjų.   

Socialinis tinklas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Mūsų komanda kruopščiai tiria šią veiklą ir imsis veiksmų pagal „Twitter“ taisykles, jei bus nustatyta, kad žinutės jas pažeidžia“, – sakė San Fransiske įsikūrusios bendrovės atstovas spaudai.     

Klemsono universiteto Pietų Karolinoje profesorius Darrenas Linvillas, kurio specializacija – dezinformacija socialiniuose tinkluose, paskelbė kelis netikrų tviterio paskyrų pavyzdžius. Anot jo, šiose paskyrose naudojama „skaitmeninė juodaodžio asmens tapatybė“.   

„Taip, AŠ JUODAODIS IR AŠ BALSUOJU UŽ TRUMPĄ!“ – rašoma vienoje iš žinučių, kuriomis pasidalijo D. Linvillas. Ji paskelbta Tedu Katya pasivadinusio asmens paskyroje rugsėjo 17 dieną. 

„Liberalams tai nepatiks, bet man nė motais!!!“ – priduriama žinutėje.  

Šia žinute buvo pasidalyta 6 tūkst. kartų, „patinka“ paspausta daugiau nei 16 tūkst. kartų.   

Daugumoje tokių paskyrų „kaip profilio nuotraukos naudoti realių amerikiečių atvaizdai“, kai kurios jų turėjo dešimtis tūkstančių sekėjų.   

Tviteris sustabdė identifikuotas paskyras, nes jos klaidino vartotojus, nurodant netikrą paskyros savininko tapatybę ir tikslus, todėl laikoma, kad jos manipuliavo vieša diskusija.    

REKLAMA

Bendrovė draudžia naudoti platformą „dirbtinai didinti ar riboti informacijos sklaidą ar užsiimti veikla, kai manipuliuojama žmonių bendravimu tviteryje ar jis sutrikdomas“, rašoma praėjusį mėnesį paskelbtose gairėse.      

Griežtai kritikuojami socialiniai tinklai, tokie kaip „Facebook“ ir „Twitter“, deda daug pastangų, kad artėjant lapkričio 3-osios prezidento rinkimams parodytų, jog išmoko 2016-ųjų skandalų pamokas. Prieš ketverius metus per rinkimų kampaniją šie socialiniai tinklai buvo intensyviai naudojami skleisti melagingą ar klaidingą informaciją, netgi vykdant gerai koordinuotas kampanijas, inicijuotas užsienio valstybių, pavyzdžiui, Rusijos.        

Platformos padarė pažangą kovojant su didelio masto dezinformacijos kampanijomis, tačiau dabar susiduria su mažesnio masto bandymais skleisti melagingą informaciją per tokias paskyras, kokios buvo sustabdytos antradienį.  

Tokias kampanijas organizuojantys asmenys dažnai pasitelkia temas, susijusias su pastarojo meto įvykiais ir itin aktualias visuomenei, pavyzdžiui koronavirusą ar judėjimą „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“, BLM), kad pritrauktų kiek įmanoma daugiau sekėjų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų